YK kielti Cemtrails lennot

Pärnä

9

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 25

      Etkö sinä mielenhäiriöinen retardi jo tajua, ettei tuollaisia kemikaalivanoja ole olemassakaan, vaan ne on ihan lentokoneen moottorit tuottamia päästöjä.
      Syö lääkkeesi!

      • Kyllägai

        Miksi YK kieltää sellaisen mitä ei ole ?


      • Kastenato

      • 125cc

    • Tsaiiiöööns

      Uusimmassa Tiede lehdessä oli jotain ilmaston (ilmastonmuutos) säätämisestä kylvämällä ilmakehään lentokoneista tiettyjä kemikaaleja, joiden vaikutuksesta auringonsäteily heijastuu paremmin takaisin avaruuteen. Tämä siis oli jokin tulevaisuuden visio.

      En kuitenkin pitäisi niin mahdottomana, etteikö tätäkin jo testailtaisi jossain määrin. Syynä sitten joko tieteelliset tarkoitukset, tai tieteellisten mittausten vääristely (tms), että voitasiin jatkaa rahankäärimistä ja saastuttamista pidempään.

      • hamilo4evaaa

        Tiede-lehti


    • aöwelrjpewoi

      Itäsuomessahan oli tossa loppu kesästä kielto, ettei ole terveellistä mennä marjastaa, kun olivat jotain ainetta sinne mettään viskonut koneesta.

      Noi maanomistajat ei kans ajattele yhtään mitään, raha noussut niin hattuun, ettei jakseta odottaa että puut tai pellot kasvaa omia aikoja, pakko se on kaikki myrkyttää niillä lannotteilla ja saastuttaa metsät ja joet. Pohjavedetki on niin myrkkyä että pakko on hakee puhdasta vettä kaupasta ja se on ihan tutkittu juttu.

    • sääripoke

      etkö tiedä että ei ole olemassa mitään cemtrailseja? typerää internet-salaliittohuhhaahaata... hommaisit sinäkin tietosi jotain muita kuin Disneyn satukanavan kautta!

      • Viäräraha

        Aivan on olemassa Suomessa hyvä Hallitus johon me vankasti luotamme, sekä Hesari johon me luotamme.
        Seuraamme Maikkarin uutisia, jottemme jäisi mistään paitsi.
        Uskomme kun virkavalta meille jotakin sanoo.
        Internet on vain valhetta, jossa muokataan tietoa mielihalujen mukaan. Television uutisissa sentäs tarkastetaan että uutinen on oikea.
        Minä urhoollisena seisoin suomen intissä pyssy kourassa asennossa seisoen ja odottaen jos käsky kävisi tappamaan. Minä niinpaljon kunnioitan demokratiaa ja oikeusvaltiotamme jossa asumme, että asennossa seison ja kyselemättä uskon mitä mulle sanotaan, mutten internettiin kun se on noita salaliittoteorioita täynnä.
        Kun aikoinaan istuin lantakasalla ja luin Neuvosto Karjalaa ja mietin että noi ulkomaankieliset laulut ovat soopaa, kun nehän voivat laulaa mitä vain, vaikka haista paska, kun ei niitten kieltä ymmärrä.
        Minä olen onnellinen aikamisepoika savosta ja mulla on mopo sekä ikkuna mehteenpäin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      103
      2848
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      211
      1772
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      120
      1710
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      47
      1574
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1292
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      84
      1088
    7. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      91
      1072
    8. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      57
      1044
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      52
      996
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      65
      895
    Aihe