Koska täällä on tänään näköjään tietokilpailut menossa, kysyisin onko kyseessä olevassa kuvassa Sulo?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534848.jpg
=TIETOKILPAILU=
14
296
Vastaukset
- Onko??
No onkos tässä kuvassa Veksi?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534839.jpg- Tarzan.
64.8. %-varma, että yläkuvassa oleva henkilö on sulo. Alakuvassa oleva on veksi. Arvasinko oikein ja mitä saan palkinnoksi, jos arvaus oli oikein?
- Vangin-Lähihoitaja.
Outoja kasvoja molemmat! Onko noi vankeja?
- hyi saatana!
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
- taitavat
hyi saatana! kirjoitti:
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
olla niitä ylläpidon työntekijöitä lisäämässä lukijakuntaa jotta mainostajat eivät lähde pois
- Visaaja.
=Ylimmäisessä kuvassa on Sulo.
=Alimmaisessa kuvassa Veksi. - Mummo-Mikkelistä.
En ole aivan varma, mutta ylimmäisessä kuvassa oleva mies on risen ylijohtaja ja alimmaisessa kuvassa oleva on suomen pankin pääjohtaja.En ole aivan varma.
- Sulo-Monte
Työvoimasta minulla tulee olemaan pulaa, näin aloittavana maanviljelijänä. Olisko näistä herroista töihin minun maatilalleni? Töyajoista voidaan sopia ja asunto järjestyy tarvittaessa.
- Sulo.Nikki.
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
- montelauma
Sulo.Nikki. kirjoitti:
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
-
- Veikkaus.D:
Veikkauskseni!=
Yläkuvassa on Hattulan navetta mestari.
Alakuvassa on tohtori Perttula Tampereelta. - Hullu-Holopainen.
Sillee tavalla, että ylimmäisessä kuvassa on tämä savustamon pitäjä ja alimmaisessa vappaamuurari Veikko Korhola valtion varrain ministeriöstä.
- Mies-Hikiän-läheltä.
Yläkuvassa oleva on hikiän nimismies!
Alakuvassa oleva on tunettu pyttymies, ala-korhola, samasta hikiän kylästä. - Sano-Supi-vaan..
Näätte kuka hävisi tietokilpailun! Tietokilpailun häviäjän kuva on poistettu! Voittaja istuu edelleen tuolilla!
Näin helppoa on kaivaa palstan rotat esiin!
Tieto kilpailun avaaja Sulo.Poro.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1153698Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141671Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141528Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181386Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931373Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi251255Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72923Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti14920Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä115862Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60819