Eestlased Helsingis tutvuks omavahel.

kriss 79 soome

Olen 29 a naine,peatselt ka 2 -se lapse ema ,elan siin Helsingis oma 8 A pojaga ja leian et paljusi Eestlasi Soomes vaevab yks probleem IGAVUS ja vähene tutvusringkond Soomes.Kuna toimivaid portaale pole olemaski siin kus Eestlased Soomes võiks omavahel sõbruneda ja elust olust ,huvitavatest yritustest ja kokkusaamistest rääkida,siis võiks siin seda teemat aretada ja ka uusi toredaid sõpru leida.Kui ka sind piinab igavus ja tegevusetus on vaid töö ja kodu siis anna teada [email protected].

77

18992

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eestimaja

      Idee on hea ehk võtad initsatiivi enda kätte ja lood Helsinkisse Eestimaja nagu see on mujal maailmas nt. stockholmis, torontos jne. kus eestlased aeg-ajalt kokku saavad.

      Isiklikult olen mõlema pealinna eestimaja külastanud ja kogemus on vahva, -peod lõppesid ikka padujoomaga:)

      samas on ka helsinkis eestlastel juba muid kooskäimis kohti nt. laulukoor oli kuskil jne.

      • kriss 79 soome

        Laulukoorist tean endalgi seal paar tuttavat lõõritamas,aga mis teha ega vares pole laululind.Ja muid kogunemisi nagu ei tea kahjuks.


      • Korso City

        Tuntuu että kun Viro on niin lähellä niin tälläisen EESTI MAJA - ei saa kannatusta Suomessa asuvista virolaisista.

        Monet ovat vain niin tilapäisesti Suomessa tienaamassa rahaa - ja sitten aikoinaan muuttavat takaisin Viroon.

        EEST MAJA ajatuksena oli kulttuurin ylläpitäminen ja siten ne olivat kuin toinen koti - ja juuri tälläiselle ajatukselle ei kukaan ole valmis sijoittamaa rahojaan.


      • on olemas ju

      • simps

        See Eesti maja on juba ammu siin Helsingis olemas !!!!!!!!!


      • eesti

        Eestlane elab ja töötab eestis, rändajad ei ole eestlased .


      • 333222
        Korso City kirjoitti:

        Tuntuu että kun Viro on niin lähellä niin tälläisen EESTI MAJA - ei saa kannatusta Suomessa asuvista virolaisista.

        Monet ovat vain niin tilapäisesti Suomessa tienaamassa rahaa - ja sitten aikoinaan muuttavat takaisin Viroon.

        EEST MAJA ajatuksena oli kulttuurin ylläpitäminen ja siten ne olivat kuin toinen koti - ja juuri tälläiselle ajatukselle ei kukaan ole valmis sijoittamaa rahojaan.

        Se on helppo uskoa että ei tällaiseen kulttuurijuttuun olla innokkaita satsaamaan, varsinkin kun vielä niin läheltäkin nämä virulaiset ovat ja aina kuitenkin kotimaisemissaan käyvät ja sinne palailevat.
        Mutta siis periaatteeessa tämä tällainen kavereiden puuttuminen täällä oleville virulaisille on varmasti monelle heistä ikävä ongelma. Tää on niitä tosiasioita mitä joutuu kohtaamaan, kun itselleen vieraaseen ympäristöön ja ihmisten sekaan menee. Ei siinä tällaisessa auta mitkään omat asenteet eikä sen vieraan ympäristön ihmisten asenteet tai suhtautuminen, ei sittenkään vaikka kuinka myönteisesti suhtauduttaisiin ja vielä molemminkin puolin.


    • abi..

      kolmanda lapse tegemisel siis võtan ühendust ;)

      • kriss 79 soome

        Igaüks ikka oma rikutuse piirides.


      • soomlastega
        kriss 79 soome kirjoitti:

        Igaüks ikka oma rikutuse piirides.

        sinul on sama palju huumori meelt kui soomlastel nii et minu arust peaksid nendega eriti hästi seltsima!


    • pummadi-pumm

      Mis sa eestlastega ikka suhtled elad ju soomes, katsu ikka soome kultuuriga kohandeda suhtle ikka soomlastega nemad palju sotsiaalsemad kui eestlased. Eestlane on alati naabrist kaugel elanud ajaloostki kindlasti tead, et talude vahemaa oli suht pikk ehk esimene naaber oli alles paari kilomeetri kaugusel ja kokku saadi küla laadal kus üksteist pullide ja muude pudulojustega üle trumbata üritali "naabrist parem" praegusel ajal pole sittagi muutunud pudulojustest on lihtsalt saanud naised, autod, majad, ka nt. telefonid ja hilbud :)

      • kriss 79 soome

        Soome kultuuri siin juba 6 a sisse ahmitud ja kultuurist nagu asi väga kaugel kui vaatad neid kesklinna tänavapilte.Pole nagu enam 16 a et kuskil rautatietoril ringi hängida.Leidub ka normaalseid Soomlasi muidugi aga nyyd igatsen kahjuks kaasmaalaste järele Soomes.


      • kiss miss
        kriss 79 soome kirjoitti:

        Soome kultuuri siin juba 6 a sisse ahmitud ja kultuurist nagu asi väga kaugel kui vaatad neid kesklinna tänavapilte.Pole nagu enam 16 a et kuskil rautatietoril ringi hängida.Leidub ka normaalseid Soomlasi muidugi aga nyyd igatsen kahjuks kaasmaalaste järele Soomes.

        kas sa siis tõepoolest selle 6 a. jooksul pole suutnud luua ühtegi sõprus või tuttava suhet helsinki lähiümbruses elavate eestlastega sa väljas ikka liigud ka või?

        Kas sul pole tõepoolest läbi kas või ühiste tuttavate kedagi tuttavat eestlast nö. pääkaupunki seudul?


