Onko Thors rasisti ja/vai fasisti ?

Minun mielestä Thors on sekä rasisti että fasisti, koska hän hyväksyy suomalaisiin kohdistuvia rikoksia ja jopa puolustelee niitä.
Kaikilla mittareilla mitattuna Thors on hyvin paha henkilö tuossa mielessä. Thorsin toiminta täyttää kaikilta osin raskaan rikoksen tunnusmerkit.
Toivon että rikolliset tuomitaan ja tuollaiset henkilöt erotetaan työpaikoiltaan välittömästi. Erityisesti Thors, koska hän työssään pystyy tekemään rikoksia suomalaisia kohtaan, eikä häntä siitä ole toistaiseksi rangaistu.
Todella vastenmielistä ja ainakin minun mielestä rikollista toimintaa.
________________________________________________________________

http://www.kouvolansanomat.fi/page.php?page_id=4&news_id=201028248239&rss=2

Thors vetoaa suomalaisiin: Sellon tragedia ei saa lisätä rasismia
4.1.2010 21:32

Maahanmuuttoministeri Astrid Thors.
Kuvaaja: Arkisto

Maahanmuuttoministeri Astrid Thors (r.) vetoaa voimakkaasti suomalaisiin, jotta kauppakeskus Sellon ampumistapaus ei lisäisi rasismia. Thorsin mukaan suomalaisilla on nyt yhteinen vastuu siitä, että rasistinen mieliala ei leviä Suomessa ampumistapauksen takia.

- Toivoisin, että näkisimme, että tässä on kyseessä poikkeuksellinen tragedia, mielipuolinen teko, joka ei saa syyllistää kaikkia maahanmuuttajia, hän sanoi maanantaina STT:lle.

Sellon ampujan, alun perin Kosovosta tulleen Ibrahim Shkupollin Suomessa oloa ja oleskelulupaa on arvosteltu voimakkaasti, sillä hän on syyllistynyt rikoksiin jo ennen viime viikon joukkomurhaa. Lukuisten mielipiteiden mukaan hänet olisi pitänyt karkottaa Suomesta.

Viimeksi maanantaina Perussuomalaiset nuoret -yhdistys vaati, että kaikki vakavamman rikoksen Suomessa tehneet ulkomaalaiset tulisi pääsääntöisesti karkottaa maasta. Yhdistyksen puheenjohtaja Vesa-Matti Saarakkalan mukaan sama vaatimus tosin voisi koskea myös suomalaisia, jotka ovat tehneet rikoksen ulkomailla. STT
49934
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 49

Vanhimmat

Thorss on yksinkertaisesti tyhmä:

http://americanpowerblog.blogspot.com/2009/12/finland-new-years-eve-massacre-muslim.html

Ibrahim Shkupolli is a UCK/KLA (Kosovo Liberation Army - i.e. muslim terrorists) veteran. He killed 32 Serb civilians in the Qela village in 1997. Also fought against Serb police. He is wanted in Serbia already since 1995

http://www.kainuunsanomat.fi/cs/Satellite/Kainuu/1194633218172/artikkeli/shkupollin asuessa kajaanissa maanmies tapettiin mustas

Alla silminäkijän kuvaus Olof Palmen murhaajasta. Sukupalli oli tuolloin noin 20-vuotias. Löytyykö Sukupallin kuvaa tuolta ajalta? Vain ammattitappaja tai erittäin kokenut (siviilejä tappanut sotilas) toimii kuten Sukupalli toimi Prismassa.

http://ss11i01.stream.ip-only.net/images/blog/images/entries/36/43/87/294/0dc36e4bf4141ae8

Hanki 100 dollarilla Somalian kansalaisuus ja hae turvapaikkaa Suomesta. Ihana uusi elämäsi sossutätien hellässä hoivassa voi alkaa.

http://www.youtube.com/watch?v=RX-kwYmq_8U

Äänestä

Rasisti suomalaisuutta vastaan. PAkko se on saada pois sieltä ja vähän äkkiä!!!

Äänestä
  • Niin on. Mutta millään keskustelupalstakritiikillä se ei sieltä lähde.

    Äänestä

  • Ikävä tosiasia kirjoitti:

    Niin on. Mutta millään keskustelupalstakritiikillä se ei sieltä lähde.

