Kayko riisikakut kevyemmista herkuista? Niissa on ainakin vahan rasvaa mutta kalorimaara suurehko. Tietysti liikunnan lisaannyttya sita oikeanlaista energiaa tarvitseekin enemman kuin ennen. Mutta jatanko riisikakut pois vai voinko syoda hyvalla omalla tunnolla?
Tiedan etta olen tyhma naissa asioissa joten siksipa kysynkin :D kiitos jos joku vastaa!
Riisikakut
7
2624
Vastaukset
- läsämoses
styrox-levy on yhtä hyvää ku riisikakut. Ota näkkileipää sen tilalla, vertaa. Ja on parempaa. No, makuasioisat ei kannata kiistellä. :)
- tietamaton
heh, tosiaan makuasioista ei voi kiistella, mutta itse nyt ihastuin noihin riisikakkuihin ja kun paalle laittaa vaikka tomaattia ja kurkkua niin nam!
- riisikakku
on painonvartijoiden pistetaulukon mukaan kevyempi. 1 riisikakku 0.5 pistettä kun taas leipäviipale 30g on 1 piste. Näkkileipä myös 0,5 pistettä ja hapankorppu 3kpl 1 piste.
- tietamaton!
Kiitoksia sinulle ihana valistaja! taidanpa siis jatkaa niiden syomista :)
- :DD
tietamaton! kirjoitti:
Kiitoksia sinulle ihana valistaja! taidanpa siis jatkaa niiden syomista :)
Pirkalla on hyviä riisi-maissikakkuja! Täyttävät jotenkin enemmän, eivät maksa paljoa. Herkullisia vaikka sellaisenaan! :)
- kakkunen
Sanoja Riisikakku ja Herkku ei voi samaan lauseeseen mahduttaa. Niitä lastulevyjä ei nimittäin voi syödä.
- tosi hyviä!
Olin itekki ennen inhonnu riisikakkuja. Sitten testasin juustonmakuisia. Ja nam! Päällinen on sitä samaa cheddar-töhkää kuin juustosnackseissä. Olenkin saanut korvattua juustosnaksit nyt riisikakuilla, onhan se kuitenkin hiukan kevyempää! Mutta vain vähän, varsinkin jos syö koko paketin kerralla!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa38610144Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956454Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096180SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614511Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä13828Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien883404Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963371Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en643176Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,73108Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103072