euroopan maat aukaisi helvetin portit ,koko eurooppaan.ranska,enganti,saksa, neuvostoliitto.vai joku muu.huolimatta siitä ,pienet kansat maksoivat laskun.raskaasti.
mitkä
666555
2
285
Vastaukset
- mitä häh
Ennen valomerkkii kannattaa livahtaa ulos ja jättää lasku muiden maksettavaks.
- tolkutonta
näinhän se meneen,annakko myö pelataa.saatanan ranskalaiset.oikea siirtomaa isäntä.eikä mene kauaa kun maksamme sen laskuja .samoin.italian,espanjan,ja yleensä pienien kansojen hautausmaitten.mitä ranska tekee esim:ydinaseilla.pieni suomikin laittaa päänsä pensaaseen.kyllä se on helppoa tehdä politiikkaa veronmaksajien rahoilla.entä vaihtoehdot:???????.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971100
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35624Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49500Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48492- 32480
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14451- 34447
Dina on valittu virkaan Rovaniemelle
Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.25438