ja epämääräisiä: Ei noita saisi puhujina olla, vaikka roskaa puhuvat nekin kaikki muutenkin, olivatpa pedoja tai ei.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011123115020606_uu.shtml
Melperi,Kesitas: Teissä näitä paljon
13
61
Vastaukset
- EiVoiOllaTotta1
##- Meillä ei kukaan puhuisi, jos vaadittaisi täydellisyyttä, toinen seurakunnassa vaikuttava henkilö perustelee.##
Eikö mitään rajaa????? Puolustelevat tuota roistoa???- polvirukoilija
Hyvin surullista tämä kaikki, mutta toisaalta helluntaiseurakunta (johon siis itsekin kuuluu)on ansainnutkin tulla häväistyksi niin ettemme pöyhkeinä kauhistele kuinka paha tämä maailma on ja me täydelliset täällä vaan saamme kauhistella jumalattomien tekoja.
Toivottavasti tämä laittaa helluntalaisiakin polvirukoukseen ja itkemään tilaamme. Niin että Jumalan todellinen voima ja rakkaus voi vaikuttaa meissä.ari. - visitonypsilon645
polvirukoilija kirjoitti:
Hyvin surullista tämä kaikki, mutta toisaalta helluntaiseurakunta (johon siis itsekin kuuluu)on ansainnutkin tulla häväistyksi niin ettemme pöyhkeinä kauhistele kuinka paha tämä maailma on ja me täydelliset täällä vaan saamme kauhistella jumalattomien tekoja.
Toivottavasti tämä laittaa helluntalaisiakin polvirukoukseen ja itkemään tilaamme. Niin että Jumalan todellinen voima ja rakkaus voi vaikuttaa meissä.ari.Onko voimassa SRK-oppi, jonka mukaisesti Suomen Maaseudun Puolueen (nyk. PS) äänestäminen johtaa "Jumalan valtakunnan" ulkopuolelle / helvetin matkalaiseksi? Onko tämä oppi siis voimassa? Jos on, saisiko perusteluita kuten Raamatun jakeita tueksi.
- sananKuulia
Kulema tapahtumia satoja jopa tuhansia
- tunenizekin
Itszekin tunen
- ari.34
tunenizekin kirjoitti:
Itszekin tunen
Toivottavasti tämä laittaa helluntalaisiakin polvirukoukseen ja itkemään tilaamme. Niin että Jumalan todellinen voima ja rakkaus voi vaikuttaa meissä.ari.
- ettensanohuonommin
Aika velikultia
- ihmissikoja
Sikoja
- helluntaiKana
ihmissikoja kirjoitti:
Sikoja
entä kanoja ??
Kes - cotkot
helluntaiKana kirjoitti:
entä kanoja ??
KesKanojakin niinpä varmaan
- kolmas.lahko
Miksi helluntalaisten ja lestadiolaisten kannattajat taistelee kumpi lahko on pahempi? Kummatkin on aika sairaita. Tehkää parannus ja imaiskaa oikea Jumalan henki!
- Vl-PEDOTvauhdissa
Vanhoillislestadiolaisissa on vähintään sata (100) kertaa enemmän suhteessa jäsenmäärään pedofiilejä.
Ja vuosikausia paukkuu vankeutta!
Vanhoillislestadiolainen isä opetti poikansa RAISKAAJAKSI!
Onko normaali tapa vanhoillislestadiolaisessa herätysliikkeessä, että vl-isä on lastenraiskaaja ja hän opettaa myös perheen pojat raiskaamaan lapsia?
VANHOILLISLESTADIOLAISUUS: Isä ja poika raiskasivat perheen pientä tyttöä Espoossa!
Seppo Tervo opetti poikansakin raiskaamaan pojan pikkusiskoa eli Seppo Tervon omaa pientä tytärtä.
Huppupäiset pienen lapsen raiskaajat Seppo Tervo ja hänen poikansa käräjäoikeudessa.
He edustavat vanhoillislestadiolaista herätysliikettä.
Seppo Tervo oli SRK:n (Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistys) tilintarkastaja ja Espoon rauhanyhdistyksen entinen johtokunnan puheenjohtaja.
Hän kuuluu vl-herätysliikkeen virallisen opin mukaan maailman ainoisiin oikeisiin uskovaisiin eli vanhoillislestadiolaisiin.
Seppo Tervo raiskasi vuosikausia omaa pientä tytärtään ja poika otti mallia isästään. Seppo Tervo sai Espoon käräjäoikeudessa 4 v. vankeutta. Helsingin hovioikeus korotti tuomion 5 vuoteen vankeutta.
Miksei espoolainen Seppo Tervo uskalla näyttää kasvojaan, vaikka hän uskalsi raiskata omaa pientä tytärtään vuosikausia?
http://www.kaleva.fi/uutiset/galleriat/lestadiolaisvaikuttaja-oikeudessa-espoossa/5765/201696/#kuva
- variksille
Ensin ne nus`sii jokavuosi vaimonsa tiineeksi ja vielä omia lapsiakin hyväksi käytetään kuuluuko se oikeaan uskontoon saa`kelin tekopyhät Kul´li sellaisilta henkilöiltä täytyisi leikata pois ja heittää variksille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131394Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2521316- 1051095
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1201046- 65687
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä165646- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368538Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52505- 71483