Rehtori hiplasi

se pani käden mun olkapäälle
6863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...minne aurinko ei paista. Ja sinä sanot: Uihh!

Äänestä

se käden olkapäälle laittaminen vielä mitään merkkaa. Opettajat tekee sitä. Sitte ku se panee käden sun reidelle tai vinkkaa silmää tai hivelee jotenki epänormaalisti, niin voi alkaa miettimään oisko joku vinossa. On kokemusta eräästä opettajasta joka flirttaili todella avoimesti eikä pelännyt tulla lähelle.

Äänestä

ei kannattaisi vielä huolestua, käden olkapäälle tai selälle laittaminen ohimennessä on ihan normaali juttu opettajille. itse olen poika joten merkitys voi tietysti olla eri mutta... jos rupee menee epämääräsiin paikkoihin tai jos tämä toistuu useasti voisi olla syytä mietti että jos ilmoittaisi jollekkin. ennen minkään sortin ilmotusta kannattaisi puhu jonkun kanssa jotta voitte pohtia jos rehtorin tekemät asiat viittaavaat mihinkään

Äänestä
  • Jos se on epämiellyttävää kannattaa toki sanoa siitä rehtorille tai puhua kuraattorin kanssa.
    Meillä rehtorin tekemisiä tutkittiin, mutta ei todettu syylliseksi mihinkään, vaikka monet koki rehtorin käytöksen ja kiusaamisen tosi inhottavana.

    Äänestä

ohhh my god. soita poliisille HETI

Äänestä
  • nykysuomalaisilla taitaa olla vähän liian suuri henk.koht.reviiri ku ei enää mitään normikosketustakaan sallita... pedofilia on sit eri asia, mut toi ei kyl vaikuta ihan siltä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aino-inkeri kirjoitti:

se pani käden mun olkapäälle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu