Kristillisyyys on saatava arvoonsa arvaamattomaan ja pian, pian!
http://tinyurl.com/37wgn4x
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010110612650971_ul.shtml
Paavi rakastaa palstan lukijoita!
13
295
Vastaukset
- Paavi ja Suomi
Ecce Homo, Agnus dei.
http://tinyurl.com/2gyjxuh
http://debugmybrain.blogspot.com/2009/01/ecce-homo.html
http://www.lib-art.com/paints/eccehomo.html - Paavipaavi..
Mitähän mahtaa tarkoittaa avautumisella,pitäskö tässä pyllistää homoille vai?
Reilu meininki,avautukaa jumalalle ja kuolkaa sukupuuttoon.Ei ihme että kiire on kova tollasilla neronleimauksilla.- pohjanmaalla
Martti Luther äkkiä suojelemaan meitä. Vai kuka se nyt maallisesti vahtii, että noudatamme Lutherin ohjeita!
Mitäs mieltä Luther, tuo kirkkomme isä, om sanonut homoista? Liekö sanonut mitään, sillä hänen pohjoisilla alueillaan kaikki ihmiset oli niin kylmissään, että miehetkin ryömivät naisten hameen alle lämmittelemään! - 2+11=?
pohjanmaalla kirjoitti:
Martti Luther äkkiä suojelemaan meitä. Vai kuka se nyt maallisesti vahtii, että noudatamme Lutherin ohjeita!
Mitäs mieltä Luther, tuo kirkkomme isä, om sanonut homoista? Liekö sanonut mitään, sillä hänen pohjoisilla alueillaan kaikki ihmiset oli niin kylmissään, että miehetkin ryömivät naisten hameen alle lämmittelemään!the heinous conduct of the people of Sodom ” as “extraordinary, inasmuch as they departed from the natural passion and longing of the male for the female, which is implanted into nature by God, and desired what is altogether contrary to nature. Whence comes this perversity? Undoubtedly from Satan
http://apprising.org/2009/08/30/martin-luther-on-homosexuality/
Luterilainen kirkko tässä on poikennut "edustamastaan" linjasta jonkin verran sivuraiteille. - miksi vaietaan?
lukkkojen takana?Saako kristitty edes koskea talmudiin???
- Mie vuaan muaalta
on katolinen ja sen kyllä huomaa!! Katolisen kirkon papistossa ei liene homoja, mutta pedofiilejä pilvin pimein!! Onko Soini ottanut tähän asiaan kantaa???
saamme kuulla Timon kannan, Timon mukaan, vasta vaalien jälkeen (Jotta ei muut puolueet pääsisi kopioimaan Timon ohjelmaa ;), mutta sitten lienee jo myöhäistä.
Henkilökohtaisesti uskon Timon olevan NWO:n juoksupoika, kuten Ahtisaari ja Halonenkin on, ja monet muut Suomen poliitikot.- 19+17=?
Fucusa kirjoitti:
saamme kuulla Timon kannan, Timon mukaan, vasta vaalien jälkeen (Jotta ei muut puolueet pääsisi kopioimaan Timon ohjelmaa ;), mutta sitten lienee jo myöhäistä.
Henkilökohtaisesti uskon Timon olevan NWO:n juoksupoika, kuten Ahtisaari ja Halonenkin on, ja monet muut Suomen poliitikot.Se on aina vastustanut EUta ja muutenkin uinut vastavirtaan eikä luovuttanut vaikka se on aina leimattu median osalta rasistiksi tms.Ja edelleenkin sitä mollataan ilman yhtään perusteltua syytä
- lars leevi
Herätyskokouksissa suomalaisetkin saarnaajat osaavat hoidella omat ja naapurin lapset oikein hurmoshenkisessä ryhmässä. Ehkä se liittyy luterilaisuuteen jotenkin? Seurakuntalaiset tietävät äitejä myöten, mitä tapahtuu, mutta ollaan hiljaa vaan. Se on Jumalan tahto!
- Hesus Jeshua
Jeshua käännytettiin kirkon ovelta!
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010110612650218_ul.shtml - sjdjfhjf
nunnan nännit ja paavin pallit
- Pave ensimmäinen
työnantajan kiitos ilman palkankorotusta
- melusaaste/muu
Pave ensimmäinen kirjoitti:
työnantajan kiitos ilman palkankorotusta
miksi kaikki perinteiset arvot halutaan muuttaa täällä suomessa.muissa maissa säilytetään perinteitä ja vanhoja arvoja paljon MIKSI SUOMESSA EI??? Täällä näkee vain betonikerrostaloja ,asfalttia harmaata kaikkialla .
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site886068Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963799Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73543Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1012628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352429Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val51489