      • kriss 79 soome
        kiss miss kirjoitti:

        kas sa siis tõepoolest selle 6 a. jooksul pole suutnud luua ühtegi sõprus või tuttava suhet helsinki lähiümbruses elavate eestlastega sa väljas ikka liigud ka või?

        Kas sul pole tõepoolest läbi kas või ühiste tuttavate kedagi tuttavat eestlast nö. pääkaupunki seudul?

        Oi tuttavaid ja sõpru ikka on,aga kui täpsemalt loed siis uued ja värsked tuuled alati teretulnud.


      • johanna.mesikapp
        kriss 79 soome kirjoitti:

        Soome kultuuri siin juba 6 a sisse ahmitud ja kultuurist nagu asi väga kaugel kui vaatad neid kesklinna tänavapilte.Pole nagu enam 16 a et kuskil rautatietoril ringi hängida.Leidub ka normaalseid Soomlasi muidugi aga nyyd igatsen kahjuks kaasmaalaste järele Soomes.

        Tere kaasmaalane,oleksin huvitatud samuti eestlastega tutvumisest,ei ole seltskonnainimene ja kus ikka tutvuda.Äkki saame tuttavaks?


    • paarkümmend aastat vanem

      Väga normaalne postitus, kust ikka tuttavaid otsida, kui mitte Eesti foorumist.

      Ma ei saa ainult vastajatest aru, midagi konkreetset soovitada pole, üks lõõbib lapsetegemise lollusi vastu, teine ütleb, et ära otsigi eestlasi.

      - to: eestimaja!
      Vaevalt, et noor inimene, kes otsib Soomes tutvusi ja kohe emaks saamas on, mnigit Eesti maja siin orgunnima hakkab.

      Ega vist tõepoolest pole neid aktiivselt tegutsevaid foorumeid palju, neid küll tekib, aga samas hääbub. Kusagil on olemas ka mingi PEREFOORUM, kus soomes elavad emmed kirjutavad, aga mulle kauge teema ja praegu ei mäleta, mis või kus see oli – vist mingi Eesti foorumi nurgake.

      • Proovi veel neid kohti:

      http://www.virolaiset.planet.ee/e107_plugins/forum/forum.php

      http://www.munmesta.fi/

      Copy Tampere Eesti Klubi http://www.eestiklubi.fi/ lehelt :


      ” Väga palju eestlasi suhtleb aktiivselt rates, vöiksid sealt ostida. Seal on mitu klubi ja võiksid sinna oma palve üles riputada.
      Näiteks
      Eesti-Soome klubi
      http://www.rate.ee/clubs.php?act=show&id=20567

      Finest
      http://www.rate.ee/clubs/21961

      Kui sa ei ole rate liige, siis köiki sealolevaid klubisid ei näe, siis võiksid enesele sinna konto teha. See käib kähku.”.

      • Loodetavasti ka siia (suomi.24) keegi kiikab veel, kes ka tuttavaid otsib.

      Ise elan Tampere kandis väiksemas kohas kus eestlasi pole ja tõesti on hea meel, kui keegi, kasvõi võõram inimene, siia põikab. Suhtlus on ikka eri tasemel küll, kuigi ka siinkandis mind tuntakse ja kõik sõbralikud on ning küllakutseid sajab.

      • hull rate

        Miski rate hull või moderaator ilmus siia välja oma varjatud rate reklaamiga.
        Krt inimesed avaldavad irooniliselt ja naljaga oma arvamust soomes eestlastega tutvumise kohta ja eesti kultuurist üldse siin soomes mis ei olegi neis arvamustes vale, kõik kes tahavad teema algatajaga tutvuda saavad ju tema avaldatud meilile kirjutada. -lihtne eks ole.


      • kriss 79 soome

        Paljud lehekyljed läbi käidud ja nagu kuidagi portaalid ei toimi hästi või ei leia sealt mida otsid aga Rate,s kll palju uut ja huvitavat.Meest ma ju ei otsi 2-ga pole mul miskit peale hakata aga uusi toredaid tuttavaid kll.
        Eesti maja tegemisest Helsingisse nagu lugesin just kuskilt,et keegi plaanib.
        Et kui mõelda et siin Soomes nii palju Eestlasi töötab ja elab ja ega meil kellelgi kerge ole olnud siin kohanemisega ning oma perest ja tuttavatest kaugel olemisega siis võiks ju rohkem kokku hoida ja yksteist toetada mitte maha teha.


      • paarkümmend aastat vane
        hull rate kirjoitti:

        Miski rate hull või moderaator ilmus siia välja oma varjatud rate reklaamiga.
        Krt inimesed avaldavad irooniliselt ja naljaga oma arvamust soomes eestlastega tutvumise kohta ja eesti kultuurist üldse siin soomes mis ei olegi neis arvamustes vale, kõik kes tahavad teema algatajaga tutvuda saavad ju tema avaldatud meilile kirjutada. -lihtne eks ole.

        Lihtsalt inimene küsis ja käisin Tampere Eesti Klubi kodukal, seal kirjutavad ka mujalt eestlased. Foorum küll enam väga elav pole, aga välja surnud ka mitte.

        Kas sa ei näinud, et olin pannud ühe kirjutaja koopia? Mingi rate teklaam see pole - see ju reklaami ei vajaks. Ise ma rate liige pole, seega ei oska ei head ega halba arvata.

        "kõik kes tahavad teema algatajaga tutvuda saavad ju tema avaldatud meilile kirjutada. -lihtne eks ole."

        Eesti inimene tahab tutvuda teiste Soomes elavate EESTLASTEGA. Ta pole ju kirutanud, et on mingi omaette nohistaja, ei leia soomlaste hulgast tuttavaid ja ehk mõni eestlane aitaks üksindusest pääseda. Milleks siis hakata soovitama SOOMLASTEGA tutvumist?

        Ma ei saa aru, mis sind nii närvi ajas - oled ehk see huumorimeelne "lapsetegija"?

