Miehen seksielämä jatkuu pidempään

Valtteri H

http://www.poliklinikka.fi/?page=7874754&id=4901646

Itse olen nyt karvan verran yli 60, mutta sanonpahan vain, akoilla loppuu viidenkympin jälkeen kaikki. Jos ne 2/10 selviää edes seuraavat 30 vuotta ilman munaa niin kumma on. Voin sanoa, että kokemuksella olen sanonut akalleni, että siitä lähtien kun hänelle ei enään maistu, menen muualle. Rakkautta saa ja asumista saman katon alla loppuelämän, mutta 25 vuotta varmaan käyn vieraissa, koska oma eukko ei ala millekkään. Kävin siellä Thaimaassa ja jo menomatkalta löysin kavereita, joilla on ihan sama tilanne. Luulekos porukka, että tässä seuraavat 25v. pitäs olla ilman?!

4

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peili..

      Olet itsestäsi menettänyt viehätysvoiman. Vaimosi ei taida olla kiinnostunut sinusta seksuaalisesti.

      • lady 55

        Itse olen lukenut tieteellisesti todistettua tekstiä, ettei naisen seksikyvyt häviä ikääntyessä vaan miehen. Tämän artikkelin mukaan on paljon loogisempaa, että nainen vaihtaa nuorempaan. Ja omasta kokemuksestani voin sanoa, ettei 60 pappa saa minun hormooneja hyrräämään. Mutta vähän nuorempi saa vanhankin puuman kehräämään ;)


    • Joku vaan

      "Luulekos porukka, että tässä seuraavat 25v. pitäs olla ilman?!"

      Minulla loppui 35-vuotiaana. Seuraavassa elämässä sitten lisää.

    • ikääkö liikaa??

      Mitäs täällä uhoilet! Hyvä jos oot itelle thaipanon löytäny, mut maksa tytöille reilusti!!!
      Itse olen yli 50v nainen ja erottiin ukon kanssa juuri sen takia kun seksi ei maistunut ja lapset lähti kotoa.
      Nyt seurustelen jo 3:tta vuotta 42 vuotiaan miehen kanssa ja seksiä on melkein päivittäin!
      En rakastanut enää entistäni ja hän oli paljon vanhemman näköinenkin, kuin minä...kyllä siinä halut katos jo aikaa sitten..
      Nyt minulla on huomaavainen mies, jonka kanssa on sentään jotain keskusteltavaakin! :)
      Luulenpa, että rakkauteni tähän nykyiseen on paljon isompaa kuin entiseeni...sitä en muista paljon meillä olleenkaan enää lasten syntymien jälkeen..
      Sinunkin vaimosi varmasti haluaisi seksiä jonkun nuoremman kanssa...
      Ehkä hänkin löytää itselleen maukkaamman panon.:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      23
      2269
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      78
      2206
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      42
      2081
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      56
      1464
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1376
    6. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      66
      915
    7. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      903
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      797
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      763
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      34
      760
    Aihe