Kalergi-suunnitelma

Kreivin aikaan

http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=4760986

Richard Coudenhove-Kalergi hänellä ei ampiais-ongelmaa. Kalergi hällä oli vaan v-mäinen vaimo. Ampparit poistuivat ylä-kerrasta syksyisin. Keväällä alkoi taas kreivi kalergi kavereineen surraamaan kalergi-suunnitelma. Myös saksalaiset kreivi Richard Coudenhove Kalergi salaliitto on tuonut saksalaiset ampiaiset suomalaisveren-parimää saastuttamaan. Kalergi-suunnitelma selvästi Kalergin suunnitelma. Paneurooppa. Richard Coudenhove-Kalergi. Pan-Europa ampiaiset saksalaiset salaliitto suomalaiskansan-edustajia vastaan.

http://kalergisuunnitelma.blogspot.com

11

2285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • titityyti

      Tämä "kreivi Kalergin suunnitelma" Euroopan Unionista rodunjalostettuine asujaimineen näyttäisi olevan eräänlainen antisemitistinen kansantuho-suunnitelma-salaliitto, tosin nurinkurisesti, vähän kuin Mein Kampfin, keskitysleirin kaasutus-listan ja Nakke Nakuttajan risteytys. Viihdyttävä, mutta hieman liikaa uskomista edellyttävä salaliitto-teoria. Yksinkertaistettuna:

      1. Hallitsija tuo Afrikasta väestön, 2. Siirretty väestö risteytyy alkup.väestön kanssa, 3. Alkup. väestöä EI ENÄÄ OLE, 4. Suunnitelman toteuttajat hallitsevat, ja edustavat sekoittamatonta rotupuhtautta.

      Tämä edellyttää kuitenkin uskoa:

      1. Salaiseen hallitsijaan/ hallitsijoihin, 2. Rotuihin/ niiden puhtauteen, 3. Ihmisten määrittelyn alkuperän perusteella, ja ympyrä sulkeutuu:( palaa kohtaan 1.) 4. Salaiseen hallitsijaan/ hallitsijoihin,

      Toisin sanoen, mikään ei muutu, pahat hallitsijat hallitsevat jo nyt. Tyhmät sekarotuiset alamaistuvat suosiolla iilman rodunjalostustakin. Ja äänestävät, mitä käsketään, ja ketä. Esim. PerSuja. Salaliitto on soiis TOSI. Sitä ei edes tarvitse TODISTAA!

      Hallelyyja!

      • Hallelujaa!

        "Tämä "kreivi Kalergin suunnitelma" Euroopan Unionista rodunjalostettuine asujaimineen näyttäisi olevan eräänlainen antisemitistinen kansantuho-suunnitelma-salaliitto, tosin nurinkurisesti,"

        Itse uskoisin, että Hitlerin suunnitelma oli Kalergin suunnitelmasta kopioitu? Kalergi julkaisi juttunsa ensin. Hitler muutti vain juutalaisten tilalle "arjalaiset", mutta mitään muuta hän ei muuttanut.



        "Yksinkertaistettuna:

        1. Hallitsija tuo Afrikasta väestön, 2. Siirretty väestö risteytyy alkup.väestön kanssa, 3. Alkup. väestöä EI ENÄÄ OLE, 4. Suunnitelman toteuttajat hallitsevat, ja edustavat sekoittamatonta rotupuhtautta.

        Tämä edellyttää kuitenkin uskoa:

        1. Salaiseen hallitsijaan/ hallitsijoihin, 2. Rotuihin/ niiden puhtauteen, 3. Ihmisten määrittelyn alkuperän perusteella, ja ympyrä sulkeutuu:( palaa kohtaan 1.) 4. Salaiseen hallitsijaan/ hallitsijoihin,"

        Kreivi Kalergi ja hänen juutalaiset ystävänsä ovat epäilemättä uskoneet rotuihin, ja uskovat yhä?


        "Toisin sanoen, mikään ei muutu, pahat hallitsijat hallitsevat jo nyt. Tyhmät sekarotuiset alamaistuvat suosiolla iilman rodunjalostustakin. Ja äänestävät, mitä käsketään, ja ketä. Esim. PerSuja. Salaliitto on soiis TOSI. Sitä ei edes tarvitse TODISTAA!

        Hallelyyja!"


        Niin missä on salaliitto? Mitä tarvitsee todistaa?

