TIEDE: Onko tatin koolla väliä? Naiset vastaavat

20cm_yläpuolelta_mitattu

"Onhan sillä ihan mielettömästi merkitystä. Ensinnäkään seksi ei tunnu miltään, kun vastassa on lähinnä säälin tunteita herättävä nypykkä. Koko sessio tuntuu silloin vain vaivaannuttavalta enkä ole vielä tavannut sellaista miestä, joka pienestä koostaan huolimatta pystyisi itsevarmasti suorittamaan homman alusta loppuun. Tuntuu, että kyllä se miehilläkin on tiedossa, kun oma apujalka on vain yksinkertaisesti liian pikkuruinen. Epävarmuus tekee hommasta vielä hirveämpää eikä toisintoa kyllä tule. Mutta myötähäpeää aiheuttavat myös miehet, jotka eivät tajua omaavansa katkaravun, jolloin katteeton itsevarmuus ja vehje (ja sen käyttötaidot) eivät vaan yksinkertaisesti sulaudu yhteen mitenkään päin.

En todellakaan allekirjoita väitettä "Koolla ei ole väliä, kunhan sitä osaa käyttää". Kun se on liian pieni, niin ei sillä ole mitään väliä, miten sitä käyttää, kun ei se vaan tunnu missään. Sitä vastoin, jos miehellä on iso, niin se ei ole mielestäni ihan niin tarkkaa, onko tekniikka hallussa, kun se sentään tuntuu jossain – upeaa tietysti, jos taitoakin löytyy. Keskiverto penis riittää kyllä, mutta plussaa tulee joka senttimetristä. Pikkuruisten penisten omistajien kannattaa kyllä ehdottomasti kehittää muita avuja, joilla tyydyttää nainen. Etenkin yhden illan jutut ovat ajanhukkaa, jos petikumppanilla ei riitä sentit eikä taidot. Pitemmässä suhteessa varmaan ratkaisuja ehditään miettimään. "
– Nainen, 28, sinkku

"Keskiverto penis riittää kyllä, mutta plussaa tulee joka senttimetristä."

"Kyllä on. Itse ollut jopa sellaisessa tilanteessa, että olin todella ihastunut erääseen kundiin ja monta kuukautta flirttailtiin ja välillä jopa pussailtiin. Sitten tuli se päivä, kun tuli petipuuhat vastaan ja tyypillä oli pienempi kuin mistä tykkään. Ei vissiin nähty tai soiteltu enää sen kerran jälkeen."
– Nainen, 27, sinkku

"Koolla on todellakin väliä. Liian pieni on liian pieni, eikä se tunnu missään. Liian suureen en vielä ole törmännyt."
– Nainen, 25, avoliitossa

"Liian iso on liian iso, sopiva on just hyvä ja pieni on vaan niin pieni. Joskus tavattuani tosi miehekkään miehen ja odotukset oli suuret, mutta kun sieltä paljastui pikku nakero, niin olihan se pettymys. Petyinkö sitten vehkeen käyttöön vai omiin odotuksiin.. en tiedä. Haluan kuitenkin tähdentää, että levossa olevasta nakerosta voi paljastua varsinainen boa tosipaikan tullen!"
– Nainen, 25, sinkku

"Koolla on väliä: pieni ei vaan tunnu tarpeeksi. Kyllä sen pitää tuntua ja täyttää joka kolo. Olen jättänyt monta miestä liian pienen peniksen takia."
– Nainen, 26, sinkku

9

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naisena.toivoisin

      Jollain sanotaan alle 17-senttisellä kannattaa naista varoittaa etukäteen, ettei tule pettymystä, ja jotta voi tiedon saatuaan päättää, kannattaako edes jatkaa pidemmälle. Voihan se olla, että osalle kelpaa jopa 15-senttinen, mutta näin ei tule sitten mitään pettymyksiä sen koon suhteen, kun tietää valmistautua ajatukseen, että mitään järisyttävää ei ole lakanoiden välissä ikinä luvassa.

    • 46346

      Kummallista..itselläni on just ehkä 13 senttinen nakki, kukaan ei ole valittanut ja on useammankin kerran päässyt toistelemaan. Lisäki olen aika ruma, kaksoisleukaa on ja mahaa jne. Lisäksi luonnollisesti tunnen alemmuuttaa kun on niin pieni nakki, aina se onmielessä kun pitäis naisen kanssa lähte jatkoille.

    • Kokemusta.on

      Kyrvän pitää olla pitkä, paksu ja musta! Kun kerran on saanut isoa mustaa kankea ei pienet valkoiset mulkut kelpaa.

      • EiKannataKadehtia

        Niillä on ohuet luikerot, ja taannoisen tutkimuksen mukaan erektiopituus 0,5 cm keskimääräistä eurooppalaista enemmän (joissa siis Etelä-Euroopan minimunat mukana). Lepopituus on löysemmän materiaalin takia isompi kuin elastisemmilla europideillä.

        Pornoleffat eivät kerro totuutta, kun niihin on varsinkin neemuja tarjolla monin verroin enemmän kuin otetaan, joten voi valita ne poikkeusyksilöt.


    • kuin

      sama nakki täälläkin pärjää kyllä mutta elokuviin ei pääse mitoilla.

      • LipunOstamallaPääsette

        18 cm sanoi joku tuottaja, että yleensä pitäisi vähintään olla. Toki jos tarjontaa on hyvin niin noilla mitoilla ei välttämättä pääse edes testikuvaukseen. (On niitä tosin näkynyt pienempiäkin, mutta on saattanut olla jalka oven välissä tuotantopuolelta tms. ja sitä kautta valmiiksi myös taitoa ja tietämystä)

        Amatööripornoissahan sitten taitaa olla mitä sattuu. Ovat kuulemma muotia. Tehkää niitä pikkumeisseliset!


    • tuomiorovasti

      Nuoret naiset ihailevat herkkutattia yli kaiken. Vanhemmat ovat tyytyväisiä vähäisempäänkin.

    • Pikkumulkkuiset miehet, ovat isovittuisten akkojen valheita !


      Late Lapista. SSSS Ry!

      • SekinHyväPuoli

        Oikein isovittuinenkin akka hiljenee nopeasti ja hyväksi aikaa kunnon melalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      23
      5128
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4573
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1342
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1320
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      19
      951
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      813
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      779
    Aihe