Veikkauksen liikevaihto 1,7 miljardia !

Vuonna 2010 Veikkauksen liikevaihto oli lähes 1,7 miljardia euroa !
http://www.kipa90.com/sitenews/view/-/nid/579/ngid/1/
11208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jos oopperan tekohengitys lopetettaisiin ,niin iso summa vapautuisi johonkin järkevämpään kuin rusettikaulojen kitapurjeiden lepatukseen.

Se on eräiden HARRASTUS, joka EI kuulu yhteiskunnallisesti ylläpidettäviin toimintoihin.

Kyllä paremmalla herraskaisväellä pitäisi olla yhdessä rahaa noihin ulinoihin.

Äänestä

mutta sitä ei haluta jakaa. Paisutellaan vaan lottopotteja, säädellään pallojen painoa, arvotaan rivi vain harvoille voittajille, kaikki pelatutu rivit menevät tietokone-ohjelman läpi, joka "analysoi" pelatut rivit ja antaa vain mahd. vähän voittoja.
Koska muka olet viimeksi itse voittanut lotossa? Keno on täyttä huijausta, koskaan ei voita, aina menee vierestä laita 2 niin tulee 3, laita 25, niin tulee 26 jne.... Jokeri samaten, en pelaa, koska se on liian kallista 2€, eikä siinä koskaan voita. Veikkaus huijaa ja kusettaan kybällä :(
Keksityistä voittajista on juttua "lehdissä", hah, uskokoon ken haluaa, että joku oikeasti joskus on jotain voittanut.

Äänestä

Nyt sinne vasta pöljä johtaja tulee!

Puolusti teeveessä jätevesilakiakin viimosen päälle!
Tenukeppi, mikä tenukeppi!
Naama kertoo harrastuksen luonteen!
Palkintovirka kokoomuksen kähminnän tulos!

Veikkauksen satojen miljoonien kusetus tulisi tutkia!
Suomi on MÄTÄPASKA!

Äänestä

voittanut joskus lotossa, kenossa tai jokerissa, enemmän kuin vain 5e ?
Tuskin kukaan :D

Äänestä

Onko tuo veikkaus arvonlisäveron piirissä mitenkään ? Sen voisi lisätä pelipanoksiin. Ne jotka haluavat pelata pelaavat vaikka pelin hinta nousisikin. Samoin kuin ne jotka juo juo vaikka alkoholin hinta nouseekin.

Veikkauksen liikevaihto on huikea, siitä saisi tuntuvasti rahaa lisäveron avulla.

Äänestä

paitsi veikkaus voittaa aina!
Älkää haaskatko rahojanne tuohon puljuun >:(

Äänestä

Pitää ihmisillä olla varaa haaveisiin ja niitä veikkaus nimenomaan luo. Usein kun sen haaveen tavoittaa huomaa, että se aika ennen sen toteutumista oli sitä parhainta aikaa....

Äänestä

KUKAAN EI VOITA, ELÄKÄÄ VAAN RUUSUISSA HAAVEISSANNE
KOSKAAN ETTE TULE NOILTA HUIJAREILTA MITÄÄN SAAMAAN!!

Äänestä

"rusettikaulojen kitapurjeiden lepatukseen."

Mitäpä tuohon enää lisäämään :D

Äänestä

> Veikkauksen liikevaihto 1,7 miljardia !

Mutta ei ole enää kauaa. Projekti tämänkin perinteisen rahasammon tuottojen söhrimiseksi ja siirtämiseksi ulkomaisiin käsiin on jo alkanut.
https://www.veikkaus.fi/fi/yritysTietoa/tiedotteet?contentid=VEIKKAUS_SOLUTIONS_20062011

Lupaukset tiedotteessa ovat todella hienoja: "Onnistuessaan tytäryhtiöllä on mahdollisuus tuottaa kymmeniä miljoonia euroja suomalaisille edunsaajille."

Ja katin kontit. Uuden RKP:n Oikeusministerin alaisuudessa Veikkausta jatkossa viedään. Todellisuudessa ne nykyisetkin Veikkauksen rahat luisuvat vielä ulkomaisiin taskuihin.

Talouselämä lehti tiesi kertoa hiukan enemmän kuin yllä oleva uutinen. Veikkauksen suunnitelmissa on nimenomaan "ristiinomistuksilla" päästä mukaan noihin isoihin maailman pelirahoihin.

Annamme Veikkauksen miljardisammostamme ristiinomistusosuuksia. Ja sillä tavoittelemme muutamaa kymmentä lisämiljoonaa. Huh, huh.

Sinne menee! Sinne söhrystellään ne vähätkin Veikkauksen rahat. Niin kävi YLE:n lähetysverkolle, Katsastustoiminnalle, Outokummulle, Telakkateollisuudelle, Soneralle jne, jne. Kaikki nuo meni "yhteistyössä" pilkkahinnalla, ja nyt maksetaan niistä kovaa tuottorahaa ulkomaisille omistajille.

Äänestä

Pitikö ne kaivoksetki ulkolaisille myydä, aivan älytöntä hommaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahaa kyllä on kirjoitti:

Vuonna 2010 Veikkauksen liikevaihto oli lähes 1,7 miljardia euroa !
http://www.kipa90.com/sitenews/view/-/nid/579/ngid/1/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu