Kova Ei pakko uskonnoille,kaikki eri uskontoihin pakottajat

Uskovien vainot stop

ovat terrorismin alku ja juuri muslimeilla jihad,kristityillä pyhä kolminaisuus oppi,budhisteilla ja hinduilla omat uskomuksensa,animisteilla jumalat kaikkialla teoria.Ennen kuin nämä hulluudet saadaan kitkettyä ihmisten mielistä,on turha puhua mistään maailman rauhasta,ei tule ikinä toteutumaan,päinvastoin tämä planeetta tullaan tuhoamaan ydinasein.Tämä on totuus.

8

317

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ?

      Eikös ateismin mukaan ihmisen pitäisi kehittyä?

    • lyhyesti

      Ei oikeasti sellaisia kuin uskonnolliset sodat, ne ovat suurimmalta osin harhaluuloja, ei sellaisia ole kuin retoriikassa jolla vedätetään typeryksiä ja saadaan vähälahjaisia tykinruuaksi, sellaiset puheet ovat propagandaa ja älykkäiden ihmisten ainakin pitäisi nähdä niiden ohi todellisiin taustasyihin, joita yleensä ovat 1. valta, talous ja raha 2. valta, talous ja raha 3. valta, talous ja raha.

      Poikkeuksena voidaan pitää, poikkeushan vahvistaa säännön tavataan sanoa, ehkä jotain sionistien ja palestiinalaisten keskinäisiä erimielisyyksiä, joskin sielläkin on suurelta osin kyse maasta. Muualla nykyaikaisessa globaalissa maailmassa ei oikein edes hyväksytä uskontoihin tai vastaaviin perustuvaa erottelua, vaan se rinnastetaan rasismiin, tai ehkä tarkemmin kulttuurirasismii on oikeampi sana, josta kuvaus linkissä.

      http://www.lyseo.edu.ouka.fi/suvaitsevaisuus/historia/rasnyong/kulttras.html

      Terrorismia taas synnyttä noiden kolmen edellä numeroidun kohdan heikkeneminen jollain alueella ja erilaiset noihin kohtiin liittyvät alueiden ulkopuoliset provokaatiot/interventiot, valtioterrorismi.

    • adsfsdffdasdfasffds
    • Historian tuntija

      on aina ollut ja tulee aina olemaan. Niitä on ollut niin kauan kuin on ollut ihmisiä täällä Telluksella. Ihmisellä näyttää olevan sisään rakennettu tarve selvittää kuoleman jälkeistä elämää, elämän tarkoitusta jne.

      Eli jos unelmoit maailmasta, jossa ei olisi uskontoja, olet täysin tietämätön ihmiskunnan historiasta. Ja tulihan noita ateistisia kokeiluja tehtyä. Mm. Albaniassa piti joskus 1980-luvulla näyttää televisiossa viimeinen uskovainen. Ei onnistunut. Uskonnot voivat ihan hyvin Albaniassa edelleen. Entäpä Nl ja Kiina? Kiinassa kulttuurivallankumouksen aikaan ja sen jälkeen ns. maanalaiset kristilliset seurakunnat kasvoivat rajusti.

      Eli ei uskontoa voi kitkeä ihmisen mielestä. Tämä on totuus. Lue ihmiskunnan historiaa, eri maanosissa, eri aikakausina. Jos kuvittelee, että ateismin avulla saavutettaisiin maailmaan rauha, utopia on saavuttanut huippunsa.

    • M.....

      Ihmisiin on "asennettu" Jumal kaipuu, että etsisivät !!!. Sen näkee kaikkialla ja on vapaus ja pelastuskin suoritettu ja ilmoitettu , jonka kautta tulee tuntemaan totuuden = Jeesus Kristus.
      Totta tulelle on talletettu tämä pallo sen sanoo Raamattu UT:ssa ja kyllä likellä ollaan , kun ihmiset nappeja painaa.

    • Suomenuskoinen

      Kaikki rauhanomaisiin luonnonuskontoihin.

    • Uskonto on kaksiteräinen miekka.

      Se voi joko vapauttaa kontrollista, tai olla se kontrolli.

      Älkää syyttäkö työkalua jos sen käyttäjä on pipipää.

      Koskee myös ateismia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      59
      5910
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      79
      3289
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2511
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2115
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      2055
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1843
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1639
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1232
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1216
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      81
      1085
    Aihe