Mihin toimenpiteisiin aijot ryhtyä Suomen kansalaisia uhkaavassa vaaratilanteessa ?
Millä tavoin aijot estää pakolais-tappajien rantautumisen rauhantilassa olevaan Suomen valtioon ?
AVOIN KYSYMYS ASTRID THORSSILLE !
14
545
Vastaukset
- evp epävir min
aion nostaa turvapaikkaturistin päivärahat ainakin kolmin ellei sitten kymmenkertaiseksi!
Vähintään kuitenkin 3000 euroon kuukaudessa!
Vara astrid. - luulisi nuan
tietysti oli tässä tapauksessa se, että tekijä surmasi itsensä. Tosin pääsi liian helpolla.
Terroristi yrittää aina surmata mahdollisimman monta ennen kuin luovuttaa.- Kukkopilli
virheellisen toiminnan vuoksi KUOLEE viisi ( 5 ) syytöntä ihmistä joutuu syyllinen työntekijä syytteeseen !
Hallituksessa ei tämä laki enää toimikkaan !
Thors pääsee kävelemään edelleen vapaalla jalalla !
- kiva de kiva
se kaiva nenä persenkautta !!!juts de
- Mamupolitiikka ALAS!
esittää nyt seuraavaa;
suomalaisten veronmaksajien on tehtävä enemmän töitä ja maksettava enemmän veroa että maahan tuoduille sopeutumattomille saadaan lisää elintasoa ja luxusta. Thorssin mielestä suomlaiset ovat alempaa kansaa ja heidän tulee palvella ja palvoa esim. Afrikasta tuotuja laiskoja merirosvoja ja muita kummallisuuksia. Thorrsin lahkon keskeinen sisältö on että suomalaiset ovat alempaa kansaa ja heidän täytyy tyytyä työläisen alempaan, maksajan osaan.
Jos tuollaiset Thorssit saavat jatkaa pahanteoissaan, emme voi välttyä ankarilta ristiriidoilta. Jotka varmasti päätyvät ankariin tekoihin.
Suomalaisten pinnaa on nyt venytetty liikaa.
Minä pidän Thorssia poikkeuksellisen tyhmänä naisena.- huuto . hum,kamd,
ja vastuuntunnoton !
- On pakko päästä !
hyvin kunnianhimoinen henkilö, mutta kyvyt eivät riitä oikeaan työhön ja työn kauttaa saatavaan elämäntäyttymykseen. Joten sen täytyy riehua veronmaksajien rahoilla ja kylvää niitä kaikenlaisiin, poliisiylijohtajan sanoilla "mielenterveysongelmaisiin" maahantuotuihin. Tuollaisen vastuuttomuuden takana on mahdollisesti epärealistinen itsensä hahmottaminen yhteiskunnassa ja silloin kunnianhimo ajaa kaikenlaisiin tekoihin, jotka ovat täysin kestämättömiä. Jos Thors olisi pätevä, se tekisi oikeita töitä, eikä tuollaisia "mielenterveysongelmaisia" tuotaisi Suomeen hyysättäväksi. Ihmetellä vaan sopii, kuinkahan monta veronmaksajien kustantamaa asuntoa tuonkin massamurhaajan mediassa mainitulla sidosryhmällä on. Ainakin liikaa.
Toivotaan että pääsemme noista eroon. - S & W
Nostaa tilin kuten tähänkin asti ja kun aukaisee suunsa puhuu p...kaa.Siinäpä tärkeimmät toimenpiteet.Televisiossa esiintyessään "liittoutuu" mamujen kanssa.
- viraston
johtajat ja astrit thors ja maahanmuutosta vastaavat päättäjät ja poliisi oikeuteen siitä syystä että miestä ei karkoitettu ajoissa suomesta. rikollinen käyttäytyminen oli jo tiedossa pahoinpitelyistä ja ryöstöistä ja ampuma-ase rikoksista ja virkavalta nää saatanan pölvästit ei tehnyt mitään. tässä on enemmin syytä käräjille kuin kauhajoen tapauksessa koska miehen rikollinen käyttäytyminen oli jo tiedossa. SIT TÄÄ virkavalta ei edes pystynyt valvomaan lähestymiskieltoa!!!!! tiedossa oli että mies aikoo tappaa tämän ex naisen!!!!! hei kamoon suomen poliisi on ihan pelle!!!
- liikunta piristää
viraston kirjoitti:
johtajat ja astrit thors ja maahanmuutosta vastaavat päättäjät ja poliisi oikeuteen siitä syystä että miestä ei karkoitettu ajoissa suomesta. rikollinen käyttäytyminen oli jo tiedossa pahoinpitelyistä ja ryöstöistä ja ampuma-ase rikoksista ja virkavalta nää saatanan pölvästit ei tehnyt mitään. tässä on enemmin syytä käräjille kuin kauhajoen tapauksessa koska miehen rikollinen käyttäytyminen oli jo tiedossa. SIT TÄÄ virkavalta ei edes pystynyt valvomaan lähestymiskieltoa!!!!! tiedossa oli että mies aikoo tappaa tämän ex naisen!!!!! hei kamoon suomen poliisi on ihan pelle!!!
Johonkin RKP.n rannikkokuntaan. Esim åffenanmaa.
- Paatero-fani
.. lisää varoja ja resursseja maahanmuuttajien kotoutumiseen.
- pelättää
Laitetaan ne ajamaan yksikikseen kuten Amerikassa. Suomi poliisit fiksuja mamuttajia . Ja muiden valtion työtekijän kaltaisia. Itselleen mamuista töitä saavat. Mutta ovat arkoja yksikseen
- vanki
pelättää kirjoitti:
Laitetaan ne ajamaan yksikikseen kuten Amerikassa. Suomi poliisit fiksuja mamuttajia . Ja muiden valtion työtekijän kaltaisia. Itselleen mamuista töitä saavat. Mutta ovat arkoja yksikseen
Kun yksikseen itseeän pahiksia karkuun ajelee. Ja pelkoonsa hodareita kovin. Ryhmässä suuressa takaaajossa rosvon. Yhteishengellä lihotaan. Häh ?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky635172Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2554241Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty643848Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1392227Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.231584Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar631270Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6959- 94889
Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii32872entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137857