http://niinistoblogisarja.blogspot.fi/2015/06/peruste-4-petoksen-anatomia.html
"
"Niinistön presidentin kampanjan rahoitukset haisi ja kauas viime laman aikana vähintään 100 000 ihmistä näki nälkää aivan turhaan Suomessa kokoomuslaisen aisaparin Sauli Niinistön eriarvostamisen ja nälkäpolitiikan pääarkkitehti ja Iiro Viinasen likaisen työn tekijä tekemän väärän talouspolitiikan johdosta. Vielä ei tiedetä, kuinka moni ihminen sairastui vakavasti tai kuoli ennenaikaisesti näiden kahden ‘ceausesculaisen’ kansankurittajan toimien takia. He eivät vielä ole joutuneet minkäänlaiseen vastuuseen tekemisistään. Niinistön luotsaama pelkkä rahaan ja talouteen tuijottava politiikka on haudattava Suomi on liian pieni maa sellaisen toteuttamiseen Niinistö siirtyköön hautauksen myötä pois yhteiskunnalliselta näyttämöltä miettimään tekojensa todellisia seurauksia ja elämänsä tarkoitusta.
Niinistö ei ole koskaan joutunut vastuuseen kaikesta siitä pahasta, mitä hän on aiheuttanut teoillaan Suomen politiikassa ja etenkin ministerinä ollessaan sadoilletuhansille suomalaisille, lapsista vanhuksiin. Hänen ajamansa politiikka tuhosi kokonaan satojentuhansien ihmisten elämän ja vaurioitti sekä rampautti kymmenientuhansien ihmisten elämää. Myös näiden ihmisten läheisille hänen tekonsa ovat aiheuttaneet paljon tuskaa ja kärsimystä. Hän ei ole mitenkään ottanut vastuuta teoistaan. 90-luvun laman aikana ja jälkeen 100 000 ihmistä näki nälkää Suomessa Niinistön ajaman ceausesculaisen politiikan johdosta.
Niinistö ei ole kantanut vastuutaan tuhansien kansalaisten elämän kurjistamisesta sekä saattamisesta ennenaikaiseen hautaan "
"Kuka haluaisi herkutella? paljastaisi Niinistön vaalirahoittajat, Niinistön toimet millä kokoomus maksoi velkansa, Niinistön Bilderberg-Natsi-Vapaamuurari -taustat... siitä syntyisi vaikka pokkari "
Kylmät petosmies Niinistön taustat klikkaa tästä
"Käytännön karkeistettuna muistettakoon vielä että Niinistö on valinnut vihollisen Suomelle, Venäjän, ilman lupaa neuvottelematta eduskunnan kanssa"
Sauli Niinistö on kylmäverinen liikemies jossa ei ole pisaraakaan valtionmiehelle presidentille niinkuin Urho Kekkonen oli vaadittavia henkisiä ominaisuuksia.
Älä äänestä enää Sauli Niinistöä!!!"
http://niinistoblogisarja.blogspot.fi/2015/06/peruste-4-petoksen-anatomia.html
Petosmies Sauli Niinistö
14
126
Vastaukset
- höhöhöh
Niin se on. 100 000 nälkäänäkevää on jo noussut miljoonaan.. ja köyhiä on puolet asukasluvustamme. Köyhät ja nälkiintyneet eivät osaa äänestää, koska heillä ei ole luku- eikä kirjoitustaitoa. Köyhän nälkäisen peruskoulu jäi kesken nälän takia.
Nälkään kuolleiden hautauskuluista ei vielä puhuta mitään. Kannattaisi se tuoda nyt esiin uutta hallitustamme varten. Sosiaaliviranomaiset tehköön sen. - ÖööMies
Ööö...
Toki...
Niin...
Tai...
Ei.
Luulisin...
Niin... - AllekirjoitaIte
Niinistö teki petoksen neuvottelemalla eduskunnalta ja kansalta salaa Naton isäntämaa-sopimuksen ja käskemällä komentaja Lindbergin allekirjoittamaan sen.
Lindbergillä ei ollut älliä eikä munaa sanoa: "Allekirjoita ite". - haha___haaa
Lindberg oli siis marionettinukke jota vietiin kuin pässiä narusta kun ja nato joskus todetaan fiaskoksi niin on ainakin yksi syntipukki valmiina Lindbgergin hölömä joka ei osaa sanoa ei kiitos
- nami_mälliä_nami_nami
*10 Niinistö on liittänyt Suomen puolustusvoimat ja Suomen valtion sekä maa-meri- ja ilma-alueet NATO:n isäntämaaksi ilman eduskunnan hyväksyntää ja salaa kansalta.
*11 Niinistö on liittänyt Suomen puolustusvoimien eri aselajit NATO:on ilman eduskunnan hyväksyntää ja salaa kansalta.
*12 Niinistö valmistaa Suomea ja puolustusvoimiamme, reserviläisiämme, varusmiehiämme sotaan Venäjää vastaan USA:n ja NATO:n komennossa USA:ta ja NATO:a puolustamaan ilman eduskunnan hyväksyntää ja salaa kansalta.
*13 Niinistö vie ja on jo vienyt Suomen puolustusvoimille Suomen puolustukseen myönnettyä rahaa USA:n ja NATO:n puolustamiseen ja niiden sotavoimien vahvistamiseen ilman eduskunnan hyväksyntää ja salaa kansalta. - joken_väärtit
Ja tälläsen pöntön te hölmöt äänestitte presidentiksi
http://keskustelu.suomi24.fi/t/2403537
Niinistö on niin tyhmä että kaikki tyhvää nylväävät pystyvät käyttämään häntä hyväksi saadakseen kaikenlaisia säätiöitten apurahoja huijaamiseen ja lannan kylvämiseen - mikä_pelle_tää_on
äläkää vääristelkö ja suorastaan valehdelko asioita!
Mikä petos? Mikä vääryys?
Toiseksi,Niinistö ei mitenkään ole Naton "puolella",
toistuvasti hän on sanonut ettei Nato ole ajankohtaista mutta keskustelu on hyväksi
Kolmanneksi; VAALIT OLI JO TOLLO!
"älkää äänestäkö tätä miestä" - MENI JO- selkeää
Venäjän ja Suomen presidenttien tapaamisesta välittyi selkeä viesti sekä suomalaisille että kansainväliseen mediaan: Älkää muodostako Nato-uhkaa Venäjän rajoille, koska venäläiset tulevat Kremlin johdolla puolustautumaan sotilasliittoa vastaan. Riittääkö tämä varoitus herättämään suomalaiset?
Toimittaja: Janus Putkonen
17.6.2015, Verkkomedia.org
Putinin selkeä varoitus suomalaisille: 'Älkää muodostako Nato-uhkaa rajoillemme'
Venäjän presidentti Vladimir Putinin ja Suomen presidentti Sauli Niinistön tapaamisesta Moskovassa levisi kansainväliseen mediaan odotettu ja perusteltu viesti: Älkää päästäkö sotilasliitto Natoa pitkälle maiden väliselle rajalinjalle, joka sijaitsee lähellä useita Venäjän strategisesti elintärkeitä intressejä. Tämä viesti poimiutui pääsanomaksi kautta maailman.
"Jos joku asettaa alueitamme uhan alle, se tarkoittaa, että meidän täytyy suunnata asevoimamme ja modernin iskukykymme näille alueille, josta uhka on muodistunut", Putin sanoi AFP-uutisten mukaan tavatessaan Niinistön Moskovassa tiistaina.
"Se on Nato joka on tulossa meidän rajoillemme, emmekä me ole siirtymässä minnekään", Putin muistutti tiistaina ja lisäsi, että Venäjä tulee reagoimaan tarvittavalla tavalla sekä suuntaa puolustuspolitiikkansa siten, että se neutralisoi uhat siihen liittyneistä maista. Hän painotti, ettei tilannetta tarkkailevien tulisi irroittaa tapahtumia asiayhteyksistään mitä tulee sotilasliitto Naton aiheuttamiin uhkiin Venäjän rajoilla.
"Tietenkin me analysoimme kaiken, seuraten tarkasti. Toistaiseksi en näe, että mikään erityinen aiheuttaisi meille suurta huolta. Kyse on enemmänkin poliittisista signaaleista, jotka suunnataan joko Venäjää tai liittolaisiamme vastaan", Putin sanoi. "Mikä minua huolettaa enemmän on (USA:n) ohjustorjuntajärjestelmät, joita keskitetään - ne ovat huomattava asia ja joilla on strateginen merkitys", hän jatkoi. - virtasen_sana
Mikä petos? valtiopetos lue vaikka rivien välistä jos uuslukutaitosi on olematon
http://www.kolumbus.fi/johannesheinonen/fs/sa3.htm
lainkohta: Suomen laki I 1989: Rikoslaki 8 Luku
Toiseksi niinistö on yrittänyt junailla Suomi Nato symbioosia mutta ohjeistutti komentaja Lindbergin allekirjoittaa sopimus luonnollista Niinistölle joka ei ota vastuuta tekemisistään.
"toistuvasti sanonut niitä näitä" kaikki mitä Niinistö sanoo on yhtä tyhjän kanssa kansa ei enää häneen luota
kolmanneksi vaalit oli seuraaviin vaaleihin 36 kuukautta sinä aikana ehditään poikkeusvaalein valita virkaan oikea henkilö Haavisto-Soini-Halonen ja Niinistö eläkkeelle ettei ehdi suurempaa katastrofia enää saada aikaiseksi
"Älkää äänestäkö enää tätä miestä" meitä on vielä tänä vuonna yli sata tuhatta ja me kaikki rummutamme yhteen ääneen Niinistö eläkkeelle ja poikkeusvaalein uusi pätevä henkilö tilalle vaalimaan UKK:n perintöä Niinistöstä ei ole sellaiseksi. - ime_tuota
Niinistö on ikävä kyllä ollut Suomen suurimpia natottajia
http://yle.fi/uutiset/voisiko_nato_suojella_kyberuhalta/6693618
- tuomiopäiväkinTulee
Niinistö valtiovaraiministerinä katsoi kannattavaksi potkia jo maassamakaavia, eli yksinhuoltajia eli poisti yksinholtajavähennyksen !
Jumala kosti ja teki Niinistöstä tuhkamunaisen yksinhuoltajan, vaan oli se kiva juttu de ! - fdlasdäfdasfsafas
- Sale-talvivaarassa
Eikös sauli niinistö osatanut talvi vaaran osakkeita juuri ennen kuin talvi vaaralle myönnetiin satoja miljoonia valtion rahaa? ja ihan sopivaan aikaan ei siinä mitään ihmeellistä ole ja kyllähän maan tapakin sitä edelytti.
- hahahahaha
Niinistön on vapaamuurari ja Bilderberg jehu epärehellisyyden ruumiillistuma
The financing of the campaign Finland smelled and at least 100 000 people starved due to the totally wrong economic policy made by so far president of Finland Sauli Väinämö Niinistö he is known about his criminal past. Unemotional man who was happy when his mother died. Niinistö is also guilty of high treason. It is not known how many people became ill seriously or died prematurely because the actions of this man. Niinistö has been held responsible for everything from it from a bad one which he has caused on his acts in Finland's politics. "Who would like to feast? who in the end would reveal everything Niinistö`s crimes and the actions what damage he has caused policy, for example his freemason past, his country deceptions to Finland and Bilderberg connections and much more!!! International politicians be cool and extremely careful with this man Sauli Väinämö Niinistö he is dishonest and president of the Finland for the present !!!
http://finnishsofarpresidentniinisto.blogspot.fi/2015/08/do-not-trust-sauli-niinisto.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974369Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293253No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10989
- 152976
- 6914
- 21899
- 31890
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12852