        Kreivillä oli suunnitelma, hän julkaisi sen kirjana ja sai heti muutamalta pankkiirilta tukea. Sitten hän perusti Pan-Eurooppa -liikkeen valmistelemaan suunnitelmansa mukaista Euroopan Unionia.

        Nyt EU on totta, ja alkuperäisen suunnitelman mukaisesti väkeä roudataan Afrikasta.

        Kalergi kirjoitti kirjassaan "juutalaisesta herrarodusta". Aika jännää tekstiä EU:n perustajalta?

        Jos olen väärässä, kerro?


    • secret servis

      Kreivi Richard Nicolaus Coudenhove-Kalergi on todella elänyt henkilö, ja EU:n eräänlainen pääideologi. Googlella voi katsoa.

      Linkissä esitetään siis tämän kreivin omaa tekstiä. Kreivi ei esitä mitään salaliitto-hypoteesia, vaan omia ehdotuksiaan tulevan yhdentyneen Euroopan päättäjille. Kyseessä ei ole salaliittoteoria.

      Salaliittoteoriassa joku kirjoittaja yleensä väittää, että jotain tapahtuu jonkin (yleensä varsin erikoisen) ryhmän salatun toiminnan ansiosta. Kun tarkastelemme salaliittoteoriaa, ensimmäinen kysymys on: "Missä ovat liskot?"

      "Liskoilla" tarkoitan tässä oletettua salaista toimijaa. Muslimeilla salatoimija on Shaitan tms., kristityillä Antikristus, kommunisteilla kapitalismi tai äärioikeisto, natseilla juutalaiset. Kaikki nämä salaliittojen näkijät voivat silti osoittaa sormellaan samaa asiaa.

      He vain näkevät syyllisen oman viitekehyksensä kautta: Kun minä vihaan juutalaisia, salaisen kähmäilijän täytyy olla juutalainen! Heureka!!

      Kreivi Kalergi siis vasta esitteli ideoitaan. Hän ei siten voi olla salaliittoteoreetikko.

      Mitä, kreivin suunnitelmat aiheuttavat, se onkin kokonaan toinen juttu.

      Tarkennettuun linkkiin:
      http://kalergisuunnitelma.blogspot.com/2009/11/kreivi-kalergin-suunnitelma.html

      • ai eikö?

        Lueppa sen teokset Paneuropa ja Praktischer Idealismus.
        1.Kammottava rasismi ja euroopan kansojen tuhoamista "demokratialla". 2.finanssiala haltuun
        3. muste eli media haltuun

        liittovaltiota kehiin

        sama politiikka mitä neukkulassa harrastettin kansojen sekoitusta ja kulttuurien tuhoamista. vielä parikymmentä vuotta ja esimerkiksi baltiakin olisi täysi ryssälandia.


    • 911sucks

      Vapauspuolueen listalla on kyllä joitakin tunnettuja kansallismielisiä "scenehahmoja":

      Olavi Mäenpää SKSV
      Matti Järviharju IKL
      Esa Taberman KDP, SKSV

      Scenehahmo tarkoittaa alakulttuurin pitkäaikaista vaikuttajaa.

      • Salakosken pehtoori

        Kreivi Kalergi on siis EU:n kovan ytimen skenehemmo? Hänen suunnitelmansa mukaisesti Euroopan väestö vaihdetaan kekkereihin, kun valkoihoiset ovat liian vaikeita hallita korkean sivistystasonsa johdosta?


        Ansioitunut kansantaitelija Juice Leskinen ehkä osaa kertoa meille:

        Luonnonvoimia vastaan kamppaillen
        valtakuntamme on rakennettu
        hikihelmillä pää sydän pamppaillen
        nyrkkisääntöä on sovellettu
        Suksimetsässä täällä on horjuttu
        puukko kourassa muutamat kerrat
        niinpä vain joka kerta on torjuttu
        täältä hurrit ja ryssät ja herrat

        Mutta aina ne iskevät uudestaan
        aina rahvaan on käytävä puolustamaan
        sillä Suomi on liian pieni kansa
        kunnolla pärjätäkseen
        omilla taistelutantereillansa
        omille herroilleen


        Vihdoin kun päässeet on esinaisiksi
        nämä yhdet ne hurjat on vasta
        kun ei kansasta oo alamaisiksi
        ne tilataan Somaliasta
        Meillä puutetta on siitä laulusta
        joka voimalla muureja särki
        liian monta on valkoista kaulusta
        turhan harvassa hauis ja järki.
        ...

