EI YHDEN POLIITIKON KÄSIIN!!!

Hallintoneuvosto OK

Valtionyhtiöiden hallintoneuvostoja ei saa lopettaa. Tämä ehdotus oli Kataiselta taas yksi yritys iskeä porvarinkyntensä kansalasten yhteiseen omaisuuteen. Jos valtion vallankäyttö yhtiöissä jää yhden poliitikon käsiin niin tiedätte että käy kuin esim. Kemiralle. Porvarit pistää yhtiöt heti lihoiksi ja siihen loppuvat valtiolta osinkotulot. Osinkotulot joudutaan korvaamaan nostamalla veroja.

Laiskat, ahneet ja tietämättömät kansanedustajat pitää hallintoneuvostoissa korvata esim. valantehneillä virkamiehillä. Kansanedustajalle kun ei vala taida merkitä muuta kuin neljän vuoden rynnistystä rahan, omaisuuden ja vallan perässä itselle ja sukulaisille.

0

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kumpi teki aloitteen?

        😃 häh
        Ikävä
        94
        3758
      2. Onko kaivattusi ulkoisesti

        paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
        Ikävä
        69
        3085
      3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

        Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
        Ikävä
        63
        2849
      4. Karhuryhmä

        Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
        Jämsä
        22
        2724
      5. Mitä kaikkea sä

        Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
        Ikävä
        55
        2524
      6. Just alkoi ottamaan päähän

        Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
        Ikävä
        19
        2220
      7. Panisitpa mua

        Olis ihana saada sua
        Ikävä
        26
        2147
      8. Ei me saada toisiamme

        Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
        Ikävä
        31
        2027
      9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

        Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
        Ikävä
        41
        1999
      10. Kyllä sut varmaan

        Aika moni haluaisi, miks sä et halua niitä jotka varmaan purkkiin sut pistäis ettet pääse karkuun
        Ikävä
        42
        1877
      Aihe