    Pieni vaikutus ,kun tarpeeksi painostaa nettipalstoilla niin se vaikuttaa ihmisten äänestyskäyttäytymiseen tulevissa vaaleissa.Ja ehkä joku poliitikkokin, tai media saattaa joskus (ei ehkä täällä suomi24) vilkaista
    jotain keskustelupalstaa....

    Äänestä

  • S-postia-thorssille! kirjoitti:

    Pieni vaikutus ,kun tarpeeksi painostaa nettipalstoilla niin se vaikuttaa ihmisten äänestyskäyttäytymiseen tulevissa vaaleissa.Ja ehkä joku poliitikkokin, tai media saattaa joskus (ei ehkä täällä suomi24) vilkaista
    jotain keskustelupalstaa....

    Toiveajattelua. Korkeintaan jos keskustelu on kiivasta, se herättää hetkeksi median huomion. Sitten se unohdetaan. Jos virallisia teitä ( puolueet, järjestöt, oikeustoimet ) tai huomattavasti tehokkaampaa painostusta ei löydy, tämä on pelkkää tyhjille seinille huutamista.

    Äänestä

  • S-postia-thorssille! kirjoitti:

    Pieni vaikutus ,kun tarpeeksi painostaa nettipalstoilla niin se vaikuttaa ihmisten äänestyskäyttäytymiseen tulevissa vaaleissa.Ja ehkä joku poliitikkokin, tai media saattaa joskus (ei ehkä täällä suomi24) vilkaista
    jotain keskustelupalstaa....

    että suomi24-keskustelupalstalla oli erittäin voimakas mielenilmaus Sellon tapahtumiin.

    Äänestä

  • sellaistavaikutusta kirjoitti:

    että suomi24-keskustelupalstalla oli erittäin voimakas mielenilmaus Sellon tapahtumiin.

    Niin. Mutta se ei johda kuitenkaan yhdenkään poliitikon mielipiteiden muuttumiseen. Saati sitten eroon. On parasta antaa kansan huutaa, ja jopa uskoa että he vaikuttavat jollain tavalla. Politiikka on kuitenkin aika paljon monimutkaisempaa ja kierompaa, kuin mitä sitä helposti haluaisi uskoa.

    Äänestä

  • Mutta silti, kirjoitti:

    Niin. Mutta se ei johda kuitenkaan yhdenkään poliitikon mielipiteiden muuttumiseen. Saati sitten eroon. On parasta antaa kansan huutaa, ja jopa uskoa että he vaikuttavat jollain tavalla. Politiikka on kuitenkin aika paljon monimutkaisempaa ja kierompaa, kuin mitä sitä helposti haluaisi uskoa.

    itepäähän ottee äänestäneet ne törpöt sinne päättämäämn asioita, katso peiliin.

    se mitään monimutkaista ole, oot vaan tyhmä.

    Äänestä

monet yrittävät pistää tapauksen suomalaisten ja heidän väkivaltakulttuurinsa syyksi tavalla tai toisella ja että ulkomaalaistaustainen monimurhaaja onkin oikeastaan ihan puhdas ja viaton.

Juuri näin on käynytkin. Olemme saaneet tietää esimerkiksi, että Ibrahimilla on valtava rikosrekisteri Suomessa. Jo 1990-luvun alussa hänen oleskellessaan Mikkelissä poliisi joutui usein suorittamaan vierailuja hänen luokseen. Merkille pantavaa on se, että hänen luokseen lähdettiin aina vahvistetuin poliisivoimin, koska häntä pelättiin ja koska hänen sotilaalliset kykynsä olivat poliisin tiedossa.

http://tuuritapio.blogspot.com/

Äänestä
  • Millainen on "valtava" rikosrekisteri?
    Ei tällä ollut ainakaan vapausrangaistuksia, taisi olla muutama päiväsakko.

    Äänestä

  • rikosrekisteri....?? kirjoitti:

    Millainen on "valtava" rikosrekisteri?
    Ei tällä ollut ainakaan vapausrangaistuksia, taisi olla muutama päiväsakko.

    http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Ampujaksi epäilty Ibrahim Shkupolli on tuomittu aiemmin aserikoksesta/1135251814729

    Ampujaksi epäillyllä on taustallaan useita tuomiota erilaisista rikoksista. MTV3:n uutisten mukaan miestä on epäilty muun muassa laittoman maahanmuuton järjestämisestä

    Torstain tapahtumien kannalta olennaisin tieto miehen rikostaustasta lienee hänelle viime keväänä langetettu lähestymiskielto.

