Liekö syynä sattuma vai ydinkatastrofi, mutta japani Fukushimassa ihmetellään vastasyntynyttä kaniinia, jolta puuttuu korvat.
Mutanttipoikanen on herättänyt myös pelkoa paikallisissa ihmisissä. Eläintä pidetään elävänä esimerkkinä säteilyn vaaroista.
Kaniininpoikanen syntyi Namien kylässä, joka sijaitsee Fukushiman prefektuurissa noin 30 kilometrin päässä vaurioituneesta ydinvoimalasta.
Pienen poikasen emon kerrotaan olleen ulkosalla ja syöneen mahdollisesti saastunutta ruohoa.
Korvaton kaniini on herättänyt runsaasti huomiota paikallisessa mediassa.
Fukushiman ydinvoimala-alueen reaktoreissa on ollut vakavia ongelmia sen jälkeen, kun valtava maanjäristys ja tsunami tekivät alueella tuhoa maaliskuussa.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Ulkomaat/1194681737358/artikkeli/fukushimassa syntynyt korvaton mutanttikaniini herattaa pelkoa - katso kuvat.html
mutanttikaniini herättää pelkoa
31
3078
Vastaukset
- tzernobubu
Joo,liekö sattumaa? No ilman muuta sattumaa,miten muka 10.000 kertainen säteily tuollaista voisi saada aikaan?
- ...
Kyllä, pelkkää sattumaa. Kuten myös syöpien yleistyminen seuraavina vuosikymmeninä. Sillä Fukushimasta ei aiheutunut yhtään kuolonuhria.
Eikä htään kuolemaa aiheutunut myöskään siitä että tsunamin uhrit viruivat loukussa raunioissa sillä välin kun pelastushenkilöstö oli evakuoimassa voimalan ympäristöä... (Jostain syystä tuosta ei paljoa Suomessa uutisoitu: pelastushenkilökuntaa ei ollut riittävästi ja Fukushima vei suuren osan niistä resursseista.)
- !!!
MUZANTTIJÄNÖ KYLVÄÄ SILMITÖNTÄ PAKOKAUHUA YMPÄRISTÖÖNSÄ!
- AAAAARrgh
Godzillajänö!
- Kärsimys
Fugushiman perintö.
- söpöpupunen
fukushiman höyryt on jo euroopassakin....japanilaisena en haluaisi tulla raskaaksi
- kuva on söpö
Mutta kun se on söpö!
- PlanetDead
Jaa...aa. Onko nyt mikään kumma että mutanttia PELÄTÄÄN juuri ydinonnettomuuden jälkeen ? Muutoin tuota pidettäisiin sattumana siinä missä mitä muuta tahansa eläimessä tai ihmisessä esiintyvää mutaatiota.
- eläinrakas :D
Miusta tuo pupu oli söpö
- helppo tietää
söpöhän se puu on korvilla ja ilmankin, viaton.
Kyllä se ydin onnettomuudesta johtuu, kun tuollainen korvaton viaton syntyy.
Pieni eläin on herkempi kuin ihminen, varsinkin aikuinen, joku nääs sanoi että ei se ydinonnettomuudest johdu, kuin niin? Vastaan; kyllä se vaan johtuu ydinveestä!
Kyll vielä syntyy täss tulevaisuudessa Japseilla vielä vaikk kuin ihmeellisiä ihmis otuksia ...- helppo tiettä
ap, puu = pupu
p, ei toimi kunnolla - 35
helppo tiettä kirjoitti:
ap, puu = pupu
p, ei toimi kunnollaSeli seli. Kunhan vaan typosit.
- vauvat ihania mut
Jos olisin Japanilainen tai jostain lähistöltä, en haluaisi tulla raskaaksi, saada ehkä lapsia ollenkaan...........voipi elinikäkin lyhetä jo elossa olevilla.
- Kuuluuks eräs
korkean viran ehdokas tähän lajiin; Mutanttikaniini ?
