Miksi Porissa siilitukkaiset miehet joilla on korvakoru vasemmassa korvassa, huutelevat ohi meneville pitkätukkaisille, usein tummempiin nahkavaatteisiin ja maihinnousukenkiin pukeutuneille herrasmiehille joilla taas on koru esim. alahuulessa, rumia sanoja ja haukkuvat homoksi?
Samoin tekevät kaljut tai lyhyttukkaiset kaverit joiden yhteinen nimittäjä on vaatetus, siis pari numeroa liian iso huppari jossa on joku tribaalilogo ja löysät housut joiden lahkeet peittävät kengätkin näkyvistä. Vaatetus on useasti räikeän värikäs.
Tätä ihmettelin taas näin viikonloppuna.
Pitkätukkaiset miehet kansakunnan vitsaus?
6
385
Vastaukset
- Tätä ihmettelin
Minä taas ihmettelen sitä, miksi Porissa naiset ovat kaljupäisten ja tatuoiden miesten perään. Jos joku sanoi, että kalju miehen pää symboloi miehen sitä päätä ja naiset luulee. Toisaalta voisi usko, että näin on, koska sen verran mäihä kaljupäisillä miehillä on Porissa. Ja vielä jos on iso kalja maha, niin aina parempi. Taitaa sillon kaljamaha symbolisoida pusseja.. joo
- won gasoline
Kai se on jotenkin jo Porilaisten naisten geeneissä että he tuntevat voimakasta vetoa noihin kajupäihin.Täällähän on paljon yh-äitejä joiden.lapsen isä on just joku kaljupää. Itseasiassa en tunne montaakaan kaljupäätä jolla ei olisi lapsia vähintään kahden naisen kanssa.Tarkoitukseni ei ole millään lailla arvostella kaljupäitä.He käyttäytyvät juuri niin kuin suurinosa miehistä käyttäytyisi, jos kysyntää olisi. Naisethan sen kuitenkin viimekädessä päättävät millaisen miehen he haluavat.
- Vaasan poika
Historiallinen selitys asialle on se, että Juhana-herttuan veli Kaarle IX on aina ollut porilaisten naisten ihannemies:
http://www.royaltyguide.nl/images-families/wasa/1550 Karl.jpg
- m.haukka
naiset pitävät kaljusta..olkoon ala tai yläpää..
Mun miehellä on tukka alaselkään saakka ja sitä ei missään nimessä saa leikata! En voisi kuvitellakkaan hänelle lyhyttä tukkaa =)
Mielipiteitä on siis moneksi, joten ei kannata noin räikeästi yleistää...- Suuperblondi
Kaljut oli komeita parikymmentävuotta sitten, nykyään se on muotijuttu ja homojen juttu!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101074
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82804Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede16572- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 40428
- 47427