Lisään yhden "erikoisuuden" järjen jättiläisiltä, eli autoni, on Wolski mallia Touran, tumman harmaa väriltään, - autoni kuskin puoleinen penkki (ainakin), kuumuu, vaikka kaikki lämpötilan namikat on kiinni; onko autoni kaapattu ja (ainakin avain on) ja kun minutkin on esineellistetty ja sitten ohjelmoitu niin että kun istun jossain pitempää (se kaapattu paljas peräpääni kuva älypuhelimessani taannoin) kuumentaa istuimen ja taas saadaan pidettyä yhteys johonkin mobiililinkkeihin, olenko siis elävä mobiilitukiasema?
Kummastutta autollani ajaessa, kuinka vastaan tulevat ihmiset esim. Joensuun liikenteessä, reagoivat, - kertokaa tekin Hyvät ihmiset jotka olette nähneet tai näette autossani jotain kummallista, vai sitten onko jossain netissä julkaistu minua halventavaa kuvaa; - voin vakuuttaa että jos niitä siellä on , niin asialla on rikolliset ja salakuvaajat, jotka ovat tuolta jostain kaukaa idempää esim. Kitteeltä tai Rääkkylästä tai Kesälahdelta, näiltä paikkakunniltahan ne taannoisetkin kuuluisuudet olivat.
En pian ilkea ajaa autollani mihinkään, - minä joka hoidin sairasta miestäni kymmenen vuotta ja sitten paloin loppuun ja jouduin raskaan psyykkisen prosessin jälkeen laittamaan hoitoon vieraaseen paikkaan, olenko ansainnut vielä halveksuntaa valehtelijoiden ja rikollisten taholta, kukaan ei ymmärrä miten raskasta omaís hoitajan osa on - se on vuosiksi pitkittynyt suruaika.
Yritän tavata ihmisiä tuolla kansantalolla, mutta sinnekin nämä mustamaalaajat tulevat jäljessäni ja levittävät valheitaan - näyttelevät heti kännyköitään uusille tupaan tulijoille, ilm. kuvia mitä ovat salakuvanneet ja sitten ties miten käsitelleet..
Kuulin aivan selvästi kun sellainen juipelo esitteli taaempana minua sanoen, että olen paha, mikä ihmeen paha...tavallinen isoäiti ja aikoinaan perheen äiti, sekä lisäksi "äiti" neljälle kehitysvammaiselle, jotka asuivatsijoitettuna kymmenen vuotta kodissamme, olenko minä paha...
En meinaa uskoa tätä oikein todeksi millään, ja kun olen ollut hyvin pidetty työntekijä aina missä olenkaan elämäni aikana ollut, ja nyt nämä rikolliset tahot, ilm. peittääkseen omia väärinkäytöksiä kotiamme kohtaan, yrittävät tehdä minusta epäihmisen.. kirkkoonkin tulivat jäljessäni, eli pitää olla iso rahanen bisnes kun ei voi näkyvistään päästää...Jumala minua varjelkoon. ja antakoon ymmärrystä myös minua kaltoin kohtelevillekin.
Ottakaa minuun yhteyttä jos tunnistatte tämän tarinani joka on tosi.
Mitä minun pitää tietää?
Kiusattumummoliini
2
170
Vastaukset
- samamummo
P.s. p. on 0469627026, lisään vielä että ajan usein Joensuu - Kitee väliä kutostietä..
- Kehoitus
Kehoitan heti ja välittömästi ottamaan yhteyttä alla olevista linkeistä löytyviin numeroihin ja kekustelemaan ammatti-ihmisten kanssa! Nyt ei asiasi ole kovinkaan normaalisti vaikka et luonnollisesti itse sitä huomaa.
http://www.mielenterveysseurat.fi/pohjois-karjala/
https://urly.fi/NqM
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1107090- 954601
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista594547Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee503743- 513708
- 2023637
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san263213- 502673
- 312281
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222078