Novayhtiön huipputuhlailu

16

926

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kmn2

      On niin räikeä konkurssi, että tuosta pitää tuomita jo vastuuhenkilöt linnaan!

      • Raippa rangaistus

        Eiköhän sille ole jo paikka jostain isosta valtionyhtiöstä järkätty !



      • Erno, vihainen sellainen.

        konkurssi ei ole rikos. Jos konkurssiin liittyy rikos se on konkurssirikos - se on räikeätä.
        Tässä tapauksessa pesän varat on hävitetty tahallisesti - tuomio on taattu. Mutta rahoja ei saada koskaan velkojille, ne on jo kaverit jakaneet. Näin tämä menee ja tulee jatkossakin menemään, kaverit jakavat tosilleen rahat ja velat hoitaa muut, jos hoitaa. Kaverit saavat silloin tällöin nuhteet ja pahimmassa tapauksessa pienen kakun, mikä tosin ei estä liiketoimin hoitamista. Huraa huudan minä, lisää kukkahattutätejä.


    • sanoi,

      että rahoja ei voi välttämättä periä takaisin, koska saajat eivät tienneet firman huonosta tilasta.

      Tarkittaako se sitten tätä,että firmojen kannattaa ottaa velkaa, ja antaa rahat tutuille tarvitsematta maksaa takaisin konkurssissa?

    • jaakko m

      kukaan pesikö tapani kansa novan rahoja enmpää,pirkanmaalla pienessä kylässä saatetaan pestä arton rahoja?

    • Vaalirahoittaja

      Poliitikkojen on syytä palauttaa saamansa vaalirahat konkurssipesälle ja valtiolle, jotta jonkinlainen uskottavuus säilyisi heihin. Mitä mieltä on sellaisessa toiminnassa kun konkurssikypsä yritys antaa rahaa politikoille ja yhtiön velat ja vaalituet jäävät valtion maksettavaksi.

    • kupparit

      no, kun kokoomus ja maalaisliitto-kepu kuppasivat liikaa!

    • de

      että Tapani Kansa on vasuri ja demareiden ehdokas ja samaan aikaa Nova Group jakoi rahaa myös porvaripuolueelle. Aika epäjohdonmukaista ja typerää.

      • porvarille

        kelpaa vaikka kommunisti jos siitä on etua heille.


      • HYÖTYÄ
        porvarille kirjoitti:

        kelpaa vaikka kommunisti jos siitä on etua heille.

        KELLEKKÄÄN!, DEMARISTA VIELÄ VÄHEMMÄN!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      135
      9095
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5294
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3596
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      47
      2503
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      2
      2029
    6. 69
      1825
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      132
      1810
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      229
      1613
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1407
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      36
      1203
    Aihe