        Minul tutvumissoovi polnud, sest elan kaugel liiga, mida ma siis meilin - see on avalik foorum, lihtne, eks ole?


      • tom2

      • .. kahjuks

        Tõepoolest, kui lüüa Google'isse "eeslased Soomes" või muud pidi, siis selle leküljeni jõuab. Aga kahjuks on see ka unarusse jäänud.

        Sealt edasi leiab ka Eesti maja kohta aastataguse kirjutise:
        "Palo: Eesti maja tuleks Helsingis püstitada
        Esmaspäev, august 25, 2008 kirjutas Larko

        Seoses eelmisel esmaspäeval aset leidnud Soome integratsiooniministri Astrid Thorsi töövisiidiga Tallinnasse avaldas rahvastikuminister Urve Palo arvamust, et Helsingis oleks vaja Eesti maja ehitada: “Et inimestel säiliks nende kultuur, on väga oluline, et neil oleks koht, kuhu kokku tulla,” sõnas Palo.

        Algatust toetab kahe käega Eesti-Soome Seltsi juhatuse esimees Enn Anupõld, kelle sõnul oleks Eesti maja hädavajalik: “See oleks piiri taga elavatele eestlastele hea viis teabe vahendamiseks kodumaaga“." http://eestlasedsoomes.wordpress.com/

        http://www.virolaiset.planet.ee/e107_plugins/forum/forum.php
        See on päris uus foorum ja toimib ka.


      • kriss 79 soome
        .. kahjuks kirjoitti:

        Tõepoolest, kui lüüa Google'isse "eeslased Soomes" või muud pidi, siis selle leküljeni jõuab. Aga kahjuks on see ka unarusse jäänud.

        Sealt edasi leiab ka Eesti maja kohta aastataguse kirjutise:
        "Palo: Eesti maja tuleks Helsingis püstitada
        Esmaspäev, august 25, 2008 kirjutas Larko

        Seoses eelmisel esmaspäeval aset leidnud Soome integratsiooniministri Astrid Thorsi töövisiidiga Tallinnasse avaldas rahvastikuminister Urve Palo arvamust, et Helsingis oleks vaja Eesti maja ehitada: “Et inimestel säiliks nende kultuur, on väga oluline, et neil oleks koht, kuhu kokku tulla,” sõnas Palo.

        Algatust toetab kahe käega Eesti-Soome Seltsi juhatuse esimees Enn Anupõld, kelle sõnul oleks Eesti maja hädavajalik: “See oleks piiri taga elavatele eestlastele hea viis teabe vahendamiseks kodumaaga“." http://eestlasedsoomes.wordpress.com/

        http://www.virolaiset.planet.ee/e107_plugins/forum/forum.php
        See on päris uus foorum ja toimib ka.

        Sellest foorumist pole nagu kuidagi võimalik osa võtta,olen yritanud sinna kirjutada aga absoluutselt ei lase või ma lihtsalt ei oska.


      • siiber
        kriss 79 soome kirjoitti:

        Sellest foorumist pole nagu kuidagi võimalik osa võtta,olen yritanud sinna kirjutada aga absoluutselt ei lase või ma lihtsalt ei oska.

        kuule tee oma foorum või mine mingil kindlal päeval kindlal kella ajal kindlasse kohta helsinkis kirjelda mille järgi sind ära tunda anna siin siis teada ja kes tahavad tulevad sinuga tutvuma.

        ära kiunu siin niisama et see või teine foorum ei kõlba ja mis iganes veel ei kõlba.

        Mõtekas oleks pöörduda selle foorumi, kust sa arvavat osavõtta ei saa, administraatori poole mitte siia, selle foorumi kasutajad ja ka administraator kahjuks sind sel teemal aidata ei saa.


      • arvaja
        kriss 79 soome kirjoitti:

        Sellest foorumist pole nagu kuidagi võimalik osa võtta,olen yritanud sinna kirjutada aga absoluutselt ei lase või ma lihtsalt ei oska.

        Mina arvan, et sina kriss oled endale alles hiljuti arvuti soetanud ja nüüd tutvud nii arvuti ja internetiga kui ka uute ja kiiremate võimalustega tutvuda.

        Kuue aastaga soomes oleks pidanud selle foorumi siin ammu leidma ja ka teised eestlasi soomes puudutavad foorumid, et siis üks kahest kas polnud sul varem arvuti või interneti kasutamise võimalust:)


      • kriss 79 soome
        arvaja kirjoitti:

        Mina arvan, et sina kriss oled endale alles hiljuti arvuti soetanud ja nüüd tutvud nii arvuti ja internetiga kui ka uute ja kiiremate võimalustega tutvuda.

        Kuue aastaga soomes oleks pidanud selle foorumi siin ammu leidma ja ka teised eestlasi soomes puudutavad foorumid, et siis üks kahest kas polnud sul varem arvuti või interneti kasutamise võimalust:)

        Tead kullake erinevalt sinust on mul ka elus midagi muud teha kui arvuti taga päevadläbi istuda,lihtsalt nyyd just nyyd sellel kuul kullake tekkis auke minu tihedasse graafikusse et vaata võtsin kätte ja arvasin et leian siit elusaid toredaid Eestlasi keda ka muud asjad peale arvuti erinevalt sinust huvitavad.Aga jätka samas vaimus,sest sul pole nagunii muud teha kui teist Eestlast süüa.


      • kriss 79 soome
        siiber kirjoitti:

        kuule tee oma foorum või mine mingil kindlal päeval kindlal kella ajal kindlasse kohta helsinkis kirjelda mille järgi sind ära tunda anna siin siis teada ja kes tahavad tulevad sinuga tutvuma.

        ära kiunu siin niisama et see või teine foorum ei kõlba ja mis iganes veel ei kõlba.

