Touko Aalto on ainakin vielä 19-vuotiaana kehunut julkisesti olevansa kommunisti ja RKP:n pressaehdokas Nils Torvalds on aikaan kuulunut Suomen Kommunistisen Puolueen Keskuskomiteaan. Että näinkö hoidetaan Suomessa vallanvaihto.
Kommarit valtaavat puolueita sisältäpäin !
16
225
Vastaukset
- KarvaPaljastui
Vihreät on kommunistien puisto-osasto:-D
- alanko-kommariksi
Kyllä kommari osaa konstit !
- beethooven
Pikkuhiljaa hyvä tulee olemme jo nyt kaikkialla.
- naisen.aivot
Tyhmät naiset eivät tajua, että Vihreät on vasemmistopuolue tai sitten ne akat tosiaan ovat kommunisteja.
- homppeli-hoo
Nyt vihreät kannattavat homoja mutta kunhan valta on vihreillä eli kommareilla niin sitten homoille käy kalpaten kuten Venäjällä.
- valitettavasti
Suomen älykkäimmät ja fiksuimmat nuoret ovat kommunisteja. Siksi heillä onnistuu nuo juonittelut niin hyvin.
- Nimeä-sitten
malliksi muutama. Kun olet ainoa asiasta tietävä.
- hghghfghgfh
Onneksi kuitenkin kehno karisma ja luultavasti seuraavassa puoluekokouksessa laitetaan vaihtoon.
- Bror-Erik1974odin
Eiks vaan olekin kommarit aika taitavia? Hups vaan,ja persuideissakin on kohta sisäinen kommarisolu tiedottajana. -Hauskaa paranoian jatkoo vaan teitillen. :)
- suletaan.kuraksi
Kaikki puolueet on tätä nykyä jo saatu vannomaan vihreitten aatteen mukaan kuten että henkilöautoilu on kiellettävä ja muukin suomalainen elämänmuoto kuten rantasaunat. Puukiukaista kun tulee sitä pelottavaa mustaa hiiltä ja maapallo sulaa kohta.
- LuuseriLuulottelee
Mahtaako tällaiset sepitelmät lohduttaa 0,3:n %:n komuja? Jos tulette kaapista ulos niin kannatus loppuu kuin seinään!
- dementiako.vaivaa
Politiikalle on oma palstansa. Tämä on H-I-S-T-O-R-I-A P-A-L-S-T-A.
- elä.sinä.toopeile
Toope, eikö kahden poliitikon menneisyys ole muka historiaa? Se on politiikan historiaa mutta historiaa sekin on. Mutta taitaa sinua eniten kirvellä totuuden esiin tulo, vai mitä.
- mennyt-maailma
elä.sinä.toopeile kirjoitti:
Toope, eikö kahden poliitikon menneisyys ole muka historiaa? Se on politiikan historiaa mutta historiaa sekin on. Mutta taitaa sinua eniten kirvellä totuuden esiin tulo, vai mitä.
Nuo ovat aivan tämän päivän poliitikkoja, ei niiden tekemiset ole vielä mitään historiaa.
Aihe kyllä sikäli sopii tänne, että kommunismi on historiaa. - onsevaanjo
mennyt-maailma kirjoitti:
Nuo ovat aivan tämän päivän poliitikkoja, ei niiden tekemiset ole vielä mitään historiaa.
Aihe kyllä sikäli sopii tänne, että kommunismi on historiaa.------Nuo ovat aivan tämän päivän poliitikkoja, ei niiden tekemiset ole vielä mitään historiaa---
On se vaan jo historiaa että mikä Aalto on ollut muutama vuosikymmen sitten, höh.
- LoppuaanEiVältelläVoi
Ihmisten mieli muuttuu ajan kanssa! Olihan Nalle Wahlroos joskus stalinisti vasan ei enää!
Koko ketju todistaa komukoiden epätpoivoa! Jos tällainen piilokommari kääntäisi puolueensa linjan kommunistiseksi niin mikä olisi seuraus? Aivan oikein! Se olisi 0,3 % !!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m372746Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?
Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.891184Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia
Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.127989Oliko mies vetäytyminen
Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.61967- 66907
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos78888EU:lta tyly ratkaisu Temulle
On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta102832Oon tässä pohtinut että se nainen
Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle70815Nainen on ihana
ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?25718Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä
Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi30684