On täysin oikein ja hyväksyttävää

hyväksikäyttää

Sosialistit kiskovat veroa yrittäjiltä ja jakelevat rahaa virkakoneistonsa kautta mm sosiaaliturvan muodossa. Suurin osa verovaroista päätyy tietysti ahneiden virkailijoiden taskuun, mutta osan demarit jakavat kansalle poliittisen suosion ostamiseksi. On aina ja kaikkialla oikein hyväksikäyttää sosiaaliturvaa ja kupata sosialisti-hallinnon jakamat rahat itselleen. Olisi väärin antaa vain kierojen sosialistien hyötyä yksin verorahoista, kun taas toiset jäisivät ilman mitään. Olisi väärin antaa vain kierojen sosialistien hyötyä verovarojen jakelusta eri instituutioiden kautta. Siksikin sosiaaliturvaa tulee hyväksikäyttää ja hyödyntää, keksityillä tekosyillä ja sosialistien rahat on kupattava sosialisti-hallinolta pois. Demari on varas, on aina ja kaikkialla oikein kupata demarin jakelemat rahat itselleen.

8

1487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piraattipuolueen kannatu

      Piraattipuolue julistaa ylläolevan ajattelua, että sosialisti-hallinnolta tulee kupata virat, tukiaiset, sossun rahat jne. Eli piraatit kuppaavat ahneiden demarien jakelemat rahat.

      • virat, tuet, tukiaiset

        Sosialistien rahaa voi helpoiten kupata kun hankkii kunnan tai valtion viran.
        Sosiaaliala, terveydenhuolto, koulutus. Kaikki nuo tutkinnot on hyödyllisiä kun kuppaa sosialistien jakamaa rahaa.

        Liity liittoon kuppaa sosialistin rahat.

        Virat, tuet, tukiaiset kaikki rahat mitä sosialistit jakelee on kupattava sosialistilta pois.


    • työttömien vaatimus

      Ay-liike on perustuslain vastainen rikollisjärjestö joka pyrkii sortamaan yrittäjiä ja kiristämään näiltä rahaa.


      Niinkauan kuin itse valtiovaltakin hyväksyy ay-liikkeen kiristys ja uhkailu oikeudet, niin kauan on oikeutettua kuulua liittoon, soluttautua siihen ja kupata siitä rahaa. Ay-kassan rahat on kupattava koska ne verovaroilla katettu. Vain työttömien massaliike ja työttömien luokan hallitseva asema yhteiskunnassa voi kumota ay-liikkeen.

    • riistoverotus alas!

      YLE:n mediamaksu on veroriistoa !

    • ölklläöll

      Myös SPR:n ja kirkon lahjapaketit on rahoitettu kiskomalla veroa yrittäjiltä. Ne paketit on verorahaa.

      • vinkki5

        Aika monesti SPR ja muut hyväntekeväisyysjärjestöt ovat vasemmistolaisia. Toisin sanoen ne kannattavat veroriistoa, veronkiskontaa koska ovat ahneita virkamiehiä jotka haluavat lypsää veronmaksajien rahat itselleen. Sosialistit ovat kollektivisteja, veronkiskojia, kiduttajia, sadisteja ja ihmisoikeusrikosten kannattajia (sensuuri).

        Hyväntekeväisyyttä voi tehdä vain tukemalla oikeistopuolueita, koska oikeisto kunnioittaa köyhien omistusoikeutta ja taloudellisia vapauksia, ja oikeutta saada pitää palkka työstään. Vasemmiston hyväntekeväisyysjärjestöt (SPR) on vain kulissi, savuverho jonka takana ahneet virkailijat riistävät köyhiä.

        Ottakaa kaikki vastaan mitä sosialistiset hyväntekeväisyys järjestöt jakavat. Mutta älkää itse antako mitään rahaa sosialistien keräyksiin. Kuppaa sosialistin rahat, ja aseta sosialisti vastuuseen veronkiskonnasta ja muista rikoksista.


        työttömien tulee kupata soskusta toimeentulotuet ja työkkäristä työttömyyskorvauksia sillä on oikein kupata demarilta rahat pois, ja PETTÄÄ demaria


        Sosialistien rahaa voi helpoiten kupata kun hankkii kunnan tai valtion viran.
        Sosiaaliala, terveydenhuolto, koulutus. Kaikki nuo tutkinnot on hyödyllisiä kun kuppaa sosialistien jakamaa rahaa.

        Liity liittoon kuppaa sosialistin rahat.

        Virat, tuet, tukiaiset kaikki rahat mitä sosialistit jakelee on kupattava sosialistilta pois.

        Sosialistit kiskovat veroa yrittäjiltä ja jakelevat rahaa virkakoneistonsa kautta mm sosiaaliturvan muodossa. Suurin osa verovaroista päätyy tietysti ahneiden virkailijoiden taskuun, mutta osan demarit jakavat kansalle poliittisen suosion ostamiseksi.

        On aina ja kaikkialla oikein hyväksikäyttää sosiaaliturvaa ja kupata sosialisti-hallinnon jakamat rahat itselleen. Olisi väärin antaa vain kierojen sosialistien hyötyä yksin verorahoista, kun taas toiset jäisivät ilman mitään. Olisi väärin antaa vain kierojen sosialistien hyötyä verovarojen jakelusta eri instituutioiden kautta.

        Siksikin sosiaaliturvaa tulee hyväksikäyttää ja hyödyntää, keksityillä tekosyillä ja sosialistien rahat on kupattava sosialisti-hallinolta pois. Demari on varas, on aina ja kaikkialla oikein kupata demarin jakelemat rahat itselleen.


        Tärkeintä on nyt vain se että veroriistäjä saadaan vastuuseen rikoksistaan, sillä veroriisto aiheuttaa köyhyyttä, työttömyyttä ja nälänhätää


    • dfdggfgd

      Pimeä työ on ok jos siitä ei jää kiinni. On oikein varastaa demarilta

    • fgfddfsdffds

      Sosialistien/virkalilijoiden omaisuus on pakkokollektivisoitava ja rahat käytettävä työttömyyskorvauksiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      143
      10911
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      266
      4763
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      178
      4079
    4. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      59
      3739
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      186
      3574
    6. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      39
      3533
    7. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      98
      3428
    8. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      86
      3217
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      69
      1884
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      205
      1814
    Aihe