    Äänestä

  • rikosrekisteri....?? kirjoitti:

    Millainen on "valtava" rikosrekisteri?
    Ei tällä ollut ainakaan vapausrangaistuksia, taisi olla muutama päiväsakko.

    Ibrahim Shkupolli on tuomittu aiemmin ainakin pahoinpitelystä ja ampuma-aserikoksesta. Lisäksi hänet on määrätty lähestymiskieltoon.

    http://www.keskipohjanmaa.net/gen/606583.asp

    Äänestä

  • rikosrekisteri....?? kirjoitti:

    Millainen on "valtava" rikosrekisteri?
    Ei tällä ollut ainakaan vapausrangaistuksia, taisi olla muutama päiväsakko.

    UCK:n veteraani? Mikä helvetin pakolainen se semmonen on? Oikeutta paossa vai? Olis vaan ampunu ensin ittensä ja sitten vasta yrittäny toisia, idiootti kun kerran oli.

    http://www.youtube.com/watch?v=oYiBi4av5OM

    Äänestä



  • 19+12 kirjoitti:

    No tuskimpa tänne Suomeen alkaa banaanipuut kasvaa.

    mutta varsinkin somput luulee että täälä kasvaa rahapuita.

    Äänestä

Mitä pitää tapahtua, että Astrid Thors ja koko RKP laittaa ulos hallituksesta?

Rasismi, väkivalta ja rikollisuus on ilmeisesti sallittu suomalaisia kohtaan Astrid Thors mukaan, kaikki pitäisi hiljaisuudella hyväksyä?!!!! Järkyttävää! Minusta hänen tulisi pitää saarnansa maahanmuuttajille ja itselleen virkansa laiminlyönnistä ja ministerin valansa rikkomisesta.

Äänestä

Kun eivät erota virkavirheitä tehnyttä RKP:n ministeriä hallituksesta.

Äänestä

sillon kun se kohdistuu Suomalaisiin.

Äänestä
  • Kannatan täysin ajatusta Astrid Thorsin erottamisesta. Lisäisin vielä ehdottoman kiellon A. Thorsille toimia minkäänlaisessa johtavassa asemassa missään virassa Suomen valtion alueella. Suomen eduskunnassa ei yksinkertaisesti voi toimia henkilö joka suorastaan vihaa Suomalaisia.

    Äänestä

  • von Wittu + ystävät. kirjoitti:

    Kannatan täysin ajatusta Astrid Thorsin erottamisesta. Lisäisin vielä ehdottoman kiellon A. Thorsille toimia minkäänlaisessa johtavassa asemassa missään virassa Suomen valtion alueella. Suomen eduskunnassa ei yksinkertaisesti voi toimia henkilö joka suorastaan vihaa Suomalaisia.

    Astriitin erottamista! Toivottavasti myös äänestäjät muistavat hänen toimintansa sosiaalipakolaisten hyvinvoinnin edistämisestä.
    Nykyisin tuntuu maahanmuutto, "turvapaikanhakijat" ja muut näitten pummien hyvinvointiin liitttyvät asiat, olevan suomen tärkein asia.
    Herätkää eduskunta, on meillä omiakin apua tervitseviaAi niin! Olemme parin kuukauden joululomalla!

    Äänestä

Thorsin pois ministerin pestistä, koska se tuottaa puolueelle jo raskaita miinuspisteitä.

On oikein hyvä asia että Thors laitetaan kilometritehtaalle, jotenkin tavattoman vastenmielinen tyyppi se vaikuttaa olevan.

Äänestä
  • Toivottavasti. Bye bye Thors :)))
    Stubb ei näytä ymmärtävän ettei suomi tartte ulkoministeriä,koska suomen ulkopolitiikka on EU:n sisäpolitiikkaa.Halonen pitää kiinni valtaoikeuksista vaikka ainoa valta on EU pressalla,
    Vanhanen tajusi tilanteen ja vetäyty. Nyt olisi Kataisen aika häipyä!

