Stubb sai Kataiselta vaaleanpunaiset

viime viikonlopun puoluekokouksessaan myönteisen kannan lesbo- ja homoparien adoptio-oikeuteen.

- Kokoomus on liberaalipuolue. Ja en nyt sano tätä vain siksi, että Jyrki osti minulle vaaleanpunaiset Reino-tohvelit... Vastalahjana ostin hänelle kultasankaiset aurinkolasit, kirjoittaa Stubb blogissaan.

Jyrkillä hän tarkoittaa kokoomuksen uudelleen tehtäväänsä valittua puheenjohtajaa, valtiovarainministeri Jyrki Kataista.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1545388&ref=lk_is_ko_1
21313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

ja tappais pummit.

Äänestä

homot valtas kokoomuksen, ja kirkon...

Äänestä

Onkohan perää väitteillä, että eläisivät kulissiliitoissa. Stubbin ja Kataisen "lämpimän" ystävyyden huhutaan oleva...............

"Harva tietää, mitä kaikkea ulkoministeri Alexander Stubb ja valtiovarainministeri Jyrki Katainen puuhaavat kulissien takana."

"Jyrki Katainen (kok) ja ulkoministeri Alexander Stubb (kok) tarpovat peräkanaa Hakaniemen Kauppahallin pursuavien ruokatiskien seassa ja suunnittelevat joulupöydän ruokalistaa.

- Äläkä unohda ripauttaa vähän sipulia sekaan, Katainen teroittaa vielä lopuksi etusormi ojossa."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009122310805058_uu.shtml

Voi noita gaypoikia!

Äänestä
  • juuri samaa uutista jossa kyseinen pariskunta on jouluostoksilla, ja alkaa pikkuhiljaa epäilyttämään tuo Stubbin ja Kataisen suhde.. Ja nyt vielä vaalanpunaiset reinot, voiko mikään olla homompaa.

    Äänestä

  • Ettäs kehtaattekin epäillä kunnianarvoisia herroja ministereitä homoseksualisteiksi! Pyydän saada huomauttaa, että hra. ministeri Stubbilla on lapsiakin, joten kyllä häneltä sujuvat heterohommatkin!

    Äänestä

  • Kok-Kari kirjoitti:

    Ettäs kehtaattekin epäillä kunnianarvoisia herroja ministereitä homoseksualisteiksi! Pyydän saada huomauttaa, että hra. ministeri Stubbilla on lapsiakin, joten kyllä häneltä sujuvat heterohommatkin!

    meni Pride-kulkueeseen Stubb? Ei varmaan jouten päin. Kuka sinne menisi?

    Äänestä

  • Katainen antoi Kanervalle keliä ja alkaahan se todellinen syykin selvitä.

    Äänestä

"Taas yksi syy olla iloinen Alexander Stubbin valinnasta ulkoministeriksi. Ranneliike ry nimitti Stubbin tänään tämän vuoden homo- ja transfobian vastaiseksi hyvän tahdon lähettilääksi. Stubb henkilönä olisi varmasti nimitetty tehtävään muutenkin, mutta on historiallista, että ulkoministeri on näin näkyvästi seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjen asialla."
http://www.vihreat.fi/node/2823

Joten ei ihme että:
http://www.guys.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=338:ulkoministeri-alexander-stubb-helsinki-pride-2010-tapahtuman-suojelijaksi&catid=44:gay-suomi&Itemid=34

Joten ei ihme että:
http://img80.imageshack.us/img80/9198/14xf0.jpg

Äänestä
  • Stubb vaati homopareille täyttä adoptio-oikeutta Helsinki Priden avajaisissa:
    http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Stubb vaati homopareille täyttä adoptio-oikeutta Helsinki Priden avajaisissa/1135258198237

    Stubb sai raikuvat ablodit esiintyessään punaisessa asussa homojen ja lesbojen tilaisuudessa Helsingissä. Hän esitti sukupuolineutraalia, mies miehelle ja nainen naiselle avioliittoasiaa selviönä Suomessa:
    http://www.kaleva.fi/juttutupa/sukupuolineutraali-stubb-helsingissa/2012133

    Mitähän vanhanpolven kokoomuslaiset sanoisivat nykymenosta?

    Äänestä

kahvikupillisen kermaa

Äänestä
  • Homous, veljeys ja sukupuolineutraali avioliitto - kaiken maailman kapitalistit, yhtykää toisiinne!

    Äänestä

  • Onpa iloinen, onko jostain syystä' noin tärkeä uutinen hänelle!

    Äänestä

  • pusipusinamnam!!!

    Äänestä

diplomatin jättiläistä: Stub ja Katainen. Riittää siinä muilla, lähinnä pääministerillä, tekemistä, että saadaan suodatettua poikien hölmöydet sitä mukaa kun he niitä tekevät.
Kyllä keskustasta joka tapauksessa löytyy vielä sitä kadonnutta diplomatiaa, vaikka Vanhanen ministerinä ollessaan antoi kokoomuksen joskus liikaa johdatella. Kiviniemi on siinä suhteessa toista maata, vaikka Katainen ilmeisesti yrittää häntäkin hämätä liukkaalla savolaisuudellaan.

Äänestä
  • Kiviniemi tiukka linja äläkä päästä Kataista niskan päälle. Olethan maan pääministeri. Ei kannata suostua kaikkeen silläkään uhalla, että hallitus kaatuu.

    Äänestä

  • känäfani 2 kirjoitti:

    Kiviniemi tiukka linja äläkä päästä Kataista niskan päälle. Olethan maan pääministeri. Ei kannata suostua kaikkeen silläkään uhalla, että hallitus kaatuu.

    myös homojen asialla, joten siinäpä keittelevät semmoiset vellit, että moraalisempia ihmisiä hirvittää. Mutta todella kokoomuksen teemana on vahvasti olleet Homot.
    Mamut, Nato, homot ja sukupuolitaudit.

    Äänestä

Kaikki noitten vanhojen puolueiden äänestäjät hyväksyvät tämän "uus suvaitsevaisuuden" ihan kakistelematta.
Ettei vaan kävisi niin, että vanhempi polvi äänestää jotain muuta puoluetta.

Äänestä
  • Me vanhojen ("kiveenhakattujen" arvojen, jotka eivät muotivirtausten mukana muutu) kannattaja voitais perustaa uusi oikeistolaisesti ajatteleva puolue. Sinne vois tulla Kokoomuksen ja Keskustan kannattajia, miksei myös muitakin, jotka ovat kyllästyneet em puolueiden arvojen rappeutumiseen. Tehdään selvä pesäero Stubb:n ja Kataisen "uus suvaitsevaisuuteen, joka tuntuu hyvin ällöttävältä" . Olisko jollain kiinnostusta lähteä keräämään nimiä uutta puoluetta varten. Minä vaan heitänn tässä idean kehiin.

    Puolueen nimi vois olla kestävien arvojen Suomi

    Iskulauseena vois olla Ilman kestäviä arvoja ei ole myöskään hyvinvointiyhteiskuntaa.

    Hyvinvointiyhteiskunta romahtaa arvojen rappeutumisen myötä.

    Äänestä

ihmetellä tuota Stubbin pokkaa, kun hän vakavalla naamalla sanoo, että valtiovarainministerin lausunnot kuuluu hyvin kokoomuksen linjaan, niin, ja ilmeisesti kuuluukin.
Mikä muu puolue ottaa linjakseen puhua naapurista halventavaan sävyyn ja vielä virheellistä tietoa.
Onko tuollaiset Kataisen kaltaiset puheet sitä kokoomuksen rehellistä ja avointa linjaa, jota Stubb peräänkuuluttaa. Jos näin on, niin sellainen puolue ei ole kelvollinen hoitamaan maan asioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reinot.. kirjoitti:

viime viikonlopun puoluekokouksessaan myönteisen kannan lesbo- ja homoparien adoptio-oikeuteen.

- Kokoomus on liberaalipuolue. Ja en nyt sano tätä vain siksi, että Jyrki osti minulle vaaleanpunaiset Reino-tohvelit... Vastalahjana ostin hänelle kultasankaiset aurinkolasit, kirjoittaa Stubb blogissaan.

Jyrkillä hän tarkoittaa kokoomuksen uudelleen tehtäväänsä valittua puheenjohtajaa, valtiovarainministeri Jyrki Kataista.

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1545388&ref=lk_is_ko_1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu