narsistien verkostoituminen

narkkis_

Narsistit (ja psykopaatit) lyövät joskus yhtä köyttä ja liittoutuvat jotakin tiettyä ihmistä vastaan ja tekevät tämän ihmisen elämän hankalaksi kaikkialla jonne kyseinen henkilö menee, esimerkiksi työelämässä tai opiskelussa. Yrittävät estää uusien ihmissuhteiden luomisen vierailla paikkakunnilla puhumalla pahaa tästä ihmisestä ja torpedoivat myös vanhat ihmissuhteet kaikenlaisilla tekaistuilla syytöksillä. Yleensä narsistit eivät siedä toisiaan mutta jos tulee yhteinen kiusanteon kohde niin useita kymmeniä narskuja voi muodostaa salaseuran tämän ihmisen tuhoamiseksi.

8

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilkikurimus

      Mene kuule äkkiä HOITOON!

      Ei ole kovin fiksuqa esittää tuollaista ja selittää omaa mitättömyyttään muiden ylivoimalla.

      Jumalauta mikä surkimus!

    • yxex

      Toi on kyllä salaliittoteoria vailla vertaa.
      Narsistisen ylittämätön
      ;-)

      • yxex

        Narsistit salakuuntelee ja päästää uhrin asuntoon mielenalistus kaasua..

        hih hih ;-)


    • lottamari_1

      No, huh huh..narskut ja psykopaatit oikein yhteistyössä, eipä taitaisi tulla mitään. Luultavasti tekisivät vain toistensa elämän ja olon hankalaksi ja kumalle siinä kävisi huonommin?

      • Giri

        Ei kaikken joita narsisti manipuloi tarvi olla myös narsisteja vaan he ovat heikkoja ihmisiä. Juuri sellaisia jotka sanovat kiusatulle , että älä välitä ja kääntävät selkänsä tapahtumille. Tai he saattavat jopa kuulua narskun hoviin jota narsku manipuloi mielensä mukaan tekemään likaisia juttuja puolestaan. Mutta auta armias jos tällainen henkilö uskaltaa kyseinalaistaa narskun arvovaltaa, silloin saa koko jäljelläolevan hovin niskaansa eikä käsittely ole armollista.

        Avioliitto kahden narsistin kanssa on täysin mahdollinen, elävät symbioosissa, Sellaien avioliitta saattaa onnistua erinomaisesti . Siinä ei kummankaan tarvi antaa periksi vaan kumpikin varoo suututtamasta toisiaan, ottavat huomioon toisensa paremmin mitä narsu normaalissa suhteessa tekisi.
        Narsu suhteessa/avioliitossahan on myös yhteiset kiusat ja kiusattavat. JOten puhenaihetta riittää.


    • psykan opiskelija

      kertaan vainot,jotka psykopaatti on järjestänyt ja saanut paljon ihmisiä mukaan tekemään hulluksi tai jopa suunnittelemaan murhaa,usein sanomalla,että kohde on pedofiili, usein vainon osanottajat tietävät,että väite ei ole välttämättä totta ja ovat itse psykopaatteja ja pitävät vain vainosta ja ovat siksi mukana.Psykopaatin hauskaa...

      • narsistin uhri

        Minun mielestäni aloittajan kertoma on hyvinkin mahdollista, jos sattuu niin että kahdella narsistilla on yhteinen intressi liittoutua.


      • se jeessus
        narsistin uhri kirjoitti:

        Minun mielestäni aloittajan kertoma on hyvinkin mahdollista, jos sattuu niin että kahdella narsistilla on yhteinen intressi liittoutua.

        Psykopaatti on vanhanajan diagnooseja, joita annettiin vankiloissa yleensä pahimmille rikollisille. Sellaisille yksikseen toimivista ja suunnittelivista yksilöistä, ketkä ei murhatessaan sääliä tuntenut tai jälkeenpäinkään, kuin kussut korkeintaan päälle vielä. Nämä henkilöt ei ole riippuvaisia muista, mutta saattaa kyllä vaikka johtaa porukkaa ja hyötyä siitä itse, eli oman parasta itsensä ajattelua.. ja kenellähän sitä ei nyt olisi.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe