Huomio erityisesti naiset!
Aivan uskomaton juttu kuulin tänään!
Työkaverin sisko ajoi kolarin joulun jälkeen. Tai nainen ajoi oikein, mutta mamu veti kolmion takaa, etupuskuria ja muuta kasaan.
Huvittava oli se, että mamu jatkoi matkaa.
Nainen oli neuvokas ja lähti perään, soitti samalla poliisin ja tööttäsi koko ajan. Lopuksi mamu pysähtyi.
Äijä alkoi jotain hälämöly pitää naisille, mutta jossain vaiheessa kysyi että mikset väistänyt. No nainen sanoi että haloo, sä tulit kolmion takaa, sinä väistät mua.
Taas hirveä huuto ja älämölyä, sitten taas suomeksi...- sina vaistat, mina en vaistan, kolmion takaa vaistan vain miesta.
Onneksi poliisit ehtivät paikalle ja sama jatkuu... Että - nainen vaista miesta, mina vaistan vain miesta ei naista.
No poliisit kattonut että mamulla oli jotain tuloja ja alkoi luettelee rikkeitä ja sanoi että kysee on ajoneuvosta, ihan sama onko nainen vai mies kuskina, jos tulet kolmion takaa, sinä väistät..
Taas hirveä älämöly ja - nainen vaista..mina vain miesta.
Sitten ne vanhemmat konstaapelit huusi että saatana turpa kiinni!!! Ja kunnon sakot, max mitä olisi voitu antaa!!! Hyvää Tampereen poliisit!!!
Että hyvät ystävät!
Muistakaa, että jos tuutte kolmion takaa, niin kannata kattoo, että tämä meidän "rikkaus" pääse yllättää meitä varsinkin naisia!!!!
Saa jakaa!!!
P.s. Unohdin vielä että...- kun äijä sai sakot, hän huusi rasistit!
Mihin tuli sitten- että kuule, nyt se kortti ei mee läpi
Järkyttävää liikennekäytöstä
14
123
Vastaukset
- cvbnmnbvbnm
Saman huomannut, ei ne sopeudu tänne mitenkään, samanlaisia sontaläjiä, kuin mustalaiset. Eilen tumma käkkäräpää yritti väkisin kiilata eteen kolmiontakaa, kun ei päässyt, alkoi näytellä keskisormea, vaikka en nainen ollutkaan.
- suksi.vitttttuun
Joo ihan varmaan näin tapahtui, kuka tollasta paskaa uskoo, ei kukaan.
- Suomidemokraatti1
Oo sä mamu hiljaa!
- nobel.meni.jo
Höpötät vaan. Todisteita ei löydy.
- tääontosihirveetä
Mä kuulin saman !
Ja se mamu vielä raiskas sen naisen !
Ja ne poliisit !
Ja sossu ja kela maksoi sen auton ja pensat !- Kiinni_Jäit
Mitä jos etsisit vaikka jotakin suojatyötä, olet tähänkin ketjuun vastannut jo kolme kertaa itsellesi päivän aikana, sama juttu joka ketjussa. Olet samanlainen loinen, kuin nämä matut, ehkä heitä oletkin, yhtä typerältä vaikutat.
- PimPomTöttöröö
Kiinni_Jäit kirjoitti:
Mitä jos etsisit vaikka jotakin suojatyötä, olet tähänkin ketjuun vastannut jo kolme kertaa itsellesi päivän aikana, sama juttu joka ketjussa. Olet samanlainen loinen, kuin nämä matut, ehkä heitä oletkin, yhtä typerältä vaikutat.
Sinulla taas tuo älykkyys ei jää piiloon, vaikka kovasti yrität.
- Abdilah-Ramiz
Kiinni_Jäit kirjoitti:
Mitä jos etsisit vaikka jotakin suojatyötä, olet tähänkin ketjuun vastannut jo kolme kertaa itsellesi päivän aikana, sama juttu joka ketjussa. Olet samanlainen loinen, kuin nämä matut, ehkä heitä oletkin, yhtä typerältä vaikutat.
Sähän lupasit lopettaa tuon jos nielen!
- itselläongelmia
Itsellä paljon ongelmia noilla jotka kritisoivat maahanmuuttajia kun kuitenkin itse joku sossuelätti.
- jejfkwkfkg
niin tai tai tai tossuelätti hihhii.
- DoktorMengele
jejfkwkfkg kirjoitti:
niin tai tai tai tossuelätti hihhii.
Multipersoona hihittelee jo itselleen, mielisairaus on varmistettu.
- Haikki
Voi että. Monella tuntuu Facebookissakin olevan tämä sama työkaverin sisko ja sama kirjoitustaito.
- niiinpä.niiin
Se taitaa olla Suomen Sisun sisko... ;-)
- poliisin-veljen-kaima
Vieläkö kun poliisillakin olis tapahtumasta jotain tietoa, niin sehän olisi jo aika uskottava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1173716Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv3122619Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02170Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k431971Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll111738Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1251230- 1001192
No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....61105Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu84977- 52952