    Tilalle oikeasti asioihin perehtyneet ihmiset,jotta saataisiin pelastettua edes se mitä
    pelastettavissa on. Ainoa yhdistävä tekijä näille nyky pelleille on omaneduntavoittelu!
    Hyväveli järjestelmä saa nyt luvan hajota!

    Äänestä

  • hallitys hajalle ry kirjoitti:

    Toivottavasti. Bye bye Thors :)))
    Stubb ei näytä ymmärtävän ettei suomi tartte ulkoministeriä,koska suomen ulkopolitiikka on EU:n sisäpolitiikkaa.Halonen pitää kiinni valtaoikeuksista vaikka ainoa valta on EU pressalla,
    Vanhanen tajusi tilanteen ja vetäyty. Nyt olisi Kataisen aika häipyä!

    Tilalle oikeasti asioihin perehtyneet ihmiset,jotta saataisiin pelastettua edes se mitä
    pelastettavissa on. Ainoa yhdistävä tekijä näille nyky pelleille on omaneduntavoittelu!
    Hyväveli järjestelmä saa nyt luvan hajota!

    Kannatetaan.

    Äänestä

Jos arvostelet Astrid Thorsia, olet rasisti.

Jos mainitset sanan maahanmuuttopolitiikka, olet rasisti.

Jos huomautat että Ibrahimillä oli rikosrekisteri, olet rasisti.

Jos ihmettelet miksei näitä surmatöitä voitu välttää, olet rasisti.

Silläkin uhalla sanon että AT on helvetinmoinen typerys, eikö sitä voitais jo lähettää eläkkeelle, mieluiten pysyvästi Somaliaan kyseisen maan sosiaaliturvalla elämään.

Äänestä

lähinnä tulee mieleen, sekä haiseva paskakasa.

Äänestä

Suomenruotsalaiset tekee väärin jos alkavat tulla suomalaisten vastaisiksi ja voi kysyä MIKSI ?

Äänestä

Heillä on tietty ilme- ja elekieli joka pyrkii pinnalle kaiken aikaa ja kavaltaa sen kun tällainen potilas hautoo pahantahtoisia aikomuksia.

Eräiden poliitikkojen julkista käyttäytymistä esimerkiksi eduskunnan täysistunnoissa ei voi kuin kauhulla seurata. Heissä nämä samat merkit näkyvät ilman erehtymisen mahdollisuutta, ja paljastavat mitä he itse asiassa ajattelevat. Paitsi julkisesti puhuessaan, niin erityisesti kuunnellessaan muiden edustajien puheita.

En mainitse nimiä, mutta eräs nimeltä mainitsematon poliitikko erottuu siltikin joukosta kuin tahmea tumma läiskä jotakin inhaa. Hän muistuttaa elekieleltään eräitä kieroutuneimpia ja peruuttamattomasti ihmisyytensä hukanneita tapaamiani potilaita. Tuon politiikon alituinen outo naaman vääntely ja irvistely paljastaa hyvin ahdistuneen murhanhimoisia ja seksuaaliväkivaltaisia ajatuksia omaavan ajatusmaailman. Tällaisen ihmisen ote todellisuudesta on kirvonnut ja korvautunut lapsuuden traumoista ja itse rakennetuista harhakuvista rakentuneella illuusiolla.

Tällaisilta potilailta pidetään kaikki vähänkin vahingoittamiseen soveltuvat esineet visusti piilossa. Mutta tällainen potilas päättämässä valtion asioista merkittävä virka aseenaan.

Kauhistuttava ajatus.

Äänestä
  • tuo,.. tämän keskustelun otsikossa mainuttu henkilö A.T..

    Äänestä

  • Haluaa-Tietää- kirjoitti:

    tuo,.. tämän keskustelun otsikossa mainuttu henkilö A.T..

    viisaampi jättää vastaamatta.

    Joka omaa terveen mielen ja päättelykyvyn, sekä ihmistuntemusta. Voinee seurata eduskunnan istuntoja itsekin.

    Äänestä

  • johon minun on kirjoitti:

    viisaampi jättää vastaamatta.

    Joka omaa terveen mielen ja päättelykyvyn, sekä ihmistuntemusta. Voinee seurata eduskunnan istuntoja itsekin.

