Seniorit tukemaan perussuomalaisia

ei ääntä turhuuteen!

Perussuomalaisten kannatus 17,9 % sama kuin SDP:n ja vain 0,3% vähemmän kuin Keskustan. (HS -Gallub tänään). Ryhmä muut saa tasan prosentin kannatuksen eli näitä äänestäen on sama kuin kirkkoveneen piirtäisi. Ryhmään kuuluu mm. piraatit, muutos-11, vapauspuolue, köyhien asialla-puolue, seniorit, itsenäisyyspuolue, kolme kommaripuoluetta ja pieni joukko valitsijayhdistys ja/tai yhteislistaehdokkaita.

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietää tämän

      Perussuomalaisten kannatus nousee koko ajan ja nyt meillä senioreilla on mahdollisuus vaikuttaa
      asioihin ilman, että äänemme menee turhille kirkkoveneen piirtäjille. Soinista tulee opetusministeri
      ja silloin turhake pakkoruotsitukselle tulee loppu ja piste.

      • Anja Koivistoinen

        OVAT vahvasti SUOMALAISUUDEN kannattajia. SENIORIPUOLUE on ikäihmisten ja eläkeläisen oikeuksia ajava puolue. Timo Soini on saanut vahvat näkemykset ja opit MISTER VENNAMOLTA. Onko ns." maalaisjärki" pannassa?
        Olen syntynyt 1945 pieneen maalaiskylään.

        Sieltä olen lähtenyt, rakastavien vanhempien ja kylänväen turvallisen lapsuuden kokemusten kautta nuorena aviovaimona ja 4 vuotiaan lapsen kanssa rakentamaan elämää HELSINGISSÄ.

        Työtä oli ja sitä tehtiin , mies kahdessa vuorossa ja minä naisena suth`ympäri vuorokauden. Se siitä.
        Lama, lama, lama. Olen käynyt kolme lamaa.
        V.2000 ITSENÄISTYIN

        Tykästyin Timo Soinin rehellisiin, vaikuttaviin kommenteihin. Tykkään edelleen.

        Luin myös Esko Järvenpään kirjoituksia. Olin utelias, menin kokoukseen. Esko vakuutti tietämyksellään. Niinpä erosin Perus-Suomalaisista ja liityin SENIORIPUOLUEESEEN.
        Syy: kokoukset olivat pitkin maakuntaa, niinkuin oikein on, MUTTA MINULLA EI OLLUT RAHAA MATKUSTAA.
        Joten, kokous SENIORIPUOLUE oli lähellä ja TAVOITTEET lähes samat.

        ELÄKELÄISET JA IKÄIHMISET, PUHUMATTAKAAN OMAISHOITAJISTA ovat sydämmeni asia, SENIORIPUOLUE ajaa niitä asioita. Mehän ollaan SENIOREJA ja meidän hyvinvointi on kyseessä.
        Minä olen kädetön jos SENIORIT eivät ymmärrä tai halua ymmärtää tätä asiaa.
        SIIS, JOS KAIKKI ELÄKELÄISET ÄÄNESTÄVÄT OMAA PUOLUETTA, NIIN ON PAKKO TULLA MUUTOS.
        Seniori-Anja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      244
      2044
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      84
      1228
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      90
      1067
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1045
    5. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      123
      850
    6. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      87
      847
    7. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      101
      809
    8. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      121
      771
    9. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      124
      716
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      23
      701
    Aihe