Vihakirjoitus kumottu

Totuudenrakastajahip

Tässä oiva teksti, jossa ASIA-ARGUMENTEIN kumotaan erääseen ryhymään kohdistunut vihakirjoitus.

Mutta, yllätys, yllätys, kyseinen vainottu ryhmä on kantasuomalainen mies, vihatekstin (Täyttä potaskaa aseiden määristä, kikkelikomplekseista ja natsi-Saksan mukaihailusta) tuottaja on kirjailija/tv-toimittaja Roman Schatz, ja sen kumoaja on Jussi Halla-aho, mies, joka ei suinkaan tuota todellisia vihatekstejä, vaan hän kumoaa niitä.

Huomatkaas taas te Halla-ahon vastustajat se kuinka hän ASIA-ARGUMENTEIN (mm. asetilastot) kumoaa "vastapuolen" väitteet.

Feminismi ja monikultturismi lyövät yleensä kättä ilmeten samassa henkilössä. Siksi tälle ideologia-yhteenliittymälle (jonka mukaan nainen ja maahanmuuttaja ovat virallisia uhreja ja kantaväestön mies virallinen syyllinen) ovatkin olleet hyvin kiusallisia viime aikojen TILASTOTIEDOT, joiden mukaan naiset harjoittavat parisuhteessa vakavaa väkivaltaa TÄYSIN MIESTEN VEROISESTI!

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/01/torkea_perhevakivalta_kohdistuu_miehiin_naisia_useammin_1352897.html

Jussi Halla-aho on ollut "Taivaan lahja" tuomaan julki sen kaksinaismoralismin, jota moni täälläkin edustaa. Suomalaismiehen sorron aika on ohi, ja meilläkin on oikeutemme ja ylpeytemme. (HUOM! Vastaukseksi tähän ei kelpaa se, että osa teistä on kantaväestön miehiä. Miksikö ei kelpaa? Siksi, että te luette itsenne - täysin perusteettomasti - pieneen suomalaismiesten eliittiin, joka - siis teidän mielestänne - on parempi kuin ns. tavallinen suomalaismies. Ylimieliseltä väitteeltänne putoaa pohja pois siinä, kun suurin osa kantasuomalaiseen mieheen kohdistamistanne väitteistä on tosiasioiden valossa potaskapuhetta.)

4

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuudenrakastajahip

      Kas, ihan unohdin sen lupaamani tekstin, joka erään inhottavan vihakirjoituksen kumoaa.

      Tässähän tämä linkki siihen.

      http://www.halla-aho.com/scripta/roman_heitti_schatzit_silmille.html

      Haluttaako jotakuta nauresella unohtamiselleni. No, "rapatessa roiskuu", kun nykyään on täysi työ eri foorumeilla ASIAPERUSTEIN kumota se perusteeton kaksinaismoralistinen vihakampanja, joka on kohdistettu tavallista suomalaismiestä vastaan median ja valtaapitävien toimesta.

      Jussi Halla-aho on meidän tosiasioiden rakastajien johtotähti, ja sekös teitä ärsyttää!

    • Totuudenrakastajahip

      Me kantaväestön miehet joudumme näköjään sietämään ihan millaisia valheellisia vihakiihotusryöppyjä tahansa. (Halla-aho osoitti tilastotiedoin kyseisen vihakirjoituksen valheelliseksi.)

      Positiivista syrjintää?

      Syrjintää? No, ilmiselvästi!

      Positiivista? No varmasti, positiivista kannalta niiden, jotka tätä syrjintää ja kiihotusta harjoittavat.

      • iki-ateisti

        voi oppia virheistään, toivottavasti. Hän yksilöi aiemmin (nykyäänkin?) yhden uskonnon ongelmaksi kaikkeen, vaikka koko uskontojEN luoma, käsittämättömän sisäänpäinkasvanut yhteisöllisyys on kokonaisuutena sellainen mörkö, jota vastaan tulisi joka ihmisen käydä vastaan viimeiseen hengenvetoon asti.

        Tämä kyseinen halla-ahon kommentti näyttää olevan täyttä asiaa, olen tavannut Roman Chatzin, emme keskustelleet syvällisesti näistä, mutta hän vaikutti olevan turhan yksipuolisen oloinen. En muista paljon, mutta mieleen jäi tietty jähmeys.

        On silkkaa kusipäisyyttä kääntää itsekritikki itseään vastaan. Roman EI ole suomalainen pohjimmiltaan, saahan sitä sanoa, mutta hän EI ole suomalainen. Hän on syntyperältään saku. pysyköön lestissään.


    • Totuudenrakastajahip

      tähänkään yhtään mitään.

      Hyh,hyh, kyllä oli inhottavan valheellinen vihakirjoitus suomalaista miestä vastaan, mutta onneksi se on nyt kunnolla kumottu toimesta Hänen, joka on oikein kunnostautunut näiden paskapuheiden valheellisuuksia osoittamaan.

      Sekös movereita ottaa päähän!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      123
      10110
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      78
      5026
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4862
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      8
      3306
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      15
      2530
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1750
    7. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1593
    8. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1546
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1464
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      68
      1445
    Aihe