GUESS

koruja

Myykö joku liike Kuopiossa Guessin koruja ja paljonko ne maksaa?

5

4076

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos siellä on...

      Stockman niin saat Guesssin koruja sieltä, ovat aika arvokkaita siihen nähden että on vaan hopealla tai kullalla päällystettyjä.Lue käyttö ja huolto ohjeet tarkasti jos päädyt koruihin.Kauniita kuitenkin ovat

      • Niki80

        Moi,
        "ovat aika arvokkaita siihen nähden että on vaan hopealla tai kullalla päällystettyjä.Lue käyttö ja huolto ohjeet tarkasti jos päädyt koruihin"

        Onko kokemusta Suomesta ostettujen Guess-korujen laadusta? Mitä korujen hoito-ohjeissa sanotaan?

        Ostin itse Miamista helmikuussa pari Guess-kaluakorua, toinen Guessin liikkeestä, toine Macysta ja molemmista on lähtenyt hopeanvärinen päällyste tosi nopeasti kulumaan. Alta pilkottaa monessa kohdassa kuparinväri! Koruja ei ole kasteltu, suihkittu hajuvettä päälle tms, mutta toki jos koru on paljaalla iholla, niin pieni hiki kaulalla tai käsistä saattaa osua koruun. Korut olivat USAssa varsin edullisia, noin 20 USD, mutta silti kokemukseni mukaan jopa huonompia kuin jotkut oikeat halpiskorut (H&M jne). Olen pettynyt laatuun! Suomessa myytävät näyttävät vähän hienommilta, mutta tiedä sitten.


    • korufani

      Kuopiossa saa Guess-koruja siitä Kultajousen vierestä Puijonkadulla-Anttilan ja Kultajousen välissä, en muista nyt sen liikkeen nimeä.

    • hsadiogj

      "Hopea" pinnoitteen päällä oleva kirkas lakka alkaa irtoilemaan jo ekalla käyttökerralla, seuraavaksi lähtee hopea väri ja alta paljastuu kupari. todella huonolaatuista rihkamaa. Omani (sormuksen ja korvakorut) ostin Itäkeskuksen Stockmannilta. Maksoivat liikaa laatuun nähden.

    • hujoipop

      Guessin koruja löytyy jopa 5-10 kertaa halvemmalla hinnalla osta ja myy palstoilta ja kirpputoreilta, myös netissä.
      Ostin omat guessini tori.fi sivulta, koska en halua maksaa maltaita "fashionmuotitrendi" putiikkien useimmiten ylihinnoitelluista tuotteista.
      Rakastan kuitenkin guessien tyyliä ja vaikkei laatu valitettavasti ole parhain niin silti niitä pidän päällä ja tulen pitämään vaikka hautaani asti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      878
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe