Uusi työväenpuolue selvittelee välejään omalla Hevosmiesten Tietotoimiston kotisivuilla. Elämme persujen mukaan avoimmuuden aikaa, näin se sitten menee...................
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9393452
Tosiaan, J.Taipale14.10.2010 18:09
Tulen asiaan vielä kirjoittamaan melkoisen pommin, lehtijuttu on käsillä kosketeltava. Mutta persuissa on myyrä, muuta en vielä kerro.
Mistä olisin kateellinen
J.Taipale14.10.2010 18:44
Mutta myyrä asia menee kyllä käsittelyyn jollain tasolla.
Miksi ryhmässä ei tiedonsiirto toimi, miksi tietynlaisia asioita piilotetaan varsinkin jos persu ajaa tiettyä asiaa.
Myyriä
Arto Hirvonen14.10.2010 22:12
En oikein ymmärrä miksi pitäisi tällä palstalla setviä niin sanottuja myyriä nostakseen vain omaa häntäänsä. Se ei palvele yhtään äänestäjien eikä sinunkaan imagon nostoa.Kukaan tällä palstalla ei kerro kaikkia asioit niin tarkasti, että kaikkia jäseniä kerrottu tatuus tyydyttäisi. Pidän epäsuotavana julkisesti riepotella asiaa enemmä'lti, kun asiaa voi hoitaa yhteisesti henkilökohtaisesti keskustellen hänen kanssaan.
Taipaleen kirjoitus on ihan perseestä!
Paras Fiilari15.10.2010 14:12
Tarkoittaako toi nyt sitten sitä, että Eerolan Juho ja minä ite emme olisikaan entisinä kokoomuksen kannattajina saaneet tulla persujen puuhailua sotkemaan! Totta helevetissä Kotkan persuihin pitää saada kyvykkäitä ihmisiä näiden Taipaleen tasoisten suharien tilalle, - vaikka sitten kokoomuksesta!
Loikkarit, myyrät ja vasikat Kotkassa
Arto Hirvikärpänen
3
502
Vastaukset
- ex kok äänestäjä
Taipale pelkää loikkareita mutta en tajua miksi. Jos muut kääntyvät Soinin kannalle niin sehän on pelkästään hyvä asia. Siihen se kannatuksen nousu voi ainoastaan perustua. No ei anneta Taipaleen juttujen häiritä.
- Taas naurattaa
Hih, hih, hih
Arto Hirvonen14.10.2010 22:12
En oikein ymmärrä miksi pitäisi tällä palstalla setviänostakseen vain omaa häntäänsä
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9468424 - temareihin ei oteta
Onko Levonen loikannut
Miksi ryhmässä ei tiedonsiirto toimi, miksi tietynlaisia asioita piilotetaan varsinkin jos persu ajaa tiettyä asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1847209Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1243259Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?501838Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601827- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am801765Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161551- 691373