Taapero ja fobba nostavat kädet pystyyn

Fobba the lobbari

Poliisiylijohtaja: Suomessa voi tapahtua mitä vaan koska vaan
Torstai 31.12.2009 klo 14.24
Poliisiylijohtaja Paatero näkee suurimmaksi ongelmaksi maahanmuuttajien kotouttamisen.
Poliisiylijohtaja Mikko Paaterolle ampumatragedia on näyttö siitä, että Suomessakin voi tapahtua "mitä vaan koska vaan".

01.01.2010 12:24 En kehoittanut sinua tekemään rikosilmoitusta Yleen, vaan paljastamaan nämä isot paljastuksesi median kautta. En myöskään kysele vinkkejä sinulta, vaan mielipidettäsi. Jos joku latelee laittomia uhkauksia ja rikkoo esim lähestymiskieltoa, voidaan hänet vangita ja pitää vangittuna tuomioon saakka. Mutta mitä sitten kun tuomio päättyy? Pitäisikö laittomasta uhkauksesta ja lähestymiskiellon rikkomisesta olla kopissa loppuelämä? Tietääkseni poliisilla ei myöskään ollut tiedossa, että kaverilla

Sellainen isäntä kuin renki "Turha rikollisia edes yrittää hillitä, vapaaksi ne pääsee vankilasta kummiskin"


;)

12

389

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei kuinkaan

      Mitenkä se kotouttaminen onnistuu tämmösellä pelillä mitä täällä pidetään. Kaikki ns kotoutustuki annetaan tulijoiden oman kulttuurin opetukseen ja ylläpitoon mm. säännöllisinä matkoina kotimaihinsa. Suomalaista kulttuuriperinnettä supistetaan jatkuvasti jos vain yksikin mamu esittää ei pitävänsä jostain suomalaisesta tavasta.

      Mamuilta ei edellytetä mitään, ei edes kielitaitoa sen sijaan on esitetty useaan otteeseen, että työnantajien olisi pakkopalkattava näitä kieli ja ammattitaidottomia tulijoita.

      Olemme joustaneet kaikessa ja joustamme edelleen. Pumpulia ympärille vaan ja oma pää perseeseen ettei mitään näy eikä kuulu.

      On täysin ymmärrettävää että jos kaiken, aivan kaiken saa pelkästään kuiskaamalla "rasism" taikasanan niin mitään sopeutumista ei koskaan tapahdu.

      Jonain päivänä rahat loppuvat ja koska järki ei näköjään tähän maahan enää tule, toivon että tuo päivä tulee nopeasti, todella nopeasti. Raha on ainoa minkä päälle nämä mamuttaja ääliötkin ymmärtävät ja ainoa joka panee ne jotain typeryydelleen tekemään.

    • .

      .

    • f9gk5+

      - ja mikähän on tämä fobba?

      • seselvis

        nettipoliisi


      • eikä pelkästään
        seselvis kirjoitti:

        nettipoliisi

        nettipoliisi vaan vuoden 2011 vuoden poliisi!

        Lisäksi hän on NWO:ta ja internetin sensuuria kannattava lobbari!


      • ja ainoastaan
        eikä pelkästään kirjoitti:

        nettipoliisi vaan vuoden 2011 vuoden poliisi!

        Lisäksi hän on NWO:ta ja internetin sensuuria kannattava lobbari!

        Eikös tämä foppa kertoillut jotain rasistista vitsiä, mistä kovin suivaantui kukkahattutädit...


    • ryj tu kreut ety ety

      Olisi aika epätodennäköistä olettaa, ettei kymmeniä vuosia poliisiylijohtajana toiminut tietäisi mitä lähin alainen tekee.

      Taapero on koko matkan puolustanut Aarniota, onko Taapero se lakerikenkä?

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009123110862145_uu.shtml

      Poliisiylijohtaja: Suomessa voi tapahtua mitä vaan koska vaan
      Poliisiylijohtaja Paatero seurasi poikkeuksellista päivää kotonaan Kaarinassa

      Minkähänlaisessa "linnassa" Taapero asuu, onko rakenteluun käytetty liivikerhorahoja, paljonko on Taaperolla ulkomaisissa pankkitileissä kahisevaa, onko lähipiiri, lapse ja sukulaiset ja muut kamut sekä hyvät veljet saanut osansa?

      Räsänen melkein potki ukon ulos, mutta Taapero väänsi naamansa itkuun ja Räsäselle tuli sääli ukkoa.

      Miksei se ole jo eläkkeellä, luulen kuitenkin että jo viimeistään keväällä...pitkitettiin potkuja jotta reppanan kasvot ei mene.

