YYA takaisin, RELEVANTTIA Kanerva !

U-T

Aamulla tavanneet Paavo Väyrynen ja Ilkka Kanerva ovat päättäneet saattaa relevantin YYA sopimuksen uudelleen voimaan.
Uuteen YYA sopimukseen tulee mukaan relevantti optio sotilaallisesta yhteistöstä Venäjän kanssa.
Armeijoille yhteinen relevantti ylipäällikkö, eli V. Putin. Harkittavissa myös Leningradin, anteeksi, eikun Pietarin turvallisuuden parantamiseksi rajansiirtoa Kymijoelle. Nyt puhaltavat uudet relevantit tuulet turvallisuus ja ulkopolitiikassa.

4

193

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuli kämmi.

      Nuo lääkkeet taitavat olla liijan vahvoja. Ajattelin U-T:ä ja siksi nänen nikkinsä. Pahoittelen: Lahtari Ari

      • U-T

        Tämä on kyllä minun aito RELEVANTTI kirjoitukseni, joten älä omi sitä itsellesi. Senkin valehtelija!


      • Lahtari Ari
        U-T kirjoitti:

        Tämä on kyllä minun aito RELEVANTTI kirjoitukseni, joten älä omi sitä itsellesi. Senkin valehtelija!

        Nuo saakelin lääkkeet pistävät hourimaan. Anna anteeksi TOWERI U-T, en tehnyt sitä tahallani. Täytynee sanoa Raunolle, että pitää kädestä kiinni se rauhoittaa. Rauno on niiiin hyvä.


    • ....................

      relevanttia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4562
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3393
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2380
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      37
      1412
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1313
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1176
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1092
    8. 159
      1016
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      958
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe