Voiko pettämisen jälkeen jatkaa...

Petetty kiittää!

Poikakaverini ja minä päädyimme sattumien summana eripuraan, joka johti tunteiden purkautumiseen. Poikakaveri halusi katkon suhteelle, jotta hän voisi miettiä asioita. Minusta katko oli myös hyvä asia, jotta voisimme molemmat miettiä asioita puolin ja toisin. Katkoa oli kulunut tovi, kunnes sain selville, että poikakaverini oli mennyt sänkyyn toisen kaverin kanssa, joka myös seurustelee. Hän oli pitänyt tähän kaveriin yhteyttä jo aikaisemmin, mutta minulle asiasta ei oltu kerrottu. Asia tuli ilmi ja asiaa on käsitelty. Poikakaverini on ilmoittanut, että hän oli niin vihainen, että tilanne ajautui vahingossa sänkyyn. Eikä siinä vielä kaikki, mutta se ei ollut vain kerta, vaan sängyssä oli oltu useamminkin katkon aikana.

Keskusteluja on käyty. Mietin tässä kuumeisesti, että onko jatkolle pohjaa tai kaipaanko turhaan mennyttä? Millaisia kokemuksia mahtaakaan täältä löytyä? Miten ongelmaa voisi ratkoa, jotta tulevaisuus olisi kaikin puolin tasapainoinen?

3

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • XYZ.fi

      .... perusteella vaikuttaa aika selvältä, että poikaystäväsi etsii vain seksiä naissuhteistaan, ei siis mitään parisuhdetta. Eli jos itse haluat muutakin, niin se tuskin onnistuu hänen kanssaan.

    • cbcvbbbbv

      no miksi muuten ihmiset edhottavat katkoa suhteeseen, paitsi että haluaa panna jotai muuta? sitä vartenhan niitä katkoja pidetään.

      itse olen sitä mieltä että pelkän tauon ehdottaminen on hyvä syy pistää koko suhde lopullisesti telakalle.

      • m

        Katko liittyy yleensä päässä selvitettäviin asioihin, ei muiden panemiseen. Tuo kertoo vain sinun ajatusmaailmastasi. Miten pystyt suhteessa olemaan uskollinen mutta heti kun katko tulee niin pakko päästä luvan kanssa muita panemaan vai? Tarkistappa oma käsityksesi vielä parisuhteesta, siinä voi olla vielä miettimistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      48
      2509
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2497
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2382
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      61
      2165
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1877
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      100
      1727
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      1175
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1034
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      1015
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      56
      906
    Aihe