    Seurata eduskunnan tapahtumia.. muuta kun mitä olen youtubesta kattelu, jonkun sinne laittamia pätkiä.
    Ainakin muutamassa niissä thorssia ei näytä kiinostavan kovinkaan paljon eduskunnan keskustelut
    sen perusteella päättelen, että tarkoitat just sitä...

    Äänestä

sen vuoksi sen ei tarvitse välittää ihmisistä.

Äänestä
  • Ihminen ja ihmiselämä on Suomessa politiikkojen silmissä lähes arvoton. Päättäjät tekevät kaikkensa, ettei rikollisten toiminta mahdollisuudet vaarannu, mutta surunvalittelut he osaavat tehdä mallikkaasti joka kerta.

    Sairas Suomi - sairaat virkamiehet!

    Rikollisten ja susien hyvinvointi on valtion erikoissuojeluksessa.

    Voiko asiat olla enemmän väärinpäin?

    Ennen lainsäädäntö ja rikosten seuraamukset rajoittivat rikoksia, mutta nykyään esivallan tärkein tehtävä on taata rikollisille työrauha ja kaikki etuudet, jopa se, että rikolliset saavat murheitta harrastaa rikollisuutta koko sengen-alueella Suomesta käsin.

    Luulisi, että edes Keskusta ja Kokoomus hallitus välittäisi tavallisen suomalaisen hyvinvoinnista?

    Tietenkin kaikki jatkuu samaan malliin. Kallikin osasi olla kiukkuinen yhden lautakasan tähden, mutta kun viisi suomalaista tapetaan raakalaismaisesti niin ei Kallilla ole mitään sanottavaa?! Ihmisarvo on hävinnyt politiikoilta, ei voi muuta sanoa. Odotan milloin joku olisi oikeasti palauttamassa Suomea oikeusvaltioksi, missä laki ja esivalta olisi rehellisten tavallisten ihmisen asialla.

    Äänestä

Ovat pellkästään ruotsinkielellä. Eikös suomi ole kaksikielinen maa, jonka mukaan tuollaiset viralliset sivut pitäisi olla molemmilla kielillä........no se kertoo aika paljon poliitikosta......ja suhtautumisesta suomalaisiin

Äänestä
  • jos hänen oma perheensä joutuisi vastaavan teon kohteeksi, olisiko hänen rakkautensa rikollista kohtaan yhtä suurta ja varauksetonta?

    Olen aina luullut, että valtion ja lainsäätäjien tehtävä olisi kansallisten ja kansakunnan hyvää pyrkiminen lakien ja niiden rikkojille säädettyjen seuraamusten kautta? Varmaankaan surmatut olisivat äänestäneet toisin, jos olisivat tienneet, mihin nykyisen vallanpitäjien systeemi johtaa heidän kohdallaan. Mutta on sanottu, että suomalainen ajattelee vasta jälkeenpäin... ja liian monet eivät edes silloinkaan.

    Äänestä

  • Onko sinulla aavistustakaan miten monessa yhteydessä ruotsinkieliset eivät saa minkäänlaista palvelua omalla kielellään!? Mutta sitten kun suomenkielinen joutuu lukemaan ruotsia, niin kylläpä on KAUHEAA!!!

    Mene nyt terapiaan, niin pääset traumasta. Ehkä et näekään ensi yönä painajaisia suomenkielisiä tappavista ruotsinkielisistä hirviöistä.

    Äänestä

  • omikron kirjoitti:

    Onko sinulla aavistustakaan miten monessa yhteydessä ruotsinkieliset eivät saa minkäänlaista palvelua omalla kielellään!? Mutta sitten kun suomenkielinen joutuu lukemaan ruotsia, niin kylläpä on KAUHEAA!!!

    Mene nyt terapiaan, niin pääset traumasta. Ehkä et näekään ensi yönä painajaisia suomenkielisiä tappavista ruotsinkielisistä hirviöistä.

    Ruotsalaisia vastaan ole. ja tosi hyvännäköisiä blondejakin siellä on, Mutta vois nyt ministeri laittaa molemmilla kielillä nettisivut ihan tasa-arvon vuoksi.