Minun mielestä se on hyvin todennäköistä ! - MutanttiKake
Mielestäni se on kyllä onnettomuuden syytä. Minullakin on ollut jo syntymästäni saakka itänaapurin ydinturmasta johtuen kolme kertaa tavallisen miehen penistä suurempi ja paksumpi penis ja pussitkin on sellaiset kahen kilon vitjamunat. Klunssikin on sellanen kaks sierraiminen paksu murrikka oikee kyrmyniska:):)
Naiset kyllä tykkää, mutta uimarannalla tuijottavat vaikka pidän väljiä polvihousuja. Ei sitä voi millään kunnolla peittää. No tuijjottakoot. Miehet kateellisina ja naiset posket hehkuen ja toisilleen tirskuen reisiään vastakkain puristaen ja silmät sameina kuvitellen ... mitä lie:):) Yleiset saunat ja pesutilat uimahalleissa on veikeitä tapauksia. Luulevat sen olevan erektiossa, vaikka olis kylmässä vedessä liottanut hetkeä aiemmin.. prkl:):)
Toisaalta.. KIITOS YDINVOIMALLE !!!- gormief
voiko tuota kehityshäiriötä korvata omistajalle?
- supikoira53
Onpa erikoisen näköinen otus.
- trysköö
..ja mistähän tuossakin puhuttiin ??????????????????
- puputyttö''''''''
Miksi en näe mitään kuvaa siitä pupusta?
- kuikke
Marsu?
- olavi461
Varmaan EU:sta löytyy rahaa korvata puuttuvat korvat? Sellainen korvaton puputyttö olisi kiva vaikka sängyssä! ( Ei ainakaan palele korvia pakkasella)
- Eikös Olkiluodonkin
lauhdevesissä ole silmättömiä silakoita. Toisaalta, Tshernobylissä ei eläimissä ole havaittu mitään poikkeavuuksia, vaan dokumentin mukaan lisääntyvät ja voivat hyvin.
- Säteilevä aurinko
Olisikohan se säteily tehnyt tämänkin, mutta amerikassa!http://www.youtube.com/watch?v=_af5liVwofY&feature=grec_index
- jotain tähän
Ei kai tuo mahdotonta ole. uiskenteleehan simpsoneissa Springfieldin järvissä kolmisilmäisiä kaloja.
- Luonnon oikku
Meillä viiskytluvulla lehmä poiki hännättömän vasikan.
Olen myöskin nähnyt syntymä-hännättömän kissan.
Valitettavasti myöskin ihmisillä on kautta aikain ilmennyt erilaisia syntymä -merkkejä.
- uraani halkeaa
Mitä jos Suomen Valtio vaikka pyytäisi anteeksi kaikilta japanilaisilta ja pupuilta.
Sakothan toki voisi läiskäistä kaikille täällä ydinvoimaa rakentaville mutta kun niistäkin suurin osa on puolalaisia ja virolaisia... - Lähivuosina
Fukushiman lähialueilla syntyy paljon korvattomia ihmisiä, kuten myös monin muin tavoin epämuodostuneita friikkejä.
Samaten SYÖPIEN määrä väestössä kasvaa huomattavasti.
Mutta yhteyttä fukushiman onnettomuuteen ei voida koskaan tieteellisesti osoittaa. Asia tulee jäämään KIISTANALAISEKSI, sillä aina löytyy joku pulleataskuinen asiantuntija kiistämään väitteen yhteydestä. Lisäksi syöpien ja mutaatioiden raju kasvu voidaan tarvittaessa osoittaa tilastoharhaksi väittämillä että "kyllä sitä ennenkin" ja "ilmoituskynnys vain laski".
Ihminen ei muutu.- pakolaisia Japanista
Suomen on varauduttava ottamaan vähintään toista miljoonaa pakolaista Japanista. Elintasokuilu on huomattavasti pienempi kuin Afrikaaneilla ja Suomalaisilla.
- cpalvoja
Vihdoin herramme on nouseva merestä!
http://en.wikipedia.org/wiki/Cthulhu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376