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Reijo_Naulapää

      Reijo Naulapää (s. 28. huhtikuuta 1941) on suomalainen eläkkeellä oleva poliisi, joka toimi poliisiylijohtajana vuosina 1998–2004.

      Naulapää jäi eläkkeelle 63 vuotiaana, miksi Paatero on vielä Poliisiylijohtajana...suojellakseen korruptioeliittikavereitaan?

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Markku_Salminen_(poliisiylijohtaja)

      Markku Salminen (13. toukokuuta 1947 Toijala – 12. helmikuuta 2009 Kerava) oli oikeustieteen lisensiaatti ja oli poliisin ylijohtaja vuoteen 2008 asti. Hän tuli virkaan vuoden 2005 alussa eläkkeelle jääneen Reijo Naulapään tilalle.

      Huhtikuussa 2008 valtakunnansyyttäjän määräämä tutkinnanjohtaja päätti aloittaa esitutkinnan liittyen Salmisen virka-auton käyttöön yksityisajoihin. Salminen ilmoitti samaan aikaan jäävänsä elokuussa 2008 eläkkeelle saatuaan valtiokonttorilta myönteisen päätöksen eläkehakemukseensa.

      Lokakuussa 2008 Markku Salminen jäi kiinni rattijuopumuksesta epäiltynä. Helsingin käräjäoikeus tuomitsi hänet 43 päiväsakon rangaistukseen. Lisäksi hän joutui ajokieltoon 23. tammikuuta 2009 asti. Salminen menehtyi saman vuoden helmikuussa.

      Salminenhan teki "itsemurhan"

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Mikko_Paatero

      Mikko Tapio Paatero[1] (s. 1. kesäkuuta 1948 Eura) on poliisihallituksen (aiempi sisäasiainministeriön poliisiosasto) johtaja eli poliisiylijohtaja 15. elokuuta 2008 alkaen. Sitä ennen hän oli Länsi-Suomen läänin poliisineuvos 1992–2008. Koulutukseltaan Paatero on oikeustieteen kandidaatti.

      Paatero on toiminut kunnallispolitiikassa Noormarkun kunnanvaltuuston jäsenenä ja kunnanhallituksen puheenjohtajana 1977–1980. Valtioneuvosto nimitti hänet poliisiylijohtajaksi Markku Salmisen jäätyä eläkkeelle.

      Mikkohan on jo 65 vuotias....2 vuotta yliaikaa poliisiylijohtajana...suojelee "sijoituksiaan"?

    • dt ret aety aety ety

      http://yle.fi/uutiset/tutkinnanjohtaja_jari_aarniolla_ei_ole_selitysta_kotitontilta_loytyneelle_rahakatkolle/7280867
      -Jos tutkinnanjohtajat ovat oikeassa ja voivat sen aukottomasti todistaa, huumerikoksia työkseen ratkonut Jari Aarnio on levittänyt osana huumeporukkaa hasista yli 800 kiloa Suomen markkinoille. Huumeet tuotiin maahan Hollannista.

      07.03.2009 16:20 -fobba- Huumepoliisin tutkinta taas koskee lähinnä poliisin mahdollisia vääriä menettelytapoja tutkinnassa eikä sitä, että poliisi olisi vetänyt jotain välistä tai johtaisi jotain omaa liigaa. Joten vedäppä hieman happea ennen kuin tulet päästämään tänne noita aivopierujasi:-)

      01.01.2010 14:40 -fobba- Toimintamme mainostaminen ei ole pahaksi tehtävänkuvan uudenlaisen luonteen takia. Sinunlaistesi lahjakkuuksien vuoksi olemassaolomme perustelu on helppoa.

    • Foppan oikea paikka

      olisi sosiaalitoimiston konttori. Mitä tommonen tekee poliisissa kun vaikuttaa että sen suurimmat saavutukset on hengailla alaikäisten kanssa?

      • sfhsfhshshsdhsdh

        Alaikäisten aivopesu tuottaa parhaimman tuloksen, siksi poliisi-TV, vierailut kouluissa ja päiväkodeissa ja osallistuminen keskusteluryhmiin, joissa on paljon alaikäisiä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      104
      2255
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      41
      1514
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1094
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1048
    5. 100
      989
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      866
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      80
      777
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      777
    9. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      764
    10. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      45
      758
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      93
      739
    12. 52
      714
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      40
      676
    14. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      648
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      28
      546
    16. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      527
    17. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      490
    18. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      36
      485
    19. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      482
    20. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      25
      446
    Aihe