        Seppo Turunen
        Jos oikein tarkkaan laskemme, esimerkiksi Afrikan kaikki 750 miljoonaa ihmistä sopisivat asumaan kaikkien Euroopan 750 miljoonan ihmisen rinnalle varsin vaivattomasti.

        Marketta Karjalainen
        Suomi muuttuu kymmenessä vuodessa senioreiden hallitsemaksi maaksi, jossa alle 18-vuotiaiden enemmistö on muualta muuttaneita.¨

        Reetta Räty
        On kysyttävä: miten Suomi muuttuu, kun esimerkiksi viidennes väestöstä on taustaltaan muita kuin suomalaisia. Ihan kivutta se ei tapahdu.
        Kokoomus - Hei, me puhutaan ulkopolitiikkaa
        Suomi voisi ottaa enemmän maahanmuuttajia Suomen 5,3 miljoonasta asukkaasta 132 708 oli vuonna 2008 ulkomaalaisia.

        Tapio Laakso
        Kukaan ei ole puhunut mistään massasiirrosta. Kaikki historiallinen tietämys siirtolaisuudesta osoittaa, että kyse on aina vain pienestä joukosta ihmisiä.

        Mervi Virtanen
        Mielipidekirjoituksissa on viitattu turvapaikanhakijoiden – tai ylipäänsä maahanmuuttajien määrän vaikuttavan väestörakenteeseemme. Väestörakenteellisia vaikutuksia maahanmuutolla ei näillä määrillä ole.

        Mari Huupponen
        Maahanmuuttoa pitäisi lisätä, jotta kaikenlainen bogomoloffistelu (HS 14.10.) vihdoin loppuisi. Suomeen jäämistä pitäisi kannustaa poistamalla iljettävä B-lupamenettely.

        Toni Viinikainen
        Suomen tulee myös tulevaisuudessa lisätä maahanmuuttoa nykyisen yhteiskuntarakenteen edes jonkinlaiseksi säilyttämiseksi.

        Risto Pennanen
        Jotta vanhushuoltosuhde pysyisi nykyisellään, pitäisi Suomeen muuttaa vuosittain noin 140 000 työikäistä ihmistä. Vuoteen 2020 mennessä työikäisiä maahanmuuttajia pitäisi olla 1,8 miljoonaa. Kaikkiaan maahanmuuttajia tarvittaisiin selvästi tätä enemmän, sillä muuttajien joukossa on luonnollisesti lapsia ja vanhuksia sekä muita työmarkkinoiden ulkopuolelle jääviä.

        Antti Mykkänen
        Suomen pitää ottaa 7 miljoonaa siirtolaista vuoteen 2050 mennessä.


    • Saatanan liito

      Saatanan liito

      Eli kuinka homma etenee:

      1. Natsit tekeytyvät maahanmuuttokriittisiksi ja isänmaallisiksi
      2. Perustavat uusia yhdistyksiä ja epäv. kerhoja keskustelupalstoja ja blogeja
      3. Perustavat uusia puolueita ja lietsovat nuoria väkivaltaan
      4. Soluttautuvat vanhoihin puolueisiin ja tekee niistä omian
      6. Vltuustoihin ja eduskuntaan ja valt. yhtiöihn
      7. Rahoittavat järjestöjään saavat tukea ulkom. natsiorganis.
      8. pPerustavat peitejärjestöjä ja säätiöitä yrityksiä rahan pesuun
      9. Levittävät sairasta propagandaa perustavat lehtiä intern. sivuja ja solutt. median
      10. Keräävät rikollisjärjestöiltä suojelurahaa pakottavat ne alist.
      11. kKkäyttävät rikollisjärjestöjä yht.kun. väkivallan lietsomiseen
      12. Kiristävät median edustajia
      13. Politiikassa leikkaavat kulttuurista ja infr. rakent. paitsi omasta prop.taiteesta ja arkiteht.
      14. Sosialisoivat kirkon omaisuuden!
      15. Kieltävät uskonnon!
      16. Antikristus!
      17. Pedon merki kaikille!
      18. Armagedon!

    • killuminaatti

      Täältä on poistunut viestejä?

      Onko jokin salaliitto asialla??

    • 29

      eikun salaliitto lisää viestejä.

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2206
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      41
      2107
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      30
      1999
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      47
      1406
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1346
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      883
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      822
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      751
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      733
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      718
    Aihe