Yksin lopun ikäni?

paivi.nuutinmaki

Kun katselee treffien miestarjonnan vaatimuksia niin tuntuu että saa olla loppuelämänsä yksin. Kaikki haluaa alle 70-kiloisen urheilullisen naisen joka on muutenkin niin täydellinen. Tosi vähän on miehiä joille kelpaa yli 80-kiloinen nainen.
No ok, on itsellänikin kirteerinä että ei saisi olla alle 80-kiloinen että valitanko nyt sitten kuitenkin samasta aiheesta mihin itsekin syyllistyn. En tiedä, mut valitan silti :P

7

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harshasha

      jepulista. Mul on treffi-ilmo ollut v.2005 ja ei sitä oo käyty ku vilkasemas. En tie, päivityksiä tulee tehtyä mut ei se mitään auta.. Erikoist

    • On valitettavaa että tänä päivänä ulkonäkö on niin vallitseva kriteeri.
      Tdellisuudessa voi käydä niin että juuri se kaikkein luonteeltaan sopivin jonka kanssa liitto kestäisi tulee syrjäytetyksi ulkonäön vuoksi.

    • m30+,

      Onko sulla tuo kuva profiilissa? Silmäsi ovat kauniit, mutta miksi nyrkit kuvassa? Kuvan perusteella vaikutat ns. "kovalta jätkältä", en sitten tiedä ehkä miesihanteesi on "heviäijä", josko he syttyvät kaltaisestasi naisesta?

      Mutta eipä se kuva kerro kaikkea, kuva voi antaa ylipositiivisenkin vaikutelman, itselle kävi näin, kun kävin treffaamassa yhtä naista. Kuvan perusteella oli kaunis ja kuvia oli paljon hänellä profiilissa. Silti todellisuus oli karumpi ja mielestäni hän oli vähän lapsellinen ikäisekseen. Negatiiviista vaikutelmaa lisäsi myös jatkuva netissä roikkuminen ja nettideittaaminen. Että ei mulle.

      Vuosi takaperin yhteyttä otti kuvaton nainen, aluksi epäilin, mutta profiilin takana oli oikein viehättävä nainen, kauniskin oli. Mutta ikävä kyllä kemiat ei sitten kait kolahtaneet taas toisinpäin, mutta tämä nainen löysi miehensä työpaikaltaan ja on naimisissa nyt, ollaan silti facebookissa kavereina. Hänellä ei ollut kauaa profiili netissä, tämmöinen nainen on mielestäni kultakimpale netissä. Ei liian tyrkky ja kalastele niitä ukkoja netissä.

    • kasikolme83

      En usko että kriteereillä on loppupeleissä niin väliä jos jos luonteet sopii yhteen. Tarkoitan että eikö ne kriteerit ole lähinnä toivomuksia ;D

      Itse olen se "alle 70kg", ja ulkonäkööni tyytyväinen, muttei silti meinaa ketään löytää. Asenne ratkaisee, ei ulkonäkö ;)

    • uggeli2

      Sulla on aika pelottavat kuvat...
      En mää uskaltais sun kaa treffeille, saisin vielä pläsiini.

    • Mies +90kg <3

      Mulle miehessä tuo 80kg olisi liian vähän. :) Voisi olla siinä ja siinä alaraja. Mutta miehet on oikeasti aikas huonoja arvioimaan naisten painoja ja laittavat ne ilmoituksiin aivan liian alakanttiin. Eivät ymmärrä että usein heidän max pituus/max paino vaade olisi tosiasiassa jotain aivan kaameaa katsottavaa.

    • Warma.. .

      Netissä on moljardi ihmistä... mistä tämä ''yksinäisyyden'' tunne on peräisin?

      Ite oon sinkku ja aion sellasena pysyykkin, irtosuhteet on jees.. x)

      Itelläni ei ainakaan ole yksinäinen olo, päin vastoin itsenäinen.. ja hemmetin hyvä

      Hehe

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      83
      3812
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      38
      2394
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      71
      2361
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2263
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      36
      2015
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      71
      1594
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      76
      1497
    8. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      58
      1071
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      69
      1034
    10. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      4
      963
    Aihe