    Äänestä

;;Todellakin, ihmisen täytyy olla tyhmä tai muuten väärin suuntautunut, kun voi esittää tuollaista, että pitäisi sivuutta noin raaka rikos hiljaisuudella. Se on aivan selvä, että tuo rikos lisää tervettä vastusta ulkolaisiin rikollisiin ja jos sitä halutaan sanoa rasismiksi, niin mikäpä siinä. Noin tumpelo ministeri kuin Thors on ei voi sentään puuttua kansalaisten tuntemuksiin, jotka ovat aivan luonnollisia ja hyväksyttäviä.
Thorssin pitäisi mennä kiireesti psykologian oppitunneille, että ymmärtäisi edes alkeita ihmisten käyttäytymisestä. Kyllä tämä ministerien hölmöys menee jo yli ymmärryksen.

Äänestä
  • dfrg rg prgö gkln

    Äänestä

  • er g 4gu4 49p u4pg kirjoitti:

    dfrg rg prgö gkln

    Thorsin Halosen ym,mamu politiikka on hämärtynyt ajat sitten!

    Äänestä

Ja tulen tekemään kaikkeni etten myöskään maksa.

Äänestä
  • johan suomi on maksanut ja kovan hinnan. Veronmaksajien pusseista tietty.

    Äänestä

Thors on ministerinä hallituksessamme, ja hallitus on käsittääkseni kokonaisvaltainen juttu; Thors hoitanee asioita hallituksen linjan mukaisesti. Jos Vanhasella olisi jotakin huomauttamista Thorsin toiminnasta, niin miten se näkyy?

Äänestä
  • näkyy mitä,jalkaleikkauksena esim.
    Buhahahaaa!!!

    Äänestä

Ajankohtainen ongelma tänäänkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Thors on rasisti ! kirjoitti:

Minun mielestä Thors on sekä rasisti että fasisti, koska hän hyväksyy suomalaisiin kohdistuvia rikoksia ja jopa puolustelee niitä.
Kaikilla mittareilla mitattuna Thors on hyvin paha henkilö tuossa mielessä. Thorsin toiminta täyttää kaikilta osin raskaan rikoksen tunnusmerkit.
Toivon että rikolliset tuomitaan ja tuollaiset henkilöt erotetaan työpaikoiltaan välittömästi. Erityisesti Thors, koska hän työssään pystyy tekemään rikoksia suomalaisia kohtaan, eikä häntä siitä ole toistaiseksi rangaistu.
Todella vastenmielistä ja ainakin minun mielestä rikollista toimintaa.
________________________________________________________________

http://www.kouvolansanomat.fi/page.php?page_id=4&news_id=201028248239&rss=2

Thors vetoaa suomalaisiin: Sellon tragedia ei saa lisätä rasismia
4.1.2010 21:32

Maahanmuuttoministeri Astrid Thors.
Kuvaaja: Arkisto

Maahanmuuttoministeri Astrid Thors (r.) vetoaa voimakkaasti suomalaisiin, jotta kauppakeskus Sellon ampumistapaus ei lisäisi rasismia. Thorsin mukaan suomalaisilla on nyt yhteinen vastuu siitä, että rasistinen mieliala ei leviä Suomessa ampumistapauksen takia.

- Toivoisin, että näkisimme, että tässä on kyseessä poikkeuksellinen tragedia, mielipuolinen teko, joka ei saa syyllistää kaikkia maahanmuuttajia, hän sanoi maanantaina STT:lle.

Sellon ampujan, alun perin Kosovosta tulleen Ibrahim Shkupollin Suomessa oloa ja oleskelulupaa on arvosteltu voimakkaasti, sillä hän on syyllistynyt rikoksiin jo ennen viime viikon joukkomurhaa. Lukuisten mielipiteiden mukaan hänet olisi pitänyt karkottaa Suomesta.

Viimeksi maanantaina Perussuomalaiset nuoret -yhdistys vaati, että kaikki vakavamman rikoksen Suomessa tehneet ulkomaalaiset tulisi pääsääntöisesti karkottaa maasta. Yhdistyksen puheenjohtaja Vesa-Matti Saarakkalan mukaan sama vaatimus tosin voisi koskea myös suomalaisia, jotka ovat tehneet rikoksen ulkomailla. STT

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu