Lady Gagan musiikkivideo Telephone on täynnä Illuminati-symboliikkaa. Käydään videota hieman läpi. Linkki videoon löytyy viestin lopusta. Katso vaikka ensin video ja yritä löytää mahdollisimman monta viittausta.
Heti alussa on vihjaus USA:ssa oleviin FEMA-keskitysleireihin: Video alkaa esittelemällä piikkilangalla aidattua vankilaa. Nämä FEMA-keskitysleirit otetaan käyttöön viimeistään jos tilanne USA:ssa riistäytyy eliitin hallinnasta tai kun eliitti on ensin lavastanut jonkin katastrofin. Poikkeustila eli martial law otetaan myös käyttöön joka toisi armeijan USA:n kaduille.
Mielenkiintoisin kohta musiikkivideossa oli ylivoimaisesti kohdassa 4:28: Lady Gaga tekee kädellään 666-käsimerkin joka viittaa Illuminatiin. Heti sen jälkeen hän tekee nopean tanssiliikkeen ja äännähdyksen jotka matkivat Michael Jacksonia. Tämä oli mielestäni suora viesti että Illuminati murhasi Michael Jacksonin.
LaToya Jackson: Michael murhattiin
http://www.aamulehti.fi/teema/michaeljackson/latoya-jackson-michael-murhattiin/149564
Kuolemansyyntutkija: Jackson surmattiin
http://www.aamulehti.fi/teema/michaeljackson/kuolemansyyntutkija-jackson-surmattiin/153982
Videon kohdassa 4:55 auton peruutuspeilistä roikkuu kaksi noppaa jotka osoittavat kameran suuntaan silmäluvut 3 ja 6. Kolme kertaa kuusi = 666.
Kohdassa 6:03 on pitkä osio, jossa viitataan elintarvikkeisiin ja muuhun ruokaan joka on täynnä myrkyllisiä ja keinotekoisia, teollisia aineita kuten keinotekoisia makeutusaineita (aspartaamia) ja jotka tappavat ihmisiä pitkällä aikavälillä esimerkiksi aiheuttamalla syöpiä. Myrkyllinen ruoka palvelee eliitin väestönvähennysagendaa. Videossa Lady Gaga esittää tarjoilijaa joka tuo pöytään ruokaa jota mies maistaa ja kuolee heti. Lady Gagan toinen silmä on peitetty hiuskiharalla jolloin vain yksi silmä näkyy joka viittaa Illuminatin "kaiken näkevään silmään". Eli Lady Gaga symboloi Illuminatia joka tarjoilee pöytiimme joka päivä myrkyllisen annoksen elintarvikkeita.
Kohdassa 8:10 Lady Gaga, Beyonce ja muut tanssijat ottavat omista kurkuistaan kuristusotteen ja ympäröivät toisen silmänsä 666-käsimerkillä. Jälleen tämä toisen silmän "merkkaaminen" viittaa Illuminatin "kaiken näkevään silmään". Tämä "kaiken näkevä silmä" löytyy myös USA:n yhden dollarin setelistä.
Kohdassa 8:30 Lady Gaga on pukeutunut leopardikuvioiseen pukuun. Luin jostain että leopardikuvio on yksi Illuminatin symboleista?
Kohdassa 8:46, kolmion muotoinen puu, viittaus Illuminatin pyramidi-symboliin?
Kohdassa 9:04, Lady Gagan toinen silmä on jälleen peitetty hiuskiharalla = Illuminatin kaiken näkevä silmä.
Kohdassa 9:20 kuva sulkeutuu jonkin symbolin muodossa joka on muistaakseni myös Illuminatin symboli, jos joku tietää niin kertokaa.
Lady Gaga: Telephone
http://www.youtube.com/watch?v=GQ95z6ywcBY
Illuminati, Lady Gaga, M. Jackson
8
4500
Vastaukset
olen kerännyt näihin viesteihin:
Illuminati & Grammy-gaala 2010
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8903484
Illuminati-viittauksia elokuvissa
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8914197
Illuminati ja Stanley Kubrick
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8914190/thread- NWO = 666
Tuohon viittaukseen Michael Jacksoniin, niin videossa kun Gaga päästetään vankilasta, vanginvartija sanoo hänelle:
"its your lucky day, some idiot, bail you out.."
Viittaus, että illuminati "bail outtaa", hommaa vapaaksi heidän työkalunsa?
Tuossa kohdalla 4.31. tuo illuminatin käskyläinen tai orja, lady Gaga tekee todella tällaisen merkin.
http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.pitbullregistry.com/images/ok hand symbol.jpg&imgrefurl=http://www.davi...
Videossa todella massiivista symboliikkaa, sekä video on täynnä väkivaltaa, sekä demoralisoivaa pukeutumista, hieno roolimalli nuorille todella.
Lagy Gaga on monen nuoren tytön, naisen alun idoli.
Lady Gaga tavannut hänet, josta sanotaan, että he eivät ole ihmisiä.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2009120810743692_vi.shtml
Asiasta toiseen, Facebook on yksi NWO:n luomus, eli nyt kannustetaan jokaista kuulumaan Facebookiin.
Helsingin Sanomatkin ylisti Facebookia ja sen "porkkanamafia" ryhmää, joka taistelee ilmastonmuutosta vastaan.
Kovin sopivaa Hesarilta, kun tietää minkä agendaa se ajaa.
En sano Facebookista mitään pahaa sinänsä, mutta kovin ollaan ynnäämässä tämä "yhteisöllisyys" ja Facebook yhteen, vaikka niillä ei ole mitään tekemistä keskenään.- §§§§§§§
Kohdassa 4.31. gaga näyttää tätä merkkiä, mitä toinen esiintyjä Beyonce näyttää tässä.
http://peoplemagazinedaily.com/wp-content/uploads/2009/12/beyonce-video-phone-video-666-ok-hand-signs-occult.jpg
Beatles.
http://2.bp.blogspot.com/_897kKSVUTMc/SmqrokAbObI/AAAAAAAAAKs/bmeRTEW6k8Q/s320/John Lennon-Illuminati Induction Hand Sign.jpg
§§
- vapaamaalari
Alussa näkyy taloja, ne on varmaan MUURATTU!
Videon ohjaaja on Jonas Åkerlund. Kiinnittäkää huomio kirjaimeen Å Eiffeltorni vai pyramidi silmällä.
Kohdassa 4:57 nopassa silmäluvut 3 4 6 2 nuo kun laskee yhteen ja kertoo 44 saadaan 666
5:14 Limumkissa on KANA=Lintuinfluenssa, eiku saatana sentään, olikse illujen hommia vai pelkästään toi sikainfluenssa. ILLUMINATI, MUSIC INDUSTRY AND WHY MICHAEL JACKSON WAS KILLED (PART 1)
http://www.youtube.com/watch?v=sJi2HaJf1VI- Juha8866
Bullshitttiä koko paska...
- FEMAaJoVuodesta2007
Huomatkaa mitenkä tässä oltiin viemässä väkeä FEMAlle jo 2010.
Edelleen siellä ei ketään ole. >>Videon kohdassa 4:55 auton peruutuspeilistä roikkuu kaksi noppaa jotka osoittavat kameran suuntaan silmäluvut 3 ja 6. Kolme kertaa kuusi = 666.<<
Tässä nyt salkkarin laskuoppi kusee ja pahasti (kuinkas muuten?).
3 x 6 = 18 tietysti.
Ellet usko, kokeile kotona vaikka taskulaskimella...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3196253Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta654086Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom413445Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole773348Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava853280Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1813192Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1022648Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll572434Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2152322Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt782113