Himalajan juurella

jäät meni

kiinalaiset ovat kuolemassa janoon, jopa roskalehti IS sen huomaa. Sadat miljoonat kiinalaiset.

Että näin ne jäätiköt, alempana olevat ovat jo sulaneet pois, nyt nyhdetään kuumuudessa ja kuivuudessa ylempien jäätiköiden vesiä jo matkan varrelta.

Paskiaiset haluaisivat tuhota koko Himalajan jäätikön AGW:hen, ja ovat jo osin onnistuneet.

Olisiko ihmiskunnan viholliset vietävä Haagiin tuomiolle?

5

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mdfllfdls

      piisaa nyt kuin ne jäätiköt ovat kovaa vauhtia sulamassa. Sen kuivuuden pitäisi koittaa vasta kuin jäätiköt ovat sulaneet eikö niin. Sama ilmiö kuin etelänapamantereella kuin jää sulaa vettä piisaa ja Maladiivit hukkuu. Aivan kuten pohjanmaalla kuin lumet sulaa vettä piisaa.

      • mats petter

        agw-miehellä ja lyhtytolpalla?

        Kukaan ei ihmettele jos yrität keskustella järkevästi lyhtytolpan kanssa.


    • ;

      yhtä vastustamattoman jyräävällä voimalla kuin kulttuurivallankumous vapautti Kiinan liberaalista porvaristosta. Joet ja purot ehtyvät kun aiemmin tapahtunutta jäätiköiden sulamista ei enää ole, jäätiköt kasvavat hälyttävällä nopeudella vuodenajoista riippumatta.

      • mdflvdfll

        loogisempi vaihtoehto kuivuudelle. Himalajalla on niin kylmää, että jäätiköt ei sula entiseen malliin.


      • scepdius
        mdflvdfll kirjoitti:

        loogisempi vaihtoehto kuivuudelle. Himalajalla on niin kylmää, että jäätiköt ei sula entiseen malliin.

        Sen verran on AGW reppanalla perusteet hakusessa, ettei se ymmärrä että kuivuus liittyy ilmaston kylmenemiseen aina. Tuo Ylen "Vietnam hukkuu" uutinenkin: syy vedenpinnan nousuun onkin se, että vuoristosta on hakattu metsät ja paikallinen joki tulvii rajusti. Meren rannikolla taas vaarassa ovat LAGUUNIT, siis alueet, jotka ovat muodostuneet meren reunamille meren toimesta ja olleet aina ajoittain merenpinnan alla. Aika huvittavaa jööttiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2196
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      39
      2085
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      30
      1989
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      47
      1396
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1336
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      883
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      812
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      751
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      733
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      708
    Aihe