Pakko antaa tunnustus KRP:lle hyvästä työstä.
Melkoista myöhäpeää nousee pintaan, kun on kohta kolme vuotta saanut lukea EOK:n puskista huutoa, että ammattitaidotonta poliisityötä.
Johdanto-osa antaa hyvät eväät maakuntakierrokselle eikä se sisällä yhtään v...ttuiluakaan, vaikka paikka olisi ollut.
Hauska termi robootille on tuo "rahanjakokone".
Hyvää työtä kyllä KRP:lta
3
256
Vastaukset
- Marcon lausuma s.119
Youtubeen 19-osaisen luennon wincapitasta. Vain yhteen vastaukseen ei löytynyt vastausta. Mistä tuotot jaettiin eli missä rahat?
Piti odottaa poliisin selvitystä. Nyt ei sen suhteen enää ole epäselvyyttä.
Mielenkiintoinen tuo lausuma sponsoreista. "Olisin halunnut edes yrittää toimivan automaattisen järjestelmän kehittämistä, mutta sponsorit eivät olleet kiinnostuneita muusta kuin uusilta jäseniltä tulevien varojen jakamisesta mahdollisimman nopeasti, koska julkisuudessa varoitetaan toistuvasti pyramidipelistä".- wcWCwc
Voi kuinka Kultasydämen kävikään. Mutta niinhän se toinenkin jo ennen kukonlaulua kolmasti kiellettiin.
Vai kieltääkö tässä Mestari seuraajansa? Ei, eihän se niin voi olla. EI VOI.
- AdaFlink
... hienosti paitsi itse tutkinnassa, niin myös tiedottamisessa. KRP on tiedottanut juuri sen, mikä on ollut faktaa. Se on jokaisen höynän oma moka, jos ei ole uskonut KRP:n tiedotusta, vaan on turvautunut EOK:n ja etenkin Pitkäsen sepustuksiin.
Pitkänenhän hehkutti epätoivoisille jäsenille, että hän on selvittänyt kaiken parissa kuukaudessa. Mitenhän Pitkänen selittää nyt "selvityksensä" päämiehilleen esitutkintamateriaalin tullessa julkiseksi?
Kuinkahan paljon vahinkoa (taloudellista ja henkistä) EOK Pitkäsineen on aiheuttanut sponsoreille uskottelemalla heille jotain sellaista, mikä ei pidä paikkaansa?
Ja mitaan ette voi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222707Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A81717Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671699Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1151620Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.481580Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell921514Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.691406Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001225Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311157En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521106