Kiuruvedellä puhtaampaa ilmaa

äähpuuh

Kuulemma ihan lehdessä kerrottu. Miten te sen teitte? Miten hyödynnätte tämän edun vai aiotteko itsekkäästi hengitellä puhtaampaa ilmaa kuin muut?

3

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paskankatkua

      Paskallehan tuolla haisoo. Kesällä kaamea lemu. Auton ilmastointi laitettava sisäkierrolle Kiuruveden ohituksessa.

      • äölkjhgf

        Niin ja kalun pöt, eekun pölyn katkua! Onko siellä ollu lähiaikoina sota,
        kun niin paljon lyhyviä miehen pätkiä on liikenteessä?


      • Terveisiäperseestä

        Faktahan on se, että paskahan Kiuruvedellä tuoksuu, siis tuoksuu, ei haise ja kyllä Suomen johtavassa maaseutukaupungissa paskan pitää tuoksuakin. Tätä Lintilä ei tainnut ymmärtää puhuessaan puhtaasta ilmasta.

        Paskanhaju luo elinvoimaa ja paskanhajusta valittavat naiseläjät itsekin vääntävät paskaa.

        Mutta asiaa.. Voisimme luoda tästä kunnon bisneksen, alamme purkittaa paskanhajua spraypulloon ja markkinoida kaupunkilaisille. Varma bisnes, joka ei voi mennä pieleen. Ajatelkaa, jos vaikka jokainen entinen kiuruvetinen kotiseudulla käydessään ostaisi kymmenenkin purkkia lannantuoksuista ilmaa kotiinviemisiksi ja jos tähän saisi luomuleiman, viedään tuotteet käsistä. Maalaisnostalgiaa kaupunkiin nappia painamalla!

        Raaka-aine on ilmaista, eikä lopu kesken. Kaupungin tukea tietenkin alkuun tarvitaan ja olemmehan Suomen yrittäjäystävällisin kunta, varsinkin kun puhumme uusista innovaatioista.

        Lisäksi näiden rouvashenkilöiden henkilökohtainen tuotos voidaan myös purkittaa spraypulloon. Jos joku haluaa haistattaa jollekin jotakin, onnistuisi se nappia painaen ilman, että olisi pelkoa housuunmenosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      24
      5130
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      161
      4144
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      14
      3537
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3106
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      89
      2879
    6. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      43
      2703
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      152
      2677
    8. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2483
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1725
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      122
      1671
    Aihe