Älkää kyselkö enää oletteko sopivan painoisia. Vaikka kertoisitte kuinka pituudestanne ja paljonko vaaka näyttää niin toinen ihminen ei voi näkemättä tietää oletteko yli- vai alipainoisia. Paino riippuu rakenteesta ja paljon muustakin. Ja kaikki lihavuus ei johdu roskaruuasta. Kehossa voi olla liikaa nestettä, mikä ei laihduttamalla lähde. Lihavuus voi myös johtua sairauksista.
Laihduttaessa on isot riskit sairastua anoreksiaan. Monet ovat ajatelleet laihduttaa vain vähän, mutta myöhemmin laihdutus on karannut käsistä. Ja jotkut jopa kuolevat anoreksiaan.
Olette hyviä omana itsenänne, Myönnän kyllä, että sairaalloinen lihavuus on terveydelle haitaksi. Mutta jos on vaikka muutama kilo liikaa niin ei se ole maailmanloppu. Unohtakaa tuollaiset ajatukset ja olkaa hyvällä mielellä. "Se oikea" arvostaa teitä ihmisenä. Eli sen takia pidä laihduttaa, että kelpaisi jollekkin.
Olet hyvä juuri omana itsenäsi !
12
158
Vastaukset
Anteeksi kirjoitusvirheet. Viimeisen lauseen pitäisi mennä näin:
Eli sen takia EI pidä laihduttaa, että kelpaisi jollekkin.- ege123
oot söpö LOLIHENTAI.<3<3<3<3<3<3 ja söpöliini myös <3<3<3<3<3<3<3<3
ege123 kirjoitti:
oot söpö LOLIHENTAI.<3<3<3<3<3<3 ja söpöliini myös <3<3<3<3<3<3<3<3
Söpöt kiittävät puolustajiaan :3
- isäsisä
Hyi
- ege123
Läskit on ällöjö
- sää_olet_
Sä olet ällö.
Ja älkääkä välittäkö noista trolleista.
- 16.jätkä
Kerrankin joku järki ihminen. Olen kokoajan luullut että minä olen ainut järkevä ja muita auttava henkilö, mutta nyt täällä on joku toinenkin. Täällä on minunkin mielestä liikaa trolleja ja osa trolleista on tietääkseni sama henkilö. Kyllä täällä autettavia henkilöitä riittää ;)
16.jätkä kirjoitti:
Kerrankin joku järki ihminen. Olen kokoajan luullut että minä olen ainut järkevä ja muita auttava henkilö, mutta nyt täällä on joku toinenkin. Täällä on minunkin mielestä liikaa trolleja ja osa trolleista on tietääkseni sama henkilö. Kyllä täällä autettavia henkilöitä riittää ;)
Niin minäkin olen ollut huomaavinani, että täällä osa trolleista on sama henkilö. Mitäköhän iloa he siitä trollailusta saavat? Noh, eipä se minua kiinnosta.
- 170cm_paino45kg_tyttö
No mä oon ainakin läski..
45kg on kyllä sellainen paino, että siitä ei pidä missään nimessä yhtään laihduttaa. Ja kuten jo aloituksessa sanoin niin toinen ihminen ei voi näkemättä tietää. Nyt kyllä vaikuttaa siltä, että sinulla on anoreksia. Minusta sinun kannattaisi kääntyä lääkärin puoleen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 992906
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on812380- 241916
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221490Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291460Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151335- 87882
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26867Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62816Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2729