KOHTA RE#PEE YDINTUKIAISMILJARDIPOTIT!
Aamun 15.12 lehtien sivut LS. etunenässä, suorastaan k i l j u v a t sitä miten OL-3 hanke on pelastettava miljardien tukiaispaketeilla uuden juuri päätetyn Pariisin ilmaston sopimuksen jälkeen! TVO/Fennovoima/ Posivan rahahanat ovat TÄYSIN TUKOSSA. Venäjän talous kuulemma kestää enää tuskin vuottakaan. Ja Turkin Venäjän ongelmistaan jumittuneet 4 ydinvoimala hanketta saamassa jatkoja myös Suomesta!
MT. lehti 14.12.2015. "Ilmastosopimus sitoo kaikki Maailman maat ilmastotalkoisiin lain vaatimuksin. Ilmastosopimus on RÄJÄYTTÄMÄSSÄ uudisenergian tuotannon koko Maailmassa!"
* HURJAA MUUTOSTA. Saksa osoitti pioneerina mikä toimii. Ekoenergian mahtinousulle ei enää löydy rajaavia komponentteja.
Koko muutoksen kerma on, että Saksa teki samalla selväksi, että edes ydinvoiman ylläpidon viimeinenkään kulmakivi FUUSIOREAKTORI ei enää vaan kannattamattoman huonona vedä. Toimiva Saksalainen FUUSIOREAKTORI ON SIIS kylmästi TOTTA. AINA ydinala vetosi, että luopuvat plutonium fissioreaktoreistaan VASTA, kun toimiva FUUSIOREAKTORI on olemassa tilalle. NYT SE siis on! Ydinala ei enää voi vedota edes tähän kohtaansa. Kiitos Saksan osaamisen. Voimme haudata fuusioreaktorin kaikessa hiljaisuudessa täysin kannattamattomana neutronisaastuttavana kuriositeettinä.
Erittäin tärkeää, että aidon uudisenergian hankkeitten taakse saatiin ENSIMMÄISEN KERRAN Kiina, Intia, Venäjä, USA, Eurooppa. Maaseudun tulevaisuus suitsuttaa saavutettua hanketta. Minä taas suitsutan ilolla sitä, että Atomin paluu elokuvani triumfi Maailmalla. On kulminoitumassa tilanne muutokseen. Jossa LEIMALLISTA on. Että y k s i k ä ä n ilmastosopimuksen silmiini osunut lehtiartikkeli. Ei edes Suomessa enää haikaile ydinvoimasta sanaakaan! Parasta joululahjaa, mitä toivoa saattaa..
*** KOHta repee!. . n.
9
93
Vastaukset
- 9ja19
Eikös siellä pariisissa sovittu CO2 päästöjen vähentämisestä?? Ja ydinvoimahan on siihen tunnetusti paras turvallisin tuotantotapa!!!
Pariisissa sovittiin , että Maailmalla yksinkertaisesti RÄJÄYTETÄÄN ekoenergiat kasvuunsa!
Ja kuten KAIKKI tiedämme ydinvoima EI ole uudisenergia, EI ekoenergiaa, EI energianmuoto sitten 2008< ensinkään..)
Yllättikö totuus ydinnylkky POLIISIN?.. .
________________________________- asialisestitai
Osaatko tai haluatko yleensä keskustella asiallisesti.
- mutanttip
Tähän ketjuun sopivaa kuvamateriaalia
stuxnet, "...nämäkin Tshernobylin ydinkatastrofin uhrit /1/ osallistuvat ydinkatastrofin kustannuksiin lähes kaikella sillä, mitä heillä on:"
https://www.google.fi/search?q=chernobyl fukushima children mutations&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjvgJvMuLzQAhUGCywKHRU9B80Q_AUICCgB&biw=888&bih=516#safe=active&tbm=isch&q=chernobyl children mutations
FaktaaKehiin, "Stuxnetin mutanttiporno on tuomittavaa kahdesta syystä. Ensinnäkin valtaosa kuvista on väärennöksiä. Ei tshernobylin alueelta, fotoshopattuja, elokuvista jne. Niiden kuvien osalta, jotka esittävät todellisia ihmisiä, loukataan yksilön oikeuksia. Esittäessään kuvia Stuxnet osoittaa että ei pidä heitä ihmisinä vaan elukoina. "Aiheesta on avattu oma keskustelu:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14598304/ydinvoiman-uhrit-kannattajiensa-ongelma
Keskustelu on poikinut uuden, mielenkiintoisen keskustelun http://keskustelu.suomi24.fi/t/14610154/aivopieruviestien-vastapainoksi
Käykääpä selailemassa sitä! :D- voijessussentään
stuxu, sun ei pitäisi ottaa noita selfieitä, joita mutanttip linkitti.
- pakkopaitaan
Näkee palstaviruksen sairaaloisesta suhtautumisesta keskustelutaitoon ja ydinvoimaan kun hakemalla hakee iänikuisia juttuja, jotta voi taas jatkaa pakkomielteitään ja jokainen voi päätellä mitä ne on.
Tiitisen lista MV:ssä
**********************
Arto hei.
Nyt pääsimme läpi!
Tiitisen listasi Ekku on nyt JULKI!
http://mvlehti.net/2016/12/06/tiitisen-listaksi-vaitetty-luettelo-suomalaisten-vaikuttajien-nimista-leviaa-somessa/
Hienoa! Otettu tästä videostani:
Arto Lauri 218. Tiitinen list English subtitles
https://www.youtube.com/watch?v=0SnQ3QuGwtE
-----------------------------------------------
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662198Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381823Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711440Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211414Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211054Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.731039Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1011008Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1561003En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9892- 73872