Koska täällä on tänään näköjään tietokilpailut menossa, kysyisin onko kyseessä olevassa kuvassa Sulo?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534848.jpg
=TIETOKILPAILU=
14
281
Vastaukset
- Onko??
No onkos tässä kuvassa Veksi?
http://www.aijaa.com/v.php?i=5534839.jpg- Tarzan.
64.8. %-varma, että yläkuvassa oleva henkilö on sulo. Alakuvassa oleva on veksi. Arvasinko oikein ja mitä saan palkinnoksi, jos arvaus oli oikein?
- Vangin-Lähihoitaja.
Outoja kasvoja molemmat! Onko noi vankeja?
- hyi saatana!
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
- taitavat
hyi saatana! kirjoitti:
Vitun rumia ainakin ovat molemmat :)
olla niitä ylläpidon työntekijöitä lisäämässä lukijakuntaa jotta mainostajat eivät lähde pois
- Visaaja.
=Ylimmäisessä kuvassa on Sulo.
=Alimmaisessa kuvassa Veksi. - Mummo-Mikkelistä.
En ole aivan varma, mutta ylimmäisessä kuvassa oleva mies on risen ylijohtaja ja alimmaisessa kuvassa oleva on suomen pankin pääjohtaja.En ole aivan varma.
- Sulo-Monte
Työvoimasta minulla tulee olemaan pulaa, näin aloittavana maanviljelijänä. Olisko näistä herroista töihin minun maatilalleni? Töyajoista voidaan sopia ja asunto järjestyy tarvittaessa.
- Sulo.Nikki.
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
- montelauma
Sulo.Nikki. kirjoitti:
Sulon uusi nikki? Kuinka paljon sillä niitä nikkejä onkaan? Huh-sentään.().
-
- Veikkaus.D:
Veikkauskseni!=
Yläkuvassa on Hattulan navetta mestari.
Alakuvassa on tohtori Perttula Tampereelta. - Hullu-Holopainen.
Sillee tavalla, että ylimmäisessä kuvassa on tämä savustamon pitäjä ja alimmaisessa vappaamuurari Veikko Korhola valtion varrain ministeriöstä.
- Mies-Hikiän-läheltä.
Yläkuvassa oleva on hikiän nimismies!
Alakuvassa oleva on tunettu pyttymies, ala-korhola, samasta hikiän kylästä. - Sano-Supi-vaan..
Näätte kuka hävisi tietokilpailun! Tietokilpailun häviäjän kuva on poistettu! Voittaja istuu edelleen tuolilla!
Näin helppoa on kaivaa palstan rotat esiin!
Tieto kilpailun avaaja Sulo.Poro.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi5610033Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit126785Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736085Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?565991Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset64201Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464140Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2793197Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k472847Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?442388- 611497