"Pommi uhattiin räjäyttää keskussa sijaitsevassa marketissa.
Noin kello 10 saapuneen viestin mukaan Kanta-Hämeessä Jokioisten keskustassa on uhattu räjäyttää pommi.
Kohteena on viestin mukaan Jokioisten S-market".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201104210105522_uu.shtml
Poliisi on ryhtynyt toimenpiteisiin asian johdosta ja pidättänyt kaikki asiakkaat.
Pommiuhka: Kohteena S-market
9
178
Vastaukset
- Huu haa kauppa
Todella paska kauppa, kaikki tuotteet marinoituja ! Vihannekset pikkupaketeissa ja irtomyynnistä pyritään eroon.
- kaikkeetapaht
Ehkä se ei johdu kaupan tuotevalikoimasta vaan nyt on liikkeellä samantapaista muutakin kuten hesan kivelläheitto isku poliisia päin plus tulipalon sytytys ja joensuun aseen laukauksen äänet.
- Hieman virhettä.
Poliisi ei ole vielä pidättänyt ketään. Kaupassaolijat on vasta kiinniotettu mahdollisin syin osallisuudesta pommiuhkaukseen. Samaten kaikki kauppaan pyrkivät kiinniotetaan ja heidän osallisuutensa pommiin tutkitaan.
Tämä johtuu siitä, että valepommihälytyksissä tulee itse uhkailija usein paikalle nauttimaan aikaansaamastaan hälystä. Samalla tavoin tuhopolttaja tulee usein palopaikalle myöhemmin osaksi "yleisöä".
Pidätyksistä päätetään myöhemmin.
Knst. - Hmm...
Ja juuri äsken oli pommiuhkaus K-Citymarketissa. Missähän muuten on se tyyppi, joka tänne massapostaa S-ja K-ryhmän vastaisia aloituksia ja vihaa suomalaisten kauppaketjujen osallistumista ydinvoimabisnekseen?
- Varokaa S ketjua
Viimeksi S- marketin väkeä tapettiin Sellossa, olisikohan suomen epäonnisin kauppaketju ?
- SAASTANA2
Joku saanut tarpeekseen pyramideista ja käärmeistä?
- 4342353523564y
Onko joku vitsi... s-markettia uhataan pommilla?
- 342353523564dko
Milloin edukunnassa?
- uhka!!!!!!!!!!!!!!!!
Suppo hätiin nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522