rstuning

Kunnon kuva tulee marraskuussa 2017, kun olen rentoutunut ja nukkunut, toisin kuin tuossa kuvassa lähes kahden vuorokauden valvomisen jälkeen. Toivottavasti et menetä yöuniasi tämän kuvan johdosta ;) Juttuni ovat kaksimielisiä ja ihan seinästä revittyjä, mutta tarvittaessa voin antaa sinulle vinkkejä psykiatreista, mikäli chattaily kanssani aiheuttaa sinulle pahoja oireita. Myös heteromiehet voivat chattailla kanssani,kunhan nämä kolme asiaa liittyvät keskusteluihin: 1.Viina/ tupakka 2.Kauniit naiset 3.Nopeat autot Mitään intiimikeskusteluja en tarvitse elämääni miesten kanssa. Mailailla voi :[email protected] Linkit: http://www.Cosworthrsclub.com Kotimaa: --- Koulutus: --- Ammatti: Muu Siviilisääty: Sinkku Lapset: Kyllä vielä joku päivä Email: [email protected] IRC: Rstuning
- Kyllähän se totta on,että äänieristys on vähän huonompi,kuin 2000-luvulla rakennetut. Väliovi on melko hyvä ratkaisu niin ei ihan porraskäytyvä äänet kuulu tms. Ainahan se on jollain valittamisen aihetta.
Itse olen asunut monessa suomen kaupungissa eri luvulla rakennetuissa asunnoissa niin kyllä sitä ääntä aina kuuluu..
Oma-asuntoni mitä yritän tässä hieman tarjota,niin on päätyhuoneisto ja isommalla vessalla. Olen joskus aikoinaan asunut kyseisessä asunnossa ja ei mulla ainakaan ihan normaali työntekijänä ollut mitään ongelmaa olla siellä.
Sai nukkua ja tulihan sitä nuorempana liikuskeltua yökerhoissa. Sinne oli ainakin lyhyt matka. Oli foxia ja panimoa siihen aikaan. Kävellen baariin ja kontaten kotiin.
Tykkäsin myös kesäiltoina istuskella sisäpihalla ja ottaa muutaman oluen ja ns.nauttia kemiläistä unelmaa.
Joskus kuului ääntä,mut ehkä on liikaa aikaa jos alkaa ääniä kuuntelemaan.
Keminkin tasoisessa kaupungissa, niin keskustan asuntoja ei hirveästi ole koskaan tarjolla ainakaan kaksiota alle 500 eurolla kuukaudessa.Sähkö tietenkin erikseen ja asunnossa on oma vesimittari,mutta vedestä on otettu se alle 20e kuukaudessa. Sisältyy vuokraan yksi vesi.
Kyseiseen taloyhtiöön ei ole tulossa nyt mitään remontteja. On niin vanha taloyhtiö,että kaikki remontit on tehty paitsi viemäröinnin yhdistäminen kaupungin verkkoon. Putkiremontit jne remontit on tehty vuosia sitten.
Voihan sitä muuttaa takajärvelle tai mihin vaan,vaikka rytikariin jos tykkää siellä asua ja ei tarvitse kemin tasoista kaupungin vilskettä.
Takajärvellä tapahtui välikohtaus muutama yö sitten. Henkirikos.
Mut kemihän on tuttu rikollistilastoista ja kaupungin haukkumisesta. - Voin edelleenkin tarjota asuntoa. Asunto vapautuukin nyt Helmikuussa.
Hyvä taloyhtiö. Myöskin rauhallinen. Kaikki palvelut lähellä. Talossa paljon vanhuksia,mutta myöskin nuoria löytyy.
Sähköpostilla saa enempi tietoja.
Autottomalle mahtipaikka asua. Kaupungissa yleensä autopaikan on vaikea saada. Tässäkin taloyhtiössä on autoparkki etupihalla,mutta jono on melko pitkä.
Mun mielestä vuokrakaan ei ole ryöstöhinta. - Uskon,että minulla olisi jossain maaliskuu-huhtikuu akselilla asunto vapaana.
Asunto voi olla,ehkä pieni perheelle. Tietenkin riippuu siitä,että montako lasta on yksi vai enemmän?
Asuntoni sijaitsee S-marketin vieressä Keskuspuistokadulla.
Perus kaksio 51neliötä. Asunnon kunto on Huippu,Hyvä,kohtailainen,tyydyttävä,huono akselilla sellanen kohtalaisen ja tyydyttävän vaiheilla.
Sellaiselle sopiva,jolle ei tarvitse ihan olla priimaa. Asuntoon olen kyllä suunnitellut isohkoha keittiöremonttia jossain vaiheessa ja kaikki piirustukset ja materiaalit on valmiina (Remontin tekee noin viikossa,purusta valmiiseen)
Ota yhteyttä [email protected] niin saa lisätietoja.
Myöskin voin muillekin "tarjota" asuntoa.
