Lähetin jo netistä veroilmoituksen, mutta laitoin vahingossa väärin työmatkan matkakustannukset. Jos teen netin kautta veroilmoituksen uudestaan, niin korvaako se aiemmin tehdyn ilmoituksen?
Virheen korjaus
5
499
Vastaukset
- Aamu-liina
Netissä voi matkat korjata ja ne kumoavat aikaisemmin ilmoitetut tiedot.
Hei,
juuri näin. Uudelleen netissä lähetetty tieto korvaa aiemmin lähetetyn. Korjauksia voi tehdä aina palautuspäivään saakka.
Ystävällisesti, Vero-tiimi
- jennae
entä jos viimeinen palautuspv on jo mennyt? mitä voi seurata siitä, että on vahingossa ilmoittanut väärin?
- >>>>>
"Veroilmoitus verkossa -palvelu on suljettu tältä vuodelta, koska veroilmoitusten palautusaika on päättynyt. Jos sinulla on vielä jotain ilmoitettavaa, palauta esitäytetty veroilmoituksesi mahdollisimman pian postitse. Palvelun kautta lähetettiin ilmoituksia kaikkiaan 412 549 kappaletta."
http://www.vero.fi/?path=5,39,482&article=9272&domain=VERO_MAIN
- >>>>>>>
"Verotus valmistuu 1. marraskuuta. Omaa veroilmoitustaan voi vielä täydentää lisäselvityksillä ja vähennyksillä vielä lokakuussa. Viimeinen päivä, jolloin täydennyksiä voi tehdä, on 29. lokakuuta."
http://www.veronmaksajat.fi/fi-FI/medialle/u/uutiset/veroilmoituksen-verkkotaydentajia-oli-reilu-412-000
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353