Kaikki palstaa kauemmin seuranneet muistavat varmaan öljynhinta-retardimme massiivisen hörhöilyn viimevuotisen Bilderberg-ryhmän kokouksen jälkeen. Hän väitti ryhmän päättäneen, että öljyn hinta nousee 200 dollariin tynnyriltä viimeistään vuoden 2009 lopussa tai ehkä jopa jo vuoden 2008 lopussa.
Viime vuoden lopussa hinta oli noin 40 dollaria ja tällä hetkellä noin 60 dollaria.
Vieläkö retard olet yhtä vakuuttunut asiasta? Hävettääkö yhtään se hörhöilysi? Tai no, onhan tässä vielä aikaa tämän vuoden loppuun. Jolloin takuulla palaan taas asiaan.
Tässä linkkejä muutamiin keskusteluihin aiheesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6607538
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5638932
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5722506
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5621045
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5908612
Viime vuoden lopussa hinta oli noin 40 dollaria ja tällä hetkellä noin 60 dollaria.
Vieläkö retard olet yhtä vakuuttunut asiasta? Hävettääkö yhtään se hörhöilysi? Tai no, onhan tässä vielä aikaa tämän vuoden loppuun. Jolloin takuulla palaan taas asiaan.
Tässä linkkejä muutamiin keskusteluihin aiheesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6607538
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5638932
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5722506
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5621045
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5908612
Vastaukset 10
Vanhimmat
että salaliittohörhö myöntäisi olleensa väärässä?
He esittävät tuubivideoitaan ja löysäpäiden lausuntoja ehdottomina totuuksina ja kun ne karahtavat kiville ollaankin jo uudessa aiheessa.
Googleta maailmanloppulaskuri. Joku on koonnut sinne ainakin parikymmentä maailmanloppua tai vastaavaa ja aika juoksee sekunnin tarkkuudella. Lähin on n. 10 pv:n kuluttua. Toteutuneitakin taitaa olla melko paljon.
Ei tarvinnu enää nostaa, kupla saatiin puhkaistua ja lama aikaiseksi. Hörhö! Todistappa itse mistä he siellä bilderbergissä puhuivat, virityslastuistako? Useampien paikallaolijoiden mukaan siellä nimenomaan sovittiin tuosta öljyn hinnasta, eikä päinvastoin. Hörhö!
"Useampien paikallaolijoiden mukaan siellä nimenomaan sovittiin tuosta öljyn hinnasta...."
Sis kenen? Sehän on niin salaista, että mitään ei kerrota ja sitten useimmat kuitenkin kertovat - öööö--- tota?
Mistä heidän lausuntonsa voi lukea/kuulla?
Paikalla oli poliitikkoja. Jos poliitikko sopisi jotain tuollaista tai olisi edes hyväksymässä väittämääsi ölyn hinnan ylösajoa, olisi hän seuraavien vaalien jälkeen entinen poliitikko.
Aivan pöljiä väitteitä. Kuka paikallaolioista (tai ketkä, kun oikein useampia) ovat vuotaneet tiedon?
Väite on kaikessa lapsellisuudessaan mahdoton.
200$ menee rikki tulevaisuudessa, se on varmaa.
200 menee rikki. Mutta se ei tarvitse salaliittoja.
Öljy ei varmaan koskaan lopu. Siinä vaiheessa, kun kysyntä ylittää reilusti tarjonnan, alkaa hinta nousta. Viimeiset vaikeasti hyödynnettävät fossiiliset polttoaineet tulevat maksamaan maltaita. Siinä vaiheessa on jo pakko olla uutta tilalle.
Tämä on faktaa,jonka jokainen täysipäinen on tiennyt jo kymmeniä vuosia. Vaihtoehtoisia energiantuottotapoja on kehitelty jo pitkään. Salaliittohörhöillä ei ole mitään järjellistä saumaa puuttua energiatalouteen.
200$ menee varmasti joskus rikki, mutta tuskin tämän vuoden loppuun mennessä. Taidat olla melkoisen nolona. Kannattiko tuhlata omaasi ja meidän muidenkin aikaa siihen täysin idioottimaiseen hörhöilyysi?
Nyt onkin sopiva aika nostaa tämä ketju taas ylös, kun öljynhinta-retardin täysnolaus on tapahtunut. Raakaöljyn hinta vuoden 2009 lopulla oli vajaa 80 dollaria tynnyriltä.
Nyt nauretaan kaikki retardille!
RRUAAAAHHAAHHAHAHHHH!!!!!1
RRUUAAHHHAAHAHHAHAHH!!!!1
oot aloittanu uuden ketjun sentakia että pääset aukomaan päätä? ootko sä ihan tosissaan?
Ylös ylös. Vieläkin naurattaa tuon retardin aivottomat hörhöilyt.
RRRRUUAAAAHHHAHAHAHAHHH!!!!1
Raakaöljyn hinta vuoden 2009 lopussa oli vajaa 80 dollaria tynnyriltä.
RRRRRUUAAAAHAHAHAHAHAAAHHHHHAAAHH!!!!1