        Mõtekas oleks pöörduda selle foorumi, kust sa arvavat osavõtta ei saa, administraatori poole mitte siia, selle foorumi kasutajad ja ka administraator kahjuks sind sel teemal aidata ei saa.

        Sa ka no nii kibestunud kohe,sinu tuttava kll ei tahaks olla.Love Kriss


      • Muigega
        kriss 79 soome kirjoitti:

        Tead kullake erinevalt sinust on mul ka elus midagi muud teha kui arvuti taga päevadläbi istuda,lihtsalt nyyd just nyyd sellel kuul kullake tekkis auke minu tihedasse graafikusse et vaata võtsin kätte ja arvasin et leian siit elusaid toredaid Eestlasi keda ka muud asjad peale arvuti erinevalt sinust huvitavad.Aga jätka samas vaimus,sest sul pole nagunii muud teha kui teist Eestlast süüa.

        Muideks, ega sel rate'il midagi viga ei olegi. Täitsa normaalne leht. Kui panna otsingute kohal Soome koos mingi täpsema piirkonnaga, siis on rahvast küll ja küll (muidu ka). Soome viga (kui just nii saab öelda) on see, et ta on liiga lähedale Eestile. Mõni sõidab nädalavahetuseks hoopis sinna, ja argipäeviti pole nagu aega väljas käia. Kuidas kellelgi.


      • Ole mõnus …
        arvaja kirjoitti:

        Mina arvan, et sina kriss oled endale alles hiljuti arvuti soetanud ja nüüd tutvud nii arvuti ja internetiga kui ka uute ja kiiremate võimalustega tutvuda.

        Kuue aastaga soomes oleks pidanud selle foorumi siin ammu leidma ja ka teised eestlasi soomes puudutavad foorumid, et siis üks kahest kas polnud sul varem arvuti või interneti kasutamise võimalust:)

        Siin on ikkagi Eesti foorum ja kui siia keegi sellise postituse oma e-maili aadressiga paneb, seega mitte mingi anonüümitseja pole, võiks küll asjalikumalt vastata.

        Kas see päevast päeva soomekeelne sõnelemine on närvid läbi söönud, nii et kui selline küsija siia ilmub, on kohe vastu vaja lahmida?

        Vilksatanud on siingi mõned foorumid, aga kas oskad öelda sellist, kus SOOME EESTLASED omavahel suhtleksid?

        http://finestglobe.com/ näiteks on rohkem Eesti soomlaste koht minumeelest ja palju on igasugust ”biletamist” ja muud omavahelist suhtlemist.


        ” Kuue aastaga soomes oleks pidanud selle foorumi siin ammu leidma ja ka teised eestlasi soomes puudutavad foorumid, et siis üks kahest kas polnud sul varem arvuti või interneti kasutamise võimalust:)”

        AGA KUI ’ kriss 79’ EI OLE LEIDNUD, ei tähenda see seda, et meeletult surfanud ja otsinud.




        Selle asemel pane siia mõned lingid!


      • kriss 79 soome
        Ole mõnus … kirjoitti:

        Siin on ikkagi Eesti foorum ja kui siia keegi sellise postituse oma e-maili aadressiga paneb, seega mitte mingi anonüümitseja pole, võiks küll asjalikumalt vastata.

        Kas see päevast päeva soomekeelne sõnelemine on närvid läbi söönud, nii et kui selline küsija siia ilmub, on kohe vastu vaja lahmida?

        Vilksatanud on siingi mõned foorumid, aga kas oskad öelda sellist, kus SOOME EESTLASED omavahel suhtleksid?

        http://finestglobe.com/ näiteks on rohkem Eesti soomlaste koht minumeelest ja palju on igasugust ”biletamist” ja muud omavahelist suhtlemist.


        ” Kuue aastaga soomes oleks pidanud selle foorumi siin ammu leidma ja ka teised eestlasi soomes puudutavad foorumid, et siis üks kahest kas polnud sul varem arvuti või interneti kasutamise võimalust:)”

        AGA KUI ’ kriss 79’ EI OLE LEIDNUD, ei tähenda see seda, et meeletult surfanud ja otsinud.




        Selle asemel pane siia mõned lingid!

        Siin on nagu telefoni mäng,ytled yhes otsa yht ja teises otsas tuleb välja teine asi,irw.Huvitav kas ma olen soome vanglas istunud see 6 a et tõesti näe eestlastest kaasvange ei olnud ja arvuti taha lasti ka 1 kord kuus.
        Ma tõesti pole kunagi varem otsinud,pole nagu vajadust olnud ja ega ka praegu ei ole ,lihtsalt aega on rohkem hetkel ja oleks tore tutvuda uute inimestega vahelduseks.Ma ei saa aru miks te enamus ridade vahelt loete asi ju selgemast selgem.Mis vahet sel on kas ja kuidas ma surfan kuskil ja palju mul milliseid tuttavaid on.Siin on yleval lihtne hüüe kui igav siis kiri meili.Ja nyyd võiks selle kirja autori teema siin lõpetada ja uute ideedega jätkata.OLGE MÕNUSAD.


      • kriss 79 soome kirjoitti:

        Siin on nagu telefoni mäng,ytled yhes otsa yht ja teises otsas tuleb välja teine asi,irw.Huvitav kas ma olen soome vanglas istunud see 6 a et tõesti näe eestlastest kaasvange ei olnud ja arvuti taha lasti ka 1 kord kuus.
        Ma tõesti pole kunagi varem otsinud,pole nagu vajadust olnud ja ega ka praegu ei ole ,lihtsalt aega on rohkem hetkel ja oleks tore tutvuda uute inimestega vahelduseks.Ma ei saa aru miks te enamus ridade vahelt loete asi ju selgemast selgem.Mis vahet sel on kas ja kuidas ma surfan kuskil ja palju mul milliseid tuttavaid on.Siin on yleval lihtne hüüe kui igav siis kiri meili.Ja nyyd võiks selle kirja autori teema siin lõpetada ja uute ideedega jätkata.OLGE MÕNUSAD.

