Kova Ei pakko uskonnoille,kaikki eri uskontoihin pakottajat

Uskovien vainot stop

ovat terrorismin alku ja juuri muslimeilla jihad,kristityillä pyhä kolminaisuus oppi,budhisteilla ja hinduilla omat uskomuksensa,animisteilla jumalat kaikkialla teoria.Ennen kuin nämä hulluudet saadaan kitkettyä ihmisten mielistä,on turha puhua mistään maailman rauhasta,ei tule ikinä toteutumaan,päinvastoin tämä planeetta tullaan tuhoamaan ydinasein.Tämä on totuus.

8

328

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ?

      Eikös ateismin mukaan ihmisen pitäisi kehittyä?

    • lyhyesti

      Ei oikeasti sellaisia kuin uskonnolliset sodat, ne ovat suurimmalta osin harhaluuloja, ei sellaisia ole kuin retoriikassa jolla vedätetään typeryksiä ja saadaan vähälahjaisia tykinruuaksi, sellaiset puheet ovat propagandaa ja älykkäiden ihmisten ainakin pitäisi nähdä niiden ohi todellisiin taustasyihin, joita yleensä ovat 1. valta, talous ja raha 2. valta, talous ja raha 3. valta, talous ja raha.

      Poikkeuksena voidaan pitää, poikkeushan vahvistaa säännön tavataan sanoa, ehkä jotain sionistien ja palestiinalaisten keskinäisiä erimielisyyksiä, joskin sielläkin on suurelta osin kyse maasta. Muualla nykyaikaisessa globaalissa maailmassa ei oikein edes hyväksytä uskontoihin tai vastaaviin perustuvaa erottelua, vaan se rinnastetaan rasismiin, tai ehkä tarkemmin kulttuurirasismii on oikeampi sana, josta kuvaus linkissä.

      http://www.lyseo.edu.ouka.fi/suvaitsevaisuus/historia/rasnyong/kulttras.html

      Terrorismia taas synnyttä noiden kolmen edellä numeroidun kohdan heikkeneminen jollain alueella ja erilaiset noihin kohtiin liittyvät alueiden ulkopuoliset provokaatiot/interventiot, valtioterrorismi.

    • adsfsdffdasdfasffds
    • Historian tuntija

      on aina ollut ja tulee aina olemaan. Niitä on ollut niin kauan kuin on ollut ihmisiä täällä Telluksella. Ihmisellä näyttää olevan sisään rakennettu tarve selvittää kuoleman jälkeistä elämää, elämän tarkoitusta jne.

      Eli jos unelmoit maailmasta, jossa ei olisi uskontoja, olet täysin tietämätön ihmiskunnan historiasta. Ja tulihan noita ateistisia kokeiluja tehtyä. Mm. Albaniassa piti joskus 1980-luvulla näyttää televisiossa viimeinen uskovainen. Ei onnistunut. Uskonnot voivat ihan hyvin Albaniassa edelleen. Entäpä Nl ja Kiina? Kiinassa kulttuurivallankumouksen aikaan ja sen jälkeen ns. maanalaiset kristilliset seurakunnat kasvoivat rajusti.

      Eli ei uskontoa voi kitkeä ihmisen mielestä. Tämä on totuus. Lue ihmiskunnan historiaa, eri maanosissa, eri aikakausina. Jos kuvittelee, että ateismin avulla saavutettaisiin maailmaan rauha, utopia on saavuttanut huippunsa.

    • M.....

      Ihmisiin on "asennettu" Jumal kaipuu, että etsisivät !!!. Sen näkee kaikkialla ja on vapaus ja pelastuskin suoritettu ja ilmoitettu , jonka kautta tulee tuntemaan totuuden = Jeesus Kristus.
      Totta tulelle on talletettu tämä pallo sen sanoo Raamattu UT:ssa ja kyllä likellä ollaan , kun ihmiset nappeja painaa.

    • Suomenuskoinen

      Kaikki rauhanomaisiin luonnonuskontoihin.

    • Uskonto on kaksiteräinen miekka.

      Se voi joko vapauttaa kontrollista, tai olla se kontrolli.

      Älkää syyttäkö työkalua jos sen käyttäjä on pipipää.

      Koskee myös ateismia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      141
      949
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      848
    3. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      108
      832
    4. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      60
      745
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      55
      611
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      593
    7. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      45
      521
    8. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      510
    9. 42
      489
    10. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      47
      462
    Aihe