Lundilla karkaamassa tilanne

hallinnasta

Lappeenrannan Yliopiston Professori Lund rakentelee itselleen sankariroolia Suomen pelastajana: ei ydinvoimaa, vaikka minun henkeä uhataan! Tosin lupaa kertoa tästä tarkemmin vasta muistelmissaan (tämän päivän YLEn lähetys).

Monet on keinot millä ydinvoimaa vastustetaan. Alkaakohan itärajalla loppua julkisuus tosiseikkojen avulla ja pitää ottaa 7-päivää lehden keinot käyttöön? Eikö uhkailu ja likainen peli olo ollut enempi gp:n hommia?

Lund puhuu banaanivaltiosta ydinvoiman tuottajana. Onko tämä afrikkalaisten syrjimistä? Ydinvoimaa ei kaiketi tuota ihan kuka tahansa. Eli kyllä niitä banaanejakin viedään eikö silloin voisi viedä myös ydinvoimalla tuotettua sähköä? Lund ei taida nyt ymmärtää, että arvostelee omien opiskelijoidensa kovan luokan ammattitaitoa!

http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/energiaprofessorin-mielesta-kataisen-idea-sopii-banaanivaltiolle/152814

Onkohan professori enää virkansa arvoinen kun rupeaa politikoimaan! Poliitikoksi ei taida ainakaan kannattaa ryhtyä!

1

236

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ydinvoimailija

      vai mikäköhän korkeakoulu se nykyään on yliopistojen&korkeakoulujen sulautumisen jälkeen. Eikä suinkaan Lappeenrannasta.

      Lund on ennenkin ravistellu kommenteillaan mutta näyttää onnistuvan nytkin vain keskinkertaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      72
      1116
    2. 65
      1080
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      61
      862
    4. 93
      837
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      43
      697
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      694
    7. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      608
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      68
      602
    9. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      580
    10. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      21
      574
    Aihe