Poliisinpalvontahan on haitallinen uskonlahko, joka täyttää kaikki uskonlahkon merkit, alkaen jo heti autoritäärisen hallinnon ihannoinnista ja kritiikittömästä suhtautumisesta palvonnan kohteeseen, tässä tapauksessa poliisiin jonka poliisinpalvojat asettavat tyypillisen Jumalan tilalle. Ihmisoikeuksien rikkominen, toisinajattelijoiden vainoaminen ja pitäminen "vääräuskoisina" (täällä venkuloina) on sekin uskonlahkolle tyypillinen piirre.
Eihän sitä sovi poliisinpalvojan pyhää poliisia häväistä tai pilkata, se kun on tosiaan lahkolaisten mielestä pahin mahdollinen rikos. Poliisin pitää nähkääs nauttia sitä samaa pilkkasuojaa kuin Jumala nauttii edelleen jostain syystä Suomen laissa. Mitenkähän tämä Jumala meinaa itseään edustaa sitten oikeudessa?
Poliisinpalvonta on rikos ihmisyyttä vastaan ja vaarallinen uskonlahko, joka pitäisi kieltää laissa.
Ei se itse asiassa Saatananpalvontaa kummempaa pelleillyä ole, kumpikin ovat esimerkkejä tuhoisasta lahkosta. Poliisinpalvonta vain on laajemmalle levinnyt lahko kuin nämä toisinaan rikolliset saatananpalvojalahkot, joita menee ja tulee.
Valitettavasti Suomessa on uskonvapauslaki voimassa. Saat palvoa vaikka poliisia jos huvittaa. Se laki pitäisi saada kaadettua.
Usko poliisiin on sokeaa ja haitallista laumatyperyyttä. Itse asiassa oman aikamme versio natsikultista.
poliisinpalvonta on tuhoisa uskonlahko
totuus poliisista
0
115
Luetuimmat keskustelut
- 741215
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti5281128Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan83998Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli79948- 81939
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52803Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk10778- 67777
Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik35682Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss202631