        Just miks peab alati kõigele andma negatiivse hinnangu,inimesed naerge ja nautige elust


      • siri
        kriss 79 soome kirjoitti:

        Siin on nagu telefoni mäng,ytled yhes otsa yht ja teises otsas tuleb välja teine asi,irw.Huvitav kas ma olen soome vanglas istunud see 6 a et tõesti näe eestlastest kaasvange ei olnud ja arvuti taha lasti ka 1 kord kuus.
        Ma tõesti pole kunagi varem otsinud,pole nagu vajadust olnud ja ega ka praegu ei ole ,lihtsalt aega on rohkem hetkel ja oleks tore tutvuda uute inimestega vahelduseks.Ma ei saa aru miks te enamus ridade vahelt loete asi ju selgemast selgem.Mis vahet sel on kas ja kuidas ma surfan kuskil ja palju mul milliseid tuttavaid on.Siin on yleval lihtne hüüe kui igav siis kiri meili.Ja nyyd võiks selle kirja autori teema siin lõpetada ja uute ideedega jätkata.OLGE MÕNUSAD.

        Tere kriss. Minu arvates oled öigel teel ,kui tahad oma kaasmaalastega tutvuda ja oma kogemusi jagada. Olen elanud Soomes 17 aastat ja saan sinust väga hästi aru. Algul kulub palju tööd ja energiat selleks, keel ära öppida, siis uus amet, siis töökoha leidmine ja sisse elamine. Siin oled Sa igavesti Eestist tulnud, ja seda vöetakse alati arvesse. Sest me oleme temperamendilt ja seisukohtade poolest erinevad. Ei oska öelda kas see on hea vöi paha. Ma mötlen näiteks kasvöi teine-teisesse suhtumist. Soomlased oskaksid nagu rohkem hoolida, tundub vähemalt nii aga samas nad on nagu vatis kasvanud, väga kergesti haavatavad. Piisab järsemast hääle toonist vöi kinnisemast ilmest kui juba on häda lahti. Abituid , laisku ja saamatuid tuleb kannustada ja aidata. Kui meie kultuuris aitame köigepealt igayks ennast ise.Siia tööle ja elama tulek on väga sarnane sellega kui kunagi 50-70 aastatel Soomlased läksid peredega tööle ja elama Rootsi.


    • Pole Viga

      Olisi hyvä jos olisi - jonkilainen verkko - eestiläisillä Suomessa.

      Varmasti TIEDON TASO paranisi ja tietoa olisi helpompaa saada... että miten lakeja noudatetaan sekä kirjoittamattomia asetuksia Suomessa.

      Moni virolainen tuntuu olevan monasti aivan tiedoton että esim alkoholia ei saa ajaessa nauttia !

      Toinen on että miten liikenne sujuu kun virolaiset kilvet ?

      Miten viinaa suhtaudutaan työmailla ?

      Monasti virolaisilla tuntuu olevan MINÄ ITSE ENSIKSI mentaliteetti ja se ei oikein sovi - anteeksi vain ihan kaikille !

      • cxx..

        ja suomalainenko tietää että ratin takana ei saa ryypätä? olet aikamoinen otus.


      • Endla
        cxx.. kirjoitti:

        ja suomalainenko tietää että ratin takana ei saa ryypätä? olet aikamoinen otus.

        Saanko kysyä miten monta tuntia sinulla on virolaisessa autokoulussa ?

        Sinun täytyy muistaa että venäläisen autokortin sai ammatin puolesta - ei että olisi käynyt suomalaista autokoulua !


      • oumaigaad

        ... no mitte kuidagi ei saa!

        Mida need aotod ja autojuhtimine siia puutuvad?


        Kas kohe üldse ei saa eesti keelest aru, isegi nii palju mitte, et teaks, millest jutt?
        Keegi ei kohusta siin kirjutama, kas päev on raisku läinud, kui oma kriba ei saa siia jätta?


      • Kuppilovahvero
        oumaigaad kirjoitti:

        ... no mitte kuidagi ei saa!

        Mida need aotod ja autojuhtimine siia puutuvad?


        Kas kohe üldse ei saa eesti keelest aru, isegi nii palju mitte, et teaks, millest jutt?
        Keegi ei kohusta siin kirjutama, kas päev on raisku läinud, kui oma kriba ei saa siia jätta?

        Virolaisten on opittava elämään Suomessa niin - ettei tarvitse hävetä !

        Muistakaa että kielen oppi jos haluaa !


      • Muigega
        Kuppilovahvero kirjoitti:

        Virolaisten on opittava elämään Suomessa niin - ettei tarvitse hävetä !

        Muistakaa että kielen oppi jos haluaa !

        Kas sa jutu sisust üldse aru said ka?


      • maakaart

      • Hjälp mig
        Muigega kirjoitti:

        Kas sa jutu sisust üldse aru said ka?

        Mitä tässä lukee ?


      • a
        Kuppilovahvero kirjoitti:

        Virolaisten on opittava elämään Suomessa niin - ettei tarvitse hävetä !

        Muistakaa että kielen oppi jos haluaa !

        haista huiluu länsi ,somaali maa see on


      • 25a Soomes
        Kuppilovahvero kirjoitti:

        Virolaisten on opittava elämään Suomessa niin - ettei tarvitse hävetä !

        Muistakaa että kielen oppi jos haluaa !

        Heips sulle vaan kuppiolovahvero,

        1)Suomi ei ole virolaisille mikä Länsi)maa jos sitä tarkoitat.Et tunne Suomen historia näköjään.
        2)Tuskinpa sun kommentis"Suomessa asuvat virolaiset eivät osaa käyttäytyä..."koskee täällä asuvia virolaisia, tarkoitat varmaan virolaisia turisteja!taikka näitä "rötöstelioita!/varkaita ja huumediilereita...väliaiaikaista työvoimaa...
        3)Jokainen virolainen osaa jo suomea luonnostakin, mutta sukulaiskielenään se on oikeille vironkielisille helppo nakki:)you know!


