Morjensta pöytään, sano, joo. Minä kun olen tällainen potrsas poika eli tuttujen kesken hirmu läski vaan, niin päätinpä kokeilla tätä reseptipakosta vapautunutta laihdutuslääkettä Allia. Sitä nautitaan yksi tabletti aina isojen aterioiden yhteydessaä.
No, kävin iltapalaksi Äm See Donaldsilta mega-aterian. Nautin aterian illalla klo. 22 aikaan ja nappasin Allin, ja sitten nukkumaan. Yö kului pätkissä, sillä piereskelin vähän väliä massiivisia blaasteja. Aamulla kun heräsin, Alli nosti heti pintaan korkeamman jännityksen, ja lopulta vaarallisen yllätyksen.
Kävi nimittäin niin, että kun kampesin itseni sängyn reunalle istumaan, minulta ruilahti sangen voimallinen rasvapieru, autonomisen hermoston sanelema ja tahaton. Tunsin, miten pyllyvakoni kostui rasvasta ja minun oli tarkistettava tilanne, ja kyllä - Alli oli laskeutunut! Alushousuihin, pussilakanaan ja puumaltäkkiin oli ilmestynyt halkaisijaltaan kahden euron kolikon suuruinen ruskea läiskä, joka siis oli sängyssä istuessani läpäissyt kolme kangasta.
Näin voi viattomalta vaikuttava laihdutuslääke järjestää nauttijansa vaaran vyöhykkeelle. Ajatelkaapa omalta kohdaltanne, että istahdatte Allin nauttimisen jälkeen vaikkapa työpaikkanne osastopalaveriin nasakan rasvapierun kera ja tunnette, miten peräreikänne ympärys kostuu liukkaan rasvan ja ulosteen seoksesta. Ja mitään ette voi tehdä seuraavaan kahteen tuntiin, ennen kuin palaver on päättynyt.
Alli ja vaarallinen yllätys.
Olli Ihrasto
4
323
Vastaukset
- rasvaripuli
Turkulainen
http://www.epaper.fi/reader/?issue=8260;3cabb2f7370eb322900e5e30b5cf5cec&ni=1
juttu sivulla 2
http://www.turkulainen.fi/Sivustot/Turkulainen/Paikallisuutiset/Nakoislehti
lehti 20.9.- samalla tavoin
kuin Alli.
- yhhyh
eihyi
- iiromielinen
ja mikähän outo termi olnkaan kyseessä...vai kirjoituswirhe..typoko...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561188
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1531152Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601085Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo82976Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu46889Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55818Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54780Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54775- 32722
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71721