Mulla on tällä hektellä efexor 150mg/pvä ja remeron 30mg/pvä. Sen tiedän että efestä tulee hirveet vierotusoireet,mutta mitenkäs remeron?
JA miten nuo voisi lopettaa? Lääkäriin aika on jo,mutta sitäkin saa odottaa yli viikon.
Kokemuksia?
Uskallanko lopettaa?
6
646
Vastaukset
- ...
hyvä ihminen rupea itse "lääkäröimään" itseäsi,vaan keskustele tosiaan lääkärisi kanssa asiasta ja anna hänen tehdä asiaan päätökset..
- lääkärin määräyksestä
Efexorin 150mg / päivä annoksesta siten, että ensin söin viikon 75mg / päivä, sitten toisen viikon 37,5mg / päivä ja sitten jätin pois. Ei tullut mitään vieroitusoireita.
- huoletta
Voit lopettaa huoletta psyykelääkkeet. Täytyy vain muistaa hidas lopettaminen,jotta välttyisit sivuoireilta. Joskus kymmenisen vuotta sitten lopetin kaikki psyykenlääkkeeni ja olen saanut parantua täydellisesti ja käyn töissä. Sitä ennen lääkärit tuputtivat minulle psyykenlääkkeitä ja kun minulla ei vielä silloin ollut niistä tietoa, menin onneton syömään niitä ja elämäni oli vähällä tuhoutua niiden vuoksi. Onneksi löysin ihmisiä, jotka neuvoivat minua lopettamaan psyykenlääkkeet. Minulla oli niitä iso liuta. Oli todella hidasta ja vaikeaa päästä niistä eroon, mutta vuosien saatossa onnistuin ja nyt minulla menee todella hyvin ja myös perheeni voi hyvin. Kiitos kuuluu sille ihmiselle joka neuvoi minua lopettamaan psyykenlääkkeet. En ymmärrä lääkäreitä, kun pilaavat monien ihmisen elämän tuputtamalla psyykenlääkkeitä. Kirjoitapa Googleen "Thomas S. Szasz" ja lue hänen ohjeitaan..
psyykenlääkkeistä vapaa..- Mollariini
Aina asia ei ole ihan noin.
Monet saavat myös psyykelääkkeistä paljon apua,itse en jaksaisi ilman masennuslääkkeitä.
Psyykelääkkeet on keksitty auttamaan eikä tuhoamaan ihmiselämiä.
Hienoa silti että sinulla menee hyvin ilman lääkkeitäkin,onnea. - höpö!
Mollariini kirjoitti:
Aina asia ei ole ihan noin.
Monet saavat myös psyykelääkkeistä paljon apua,itse en jaksaisi ilman masennuslääkkeitä.
Psyykelääkkeet on keksitty auttamaan eikä tuhoamaan ihmiselämiä.
Hienoa silti että sinulla menee hyvin ilman lääkkeitäkin,onnea.Psyykelääkkeet on keksitty tuottamaan voittoa lääkäreille, hoitajille ja lääketeollisuudelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksoisliekki-ihmiset
Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.3072989- 321445
- 851433
Oletko jo saanut apua mt-ongelmiisi?
Ja onko harhat helpottuneet? Vieläkö tunnet että sinua seurataan, ja kotonasi käydään poissa ollessasi?1791322- 1171141
- 49941
Vasemmisto osoittaa mieltä Berliinissä - Miksi?
Eikös siellä ollut juuri demokraattisesti järjestetyt vaalit jossa kansa on sanonut mielipiteensä ja KAIKKIA on kuultu t201923- 59874
- 76862
Yritin alkaa nukkumaan
Mutta ei tule uni. Jäin miettimään olikohan ne rakkaudelliset vastaukset juuri sinulta ja mulle osoitettuja... Olisi une46796