Hyvät ystävät.
Kävimme keskustelua Valtionsyyttäjänviraston ja valtionsyyttäjä Koiviston lausumista WinCapitasta. Annoin myös linkin muistioon.
Yritin hakea annetulla osoitteella asiakirjaa muistioineen. Seurauksena oli koneen saastuminen "Trojan.Win32.Vilsel.zof" -viruksella. Ei ollut myöskään sattumaa, koska koneen puhdistuksen jälkeen saastuminen tapahtui uudestaan.
Ennen kuin yritätte hakea ko. asiakirjaa, varmistukaa kahdesta asiasta: 1) koneella pitää olla hyvä virusohjelma; 2) omatuntonne on puhdas.
Kohdasta kaksi tulee mieleen entinen Gefalian mainos - kutsumattomille vieraille. Koskaan ei tiedä, kuka tulee käymään. Kyllä joku osaa - tällä jollakin lienee tiedossa ne IP-osoitteet, joista asiakirja on käyty lataamassa. Pitäkää omatuntonne puhtaana.
http://forum.f-secure.com/topic.asp?TOPIC_ID=11052
VAROITUS!
6
571
Vastaukset 6
- 16+20
Itse kävin Capitasponssien sivuilla ja sain ilkeän israelilaisen Mazel Tov.WC40% -viruksen. Se kaappaa tietokoneen ja lähettää sen kilon paloissa mossadille.
- Capitrolli
käydä siellä vksv:n linkissä. Tule sitten raportoimaan Mossadin jutuista.
Ei taida olla miestä testaamaan...? - Toivo elää
Teki koneelle ihme tepposet:
- Kone alkoi tehdä voitollista valuuttakauppaa ihan itsestään, joku heitti tonnin seteleitä postilaatikkoon nipun
- Tuli kutsu linnan juhlille
- Kuulemma tulen voittamaan lotossa
Kannattaa käydä hakemassa viirus:
http://www.wincapita.ee
- Saatanan köyhä
Mistä ne rahat tässä "liiketoiminnassa" tulivat?
Missä ne rahat nyt ovat?
Miksi Winclub/Wincapitan toiminnasta vastuussa olevat henkilöt eivät ole toimittaneet oikeuslaitokselle ja/tai julkisuuteen sellaisia tietoja ja dokumentteja, joilla voitaisiin todentaa, että Winclub/Wincapitan "liiketoiminta" täytti/täyttää kaikki laillisen liiketoiminnan kriteerit
Nämä tiedot kun löytävät, niin voidaan keskutella mm. tietokoneviruksista ja syyttäjän mielipiteistä.
Onko Capitrollin omatunto puhdas?- Capitrolli
"Onko Capitrollin omatunto puhdas? "
Onpa mukavaa että kysyit. Nukun kuin pikkulapsi.
Kerkisitkö sinä lukemaan sen valtakunnansyyttäjänviraston asiakirjan? Harmittavia tuollaiset virukset. - Capikolli
Capitrolli kirjoitti:
"Onko Capitrollin omatunto puhdas? "
Onpa mukavaa että kysyit. Nukun kuin pikkulapsi.
Kerkisitkö sinä lukemaan sen valtakunnansyyttäjänviraston asiakirjan? Harmittavia tuollaiset virukset.Lapsenasteelle jäänyt .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951821
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4871380- 881193
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481170- 751160
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1931130- 93937
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt11864- 65715
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta176711