Tällä hetkellä on vuokralainen,mutta ei asu enään paikkakunnalla ja odottelen,että milloin sanoo itsensä irti asunnosta. - Valitettavasti focus ST225 malleissa kaikki bilsteinit ja eibachit ollut aivan surkeita. Muissa automalleissa voikin niin toimia. Sitä en väitä. Olen omistanut 5vuotta focuksen ja olen aivan tasan tarkkaan tietäväinen asioista kyseiseen automalliin.
- Melko vähän on vikoja,jos ihan normaalisti ajaa.
Jos pitää jotain hakea niin latureissa ollut ongelmia ja peruutusvalon kanssa.
Itsellä on aika raskaasti viritetty ST225 ja hyvin on toiminut. Aina helpottaa,kun on OBD-lukeva laite kotona ni voi sitten tarvittaessa lueskella vikakoodeja tms.. - mulla ois vakio jouset kaupan.
Kannattaa hankkia KW:n sarja ja unohtaa halvat bilsteinit / eibachin sun muut. NIissä on ollut ongelmia yläpäänlaakeroinnin kanssa.
Vakio iskarit ja esim. kw:n jouset ni toimiva paketti. Hyvä ajaa ja jne.. Auton keula on tosin melko raskas niin max.100tkm kestää hyvin iskarit ajossa.
[email protected] - Tuota noin,pesurin läpäthän lähtee irti vaan kampeamalla. Eli vedät sen suuttimenosan sieltä puskurista ulos,siten ja sit kampeet sen muoviosan (jalka sille läpälle) pois ,siitä se lähtee kivasti. eli itse pesurin suuttimet jää sinne etupalkkiin kiinni mut se läppä ja läpän jalka on yhtenäinen osa. eli se valkoinen osa kammetaan oikealta puolelta ja vasemmalta puolella olevista rei-istä.
- Ford-Liikkeeseen voit kääntyä,mutta entiedä hinnoista mitään. Mutta saksassa osat maksavat n.1100e yhteensä.Sis.Etu&takapuskurin ,Helmat&Takaspoilerin.
- http://irc-galleria.net/blog.php?nick=Rstuning
vertailin ST vs RS foccereita.
Itse omistan Ästeen. - oisko kortti jotenkin epäkelvollinen? eli uutta korttia hakemaan ja uus softa sisään.
- Edellämainittu kirjoitti ettei vaikuta mitään,jos vaihtaa vapaavirtasuodattimen. Niin tavallaan oikeasssa on,mutta sitten kun aletaan puhumaan yli 200hv tehoista niin sitten sitä vasta tarviikin. Ei sitä kannata mihinkään alle 2litraseen laittaa jossa on vakiona 140hv.
- Kyllähän tuota velkaa tulee ja velkaa menee,kun kukaan ei ole sponsoroinut harrastuksia. N.50 000e velkaa ottaneeni,velat melkein maksettu takaisin. Voihan sitä velkaa ottaa minunmielestäni jos on kykyä / halua maksaa se takaisin.
- Mistä tämä vika johtuu,ettei tomi välillä käynnisty? Itselläni on go 730 malli. Resetoimalla alko toimimaan.
- Kipaset voortiliikkeeseen ja kysyt 1-dinin soittimelle sovitepalaa,maksaa n.25e
Sitten ostat sellaisen välikappaleen,n.30e
siis sisältää johtosarjan,Auton johtosarja kytketään siis tähän ostamaasi johtosarjaan lisäksi. Että saat sitten liittää soittimesi"ostat sitte esim.Pioneerin" tms. Tarvitset varmasti myös vielä radiolle oman sovitepalan.
Siis tässä tapauksessa tarkoitan Radio-piuhan liittimelle tarkoitettua välikappaletta. - ei saa masentua :P Saatpahan paremman korvauksen vakuutusyhtiöltä,kuin että oisit myynyt autosi.
Ju,ei muutaku uus voorti vaan alle. Isompi ja tehokkaampi.
ps: Itse en voortista vaihda. - Juups,niinku tulikin selville jo,että Voidaan myös ahdinta käyttää Tuplakaasareissa,kuhan ne on paineistetut.
Sitten Ruisku on se uudempi versio.
Myöskin On vielä RemmiAhdin. - tunnetusti susi 8 tai s60 .samoja paskoja vehkeitä.Osta Focus ,ni on viel ehkä parempi ja saat rahaakin takaisin..
tai bemari jos ei mammat muuten anna ;*) Vitsi..
kaverilla oli susi 8,oli jäähdytin ongelmia ,sun muuta paskaa 4vuotta vanha..kaasuläppä ongelma ja sun muuta shittiä.
Et ei muuta kuin Biliaan vaan katteleen uusia VOLVOJA !! .. - mulla on sierra harrasteautona ollut 5vuotta,sitä jaksaa läprätä,mut käyttöautoa ei ..
nyt 06 st fiesta käyttöautona,toiminu aivan moitteettomasti,talvea odotan..et suoriituuko ollenskaa .. - täällä hirvee tinkaus..
mites renkaat? tietysti vanne niin solmussa et pistää täristää? vai onko kuski niin kännissä?? hah hah hah.. - kiihtyvyyttä..ei muuta loogista selitystä.