      • r*ssä
        Kuppilovahvero kirjoitti:

        Virolaisten on opittava elämään Suomessa niin - ettei tarvitse hävetä !

        Muistakaa että kielen oppi jos haluaa !

        Haista paska poro! Ja opi käyttäytymään Tallinnassa niin ettei tarvitisi hävetä!


      • Saanja tallalakkuja.
        Kuppilovahvero kirjoitti:

        Virolaisten on opittava elämään Suomessa niin - ettei tarvitse hävetä !

        Muistakaa että kielen oppi jos haluaa !

        Lännesä ??????
        Näed kommunist arvab,et elab läänes. Kas kreml käskis täna Rootslase asemel Eestlasi haukuda ?


    • FinEst
    • Jusslan autohuolto

      TERV!!!!
      Avatud on uus Autohuolto Jusslas `Jusslan autohuolto OY`
      Asume Huurrekuja 9 Tuusula .
      Avaatud oleme E-R kella 9:00-18:00
      Tel:0465567367

    • VALGE LIILIA

      Tere igavuse peletamiseks ootan sind ja veel kõiki muid Eestlasi kohtuma homme kl.14.00 Mannerheimimtee 69 a .Mul on seal väike llige ja pean homme loeng koolituse Elus toidust ja aju juhtimisest söömises mis on meie tervise ja haiguste põhjuseks.
      Kuna on ka koos tegemine ja tegusteerimine siis on ka väike sissemaks 20e.
      Soovin ette teatamist sest ruum ei ole väga suur harrastan selliseid hubaseid olemisi.0417202814 [email protected]

    • VALGE LIILIA

      Ootan kõiki Eestlasi 19.04.2011."Terveys ja Kauneus tuppa" Mannerheimin tie 69 A synnipäeva kylastusele kogu päeva on uksed lahti. Lilian

    • tüdruk

      viva la estonia !!1

    • Tere

      Selline küsimus, et kui soomes noh teha need isikutunnused-minna magistraadi ja politseisse, siis kas selleks on eelnevalt vaja ka ennem elamispinda või saan ma ajada ka oma paberid nendes asutustes ilma selleta ja siis alles hiljem vaadata elamine

      Jään vastust ootama

    • GyntherIdavirust

      1. Poliisi- seal läheb sul ca 50 eurot, saad dokumendi, millega põrutad
      2. Maistraatti-seal saaad henkilötunnuse e. soome isikukoodi.
      3. Kela- võtad kaasa 4 passipilti, soome isikukoodiga dokumendi mille saad Maistraattist,veel 40 euri ja saad kelakaardi e. isikuttõendavadokumendi.
      4. Siis saad alles minna töövõimetuskeskusesse ja nõuda omale keelekoolitust ja makstakse veel pealegi.
      5. Laesteaedasi pead tšekkima oma rajoonist, ehk kuhu sa elama asud.

      Maistraadis paned ennast alaliseks elanikuks (tööleping peab olema kas tähtajatu või vähemalt aasta kehtiv)

    • finest

      Foorum neile kes elavad, õpivad või töötavad soomes.
      Sisaldab töökuulutusi, ost müük ära anda, tutvumine ja palju palju muud. Laialdaselt infot soomest toimuvast, kuidas seal hakkama saada tööd, elamist ja turvatunnet leida.
      Kõik küsimused ja arutelud teretulnud.

      Foorumi aadress: http://digitv.planet.ee/foorum/

    • Helsinki eesti klubi

      29. juuli 2011. a. kell 18:00 - 31. juuli kell 12:00
      Asukoht
      Espoo
      Looja
      Marek Viktorovitš
      Lisateave
      NB: Ostes pileti eelmüügist(ehk ülekandega)enne 16.07.11 on pileti hind 25.-eur.

      Kuna mõlemate klubide tegevused on suunatud Soomes elavatele, töötavate ja õppivate Eestlastele, otsustasin oma jõud
      ühendada Helsinki Eesti Klubi RY ning FinEst´iga ja pidada maha kenas ja looduskaunis kohas juulis 29-31 suvepäevad kõigile
      huvilistele. Sobiv paik uusi tutvusi luua ja kohtuda silmast silma vanade sõpradega ning seejuures meeldivalt aega veeta.

      Helsinki Eesti Klubi RY koostöös Fin-Est-iga korraldab suvepäevad Espoos Oittaa kämpingus 29.07-31.07.2011
      http://www.suncamping.fi/Espoo-Camping-Oittaa.php
      Osavõtutasu 30.- eur (alla 15.a tasuta)
      Osavõtutasu saab maksta kuni 15.07.2011 Helsinki Eesti Klubi RY arveldusarvele Sampopankki 800017-10290876
      Kui maksad mitme inimese eest,siis paluks seletusse ka nende nimed kelle eest maksad!

      Suvepäevada kava:

      29.07.2011 avatakse väravad kell 20.00,
      kes soovib saab juba oma telgi/söögi/joogiga kohale tulla.
      20.00-23.30 mängib meeleolu loomiseks ans." Taas"

      30.07.2011
      12.00-13.30 Kogunemine-kohale saabumine,mängib ans." Taas"
      http://www.taasband.org/
      14.00 Ametlik suvepäevade avamine,lipu heiskamine,reeglitega tutvumine
      14.45 Võistkondadeks moodustamine,erinevad võistkonnamängud
      18.00 Mängib ans. "Jämm" 3*45 min
      http://jamm.planet.ee/
      20.30 Õhtune meelelahutusprogramm
      22.00 Üllatusesineja Eda-Ines Etti & Bänd
      00.15....mängib DJ H.T muusikat

      31.07.2011
      10.00 Äratus ja hommikuvõimlemine
      10.30-12.00 Hommikusöögiks kõigile suvepäevalistele Seljanka kiluvõilevaga ja kohvi
      12.30 Suvepäevade lõpetamine,kokkuvõtted


      INFOKS!
      AJAKAVAS VÕIB TULLA MUUDATUSI !!!
      Oodatud on kõik koos peredega,lastele olemas oma programm ja lastejuht.
      Suvepäevadel peab korda Turvameeskond !!!
      Alkohoolseid jooke kohapeal ei müüda,igal oma söök, jook kaasa võtta!
      Kohapeal olemas telklaager ja autodele Parkla.
      Avatud on ka Grilltelk,kus saab osta suupisteid ja sooja sööki (hinnad taskukohased)

      Info tel:
      Helsinki Eestiklubi Ry: 0465535091
      Fin-Est: 0417425927

    • xxxyyy

      Tere, avatud on foorum kõigile eestlastele, kes Soomega seotud on. Foorum asub aadressil www.soomeeestlased.forum.co.ee
      Idee tekkis sellest, et on palju väikseid kohti, kus Soomes elavad eestlased suhtlevad, kuid igas kohas on väga vähe inimesi. Seega võiks olla konkreetne koht, mida enamus Soome eestlasi teaks ja külastaks.
      Kujundus vahetub ilmselt suve lõpus-sügise alguses, kuna hetkeline on lihtsalt algne.
      Külastage, hakake aktiivseteks liikmeteks ning soovitage sõbrale ka!

    • notsu..

      Olen 20v Suomessa asunut ja pakko sanoa että ajat kun täällä oli vain muutama eestiläinen oli kulta aikaa. Nyt on kaikki "rullnokad" ja rikolliset saanut jalansijan ja sitä on yhtä vaikea purkaa kuin somalien lähetys kotimaahan. Olen 10v asunut Vantaalla rauhallisella omakotitalo alueella. Nyt naapurustoon muutti isoilla maastureilla ajelevat eestiläiset ja alueen rauha loppui siihen, jatkuvaa lähes päivittäistä juhlintaa ja huutoa. Autolla ajelevat humalassa ja virkistysalueella paikkoja roskataan.Toivon että työlupa ja viisumi käytäntö palautetaan nopeasti. Itse olen asunut täällä kuin vieras ja kunnioittanut paikallisia, naapureille en aiheuta harmeja, autolla ajelen kuten pitää ja roskat kerään aina mukaan. Pakko sanoa että hävetää heimoveljien puolesta.

      • oi-oi

        näed keele oled ka ära unustanud? Kas seltsimees putinit ka juba kummardad ?
        Oled nii nunnu aga ikkagi tahaks sulle paar pähklit anda - äkki vähemalt emakeel tuleb meelde? Või äkki kreml ei luba ??? ai-ai-ai siis on küll arusaadav


    • SIPSIK31

      TERE SAAME TUTTAVAKS .ANNA OMA TELEF NR,

      • 0458675302


    • Finest

      Foorum neile kes elavad, õpivad või töötavad soomes.
      Sisaldab töökuulutusi, ost müük ära anda, tutvumine ja palju palju muud. Laialdaselt infot soomes toimuvast, kuidas seal hakkama saada tööd, elamist ja turvatunnet leida.
      Kõik küsimused ja arutelud teretulnud.

      Foorumi leiab aadressilt: www.finestfoorum.ee

    • 3v viros

      hei minä olen yks suomalainen joka on asunut jo 3 vuotta virossa,ei tunnu elämä paljoo haittaavan,kun katsoo rannan toiselta puoelta kalevipoikien menoa.
      ainakin suomalaisia ahdistaa paljon enempi kuin virolaisia,tämä on fakta.ja se köögikubjas-sarja on ihan hanurista,miksi?
      mitenkähän suhtaudutaan virolaiseen kokkiin,joka menee auttamaan suomi-ravintolan pitäjää?uskokaa et virolainen saa turpaansa ja sit takas kotiin murehtii.kun virolaiset kuulivat työkkärirahasta,että se on 2012 jopa yli 500 euroa,niin en ihmettele et työpaikan haku ei kiinosta suomalaista,olisiko asialle jotain tehtävä?tuskin.
      virossa "apuraha" on vain jotain 1200eek,siis n.80 egee.
      ja moni virolainen on liian ylpeä ja uhkea itsestään,siksi virossa työnlaatu on mitä on.
      tässä suomi junteille osote mistä voi käydä kattomassa uutisia ja paljon muuta: tv3play.ee

      tulkaa vaan ostaa viinaa ja kusemaan vanhan kaupungin talojen seiniin,se ottaa virukkia ihan saakutisti päähän.

    • ma vihkan seda meest

      ja muistakaa virolaiset et kun kohtaatte SAMI LOTILAN,niin antage tälle natuke peksa,ku se on sellane idioot,ku ytles et eestalane on varas ja litsi.

    • lilleke rohus

      Notsu, ihan kuin olisi mun kirjoittamaa tekstiä.
      Sama juttu 20 v sitten olisin toivonut kovasti, että tapaisi edes muutaman virolaisen jossain, tänä päivänä kierrän he kaukaa... Ne kultavarkaat ym.
      Tämän palstan tasossakin on kovasti toivomisen varaa...

      • lollikesele:lilleke

        Se kultavarkaiten-juttu alkaa jo ottaa päähään...ei se ole näin,että kaikki on "varkaat" tai "huoria"!!!
        Mä en itse virolaisena ole etsinyt virolaista seuraa,mutta en annaa mollata toisia...varkaita ja huoria löytyy suomalaisten joukosta ihan saman verran...virolaiset rakentajat puhuvat,miten 18-20 v. suomalaiset tytöt jahtaa niitä seksi-hommien tarjoamisella itä keskuksen aluella ja miten suomalaiset rikolliset tarjoaa" töitä"...heräkää jo!!!!


      • selline
        lollikesele:lilleke kirjoitti:

        Se kultavarkaiten-juttu alkaa jo ottaa päähään...ei se ole näin,että kaikki on "varkaat" tai "huoria"!!!
        Mä en itse virolaisena ole etsinyt virolaista seuraa,mutta en annaa mollata toisia...varkaita ja huoria löytyy suomalaisten joukosta ihan saman verran...virolaiset rakentajat puhuvat,miten 18-20 v. suomalaiset tytöt jahtaa niitä seksi-hommien tarjoamisella itä keskuksen aluella ja miten suomalaiset rikolliset tarjoaa" töitä"...heräkää jo!!!!

        virolaiset, nuo hieman tyhmät ja lyhyenlännät prototyypit. Tarvittiin vain hieman aikaa ja he oppivat jo muodostamaan yksinkertaisia lauseita, joita tarkkaan lukien saattoi jopa ymmärtää. Älä puhu virolaiselle liian vaikeita, saattavat jäädä päiväkausiksi suu auki toljottamaan ja myöhästyvät lautasta.


    • www.finestfoorum.ee

      Foorum neile kes elavad, õpivad või töötavad soomes. Sisaldab töökuulutusi, ost müük ära anda, tutvumine ja palju palju muud. Laialdaselt infot soomes toimuvast, kuidas seal hakkama saada tööd, elamist ja turvatunnet leida. Kõik küsimused ja arutelud teretulnud. Foorumi leiab aadressilt: www.finestfoorum.ee

      • Unijukka

        No aika hiljasta oli.


    • Emadepäev Helsingis

      Pühapäeval, 13. mail kell 15 on Suur Emadepäevakontsert Helsinki Suvilahti Kattilahallis (samas majas, kus Eesti Maja)

      Esinevad Eesti Maja Laulustuudio laululapsed ja segakoor Siller.
      Sissepääs prii :)
      Tere tulemast kõik kontserdile!

    • tallinn

      Tule koju tööle Eesti siis igav ei akka.

    • raivo1989@

      kle passin sama moodi õues õhtuti ja igavlen.olen 23aastane.aga jah ma ei oskagi kohe niimodi midagi kirjutada

    • m.k.

      TUBLI ALGATUS ! varsti võtan kontakti. :)

      • liz1

        Tere! Olen hiljuti kolinud siia ja otsin tuttavaid Helsinkis , et lihtsalt mulejid vahetada ja m6nusalt juttu ajada.


      • fffgffggggg
        liz1 kirjoitti:

        Tere! Olen hiljuti kolinud siia ja otsin tuttavaid Helsinkis , et lihtsalt mulejid vahetada ja m6nusalt juttu ajada.

        õ!! Õ!!!


    • 4945

      Tsau võiks sõbraks saada ,kui on huvi mul ka siin higav

    • EestlasedSoomes

      On portaal http://eestlasedsoomes.ee
      Registreerige ja jagage aadressi võimalikult palju oma tuttavatele, siis saab toimiva portaali, mis on just suunatud Soomes asuvatele Eestlastele :)

    • Puha laste juttud.Neid jutte võiks te liivakastis rääkida.Inimesel oli soov ja pealegi tore ja südamest tulev soov aga leidus kes võtsid kätte ja hakkasid liivaga loopima.
      Enne kui midagi kirjutate mõelge .Või ei osata enam mõelda.Kõik on omastarust väga tegijad ja vaimukad.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mielessäni vieläkin T

      Harmi että siinä kävi niinkuin kävi, rakastin sinua. Toivotan sulle kaikkea hyvää. Toivottavasti löydät sopivan ja hyvän
      Ikävä
      19
      1265
    2. Nellietä Emmaa ja Amandaa stressaa

      Ukkii minnuu Emmaa ja Amandaa stressaa ihan sikana joten voidaanko me koko kolmikko hypätä ukin kainaloon ja syleilyyn k
      Isovanhempien jutut
      7
      1262
    3. Ei luottoa lakko maahan

      Patria menetti sovitun ksupan.
      Suomen Keskusta
      5
      1186
    4. Nähtäiskö ylihuomenna taas siellä missä viimeksikin?

      Otetaan ruokaöljyä, banaaneita ja tuorekurkkuja sinne messiin. Tehdään taas sitä meidän salakivaa.
      Ikävä
      2
      1174
    5. Sinäkö se olit...

      Vai olitko? Jostain kumman syystä katse venyi.. Ajelin sitten miten sattuu ja sanoin ääneen siinä se nyt meni😅😅... Lis
      Ikävä
      1
      1153
    6. Persut petti kannattajansa, totaalisesti !

      Peraujen fundamentalisteille, vaihtkaa saittia. Muille, näin sen näimme. On helppo luvata kehareille, eikä ne ymmärrä,
      Maailman menoa
      1
      1151
    7. Pupuhuhdasta löytyi lähes sadan kilon miljoonalasti huumeita

      Pupuhuhdasta löytyi lähes sadan kilon miljoonalasti huumeita – neljä Jyväskylän Outlaws MC:n jäsentä vangittu: "Määrät p
      Jyväskylä
      42
      1147
    8. Housuvaippojen käyttö Suomi vs Ulkomaat

      Suomessa housuvaippoja aletaan käyttämään vauvoilla heti, kun ne alkavat ryömiä. Tuntuu, että ulkomailla housuvaippoihin
      Vaipat
      2
      1144
    9. Hyvää yötä ja kauniita unia!

      Täytyy alkaa taas nukkumaan, että jaksaa taas tämän päivän haasteet. Aikainen tipu madon löytää, vai miten se ärsyttävä
      Tunteet
      3
      1129
    10. Lepakot ja lepakkopönttö

      Ajattelin tehdä lepakkopöntön. Tietääkö joku ovatko lepakot talvella lepakkopöntössä ´vai jossain muualla nukkumassa ta
      2
      1120
    Aihe