Venäjä tekee ydinaseiskun toivottomassa

Venäjän uuden sotilasdoktriinin mukaan se tekee ydinaseiskuun toivottomassa sotilaallisessa tilanteessa.

Presidentti Dmitri Medvedevin on määrä allekirjoittaa puna-armeijan pääesikunnan valmistelema doktriini 25. joulukuuta.
4191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämä doktriini on kai ymmärrettävä kai niin, että venäläiset on niin ylväs kansa, että jos se katoaa maan päältä, niin menköön sitten muutkin?
Toisaalta voi olla myös mahdollista, että venäjän kansa katoaa maan päältä toivottoman taloudellisen tilanteen johdosta, tai onnellisempaa ja paljon hauskempaa olisi kansakunnannan katoaminen alkoholismin aiheuttamana. Eteenpäin toveri Jeltsinin viitoittamalla tiellä!

Äänestä
  • mutta sinä ja sinunlaiset rasistit, ahdasmieliset kiihkoilijat ja natsirevansistit häviävät Suomen maakamaralta nopeammin kuin voit kuvitellakaan.

    Olet itse sairaaloisesta viestistäsi päätellen enää toinen jalka sotiemme juoksuhaudoissa, toinen jo omassasi...

    Äänestä

  • Totta kai kusipää atomiaseet laukaistaan tilanteessa, jossa on muutenkin totaalinen sota ja tuho! Koskas sinä ruikkuotsa ne laukaiset? Voi vittu taas... ha haaa haa.. ai vittu ha haaaa haa... mene vetämään annos ruikkuasi!

    Äänestä

  • dsfaó0090u4943+kk34k kirjoitti:

    Totta kai kusipää atomiaseet laukaistaan tilanteessa, jossa on muutenkin totaalinen sota ja tuho! Koskas sinä ruikkuotsa ne laukaiset? Voi vittu taas... ha haaa haa.. ai vittu ha haaaa haa... mene vetämään annos ruikkuasi!

    Suuret kiitokset nerokkaasta kommentistasi. Ettei olisi näitä jumalaisia sungeja korean kulmilta. Tavallinen kuolevainen tuskin moiseen pystyy vuosienkaan harjoittelun ja keskittymisen jälkeen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sotadoktriini kirjoitti:

Venäjän uuden sotilasdoktriinin mukaan se tekee ydinaseiskuun toivottomassa sotilaallisessa tilanteessa.

Presidentti Dmitri Medvedevin on määrä allekirjoittaa puna-armeijan pääesikunnan valmistelema doktriini 25. joulukuuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu